Savivaldybė laimėjo bylą prieš tinklapio galve.lt savininką dėl nuomonės paskelbimo

Parašyta: 2020-11-12 | Kategorija: Naujienos, Teismas, Trakai |

Dviejų instancijų teismai – Vilniaus regiono bei Vilniaus apygardos – konstatavo, kad UAB „Galvok“ ieškinys Trakų rajono savivaldybei yra nepagrįstas ir išaiškino, kad savivaldybė gali turėti, teikti bei formuoti nuomonę, reikšti kritiką.

Trakų rajono savivaldybė

AB „Galvok“ („Galvė“) kreipėsi į teismą prašydama paneigimo paviešintai Savivaldybės informacijai apie tai, kad „Galvė“ savo straipsniais priešina visuomenę, savaip interpretuoja ir iškreipia informaciją ir priteisti iš Trakų rajono savivaldybės administracijos 1 000 eurų. Tačiau tiek pirmos instancijos teismas, tiek apeliacinės instancijos teisėjų kolegija nusprendė atmesti šį ieškinį ir apeliacinį skundą bei priteisti iš ieškovo sumokėti Savivaldybei jos patirtas išlaidas.

Priešistorė. Ieškovas kreipėsi į Vilniaus regiono apylinkės teismą dėl viešosios informacijos spausdinimo paslaugų teikimo „Galvės“ laikraštyje, nepagrįstai siekdamas prisiteisti savivaldybės biudžeto lėšų. Trakų rajono savivaldybė paviešino šiuos veiksmus ir ketinimus bei viešojoje erdvėje paskelbė pranešimą, kurio paskutinė pastraipa sukėlė UAB „Galvok“  nepasitenkinimą: „ (…) Norėtume pridurti, kad Savivaldybės nuomone, „Galvės“ laikraštis savo turiniu ir publikuojamais straipsniais jau ilgą laiką priešina visuomenę. Be to, savaip interpretuodami ir iškreipdami informaciją apie Savivaldybės darbuotojus, tarybos narius, Savivaldybės įmonių vadovus, galimai pažeidžia jų privatų, šeimos gyvenimą, garbę ir orumą. Savivaldybės nuomone, redakcija tam tikrais atvejais nesivadovauja Lietuvos visuomenės informavimo įstatymo nuostatomis ir Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodeksu, skleidžia subjektyvią ir tendencingą, Savivaldybės veiklą menkinančią, informaciją. Apmaudu, tačiau, Savivaldybės nuomone, šis ilgus metus gyvuojantis laikraštis savo skaitomumą pelno dėl savo geltonųjų straipsnių, o ne profesionalaus ir objektyvaus turinio“.

Ieškovas paprašė Savivaldybės paneigti šią neva tikrovės neatitinkančią informaciją. Savivaldybei to nepadarius, UAB „Galvok“ ir kreipėsi į teismą, šįkart norėdama iš Savivaldybės prisiteisti dar ir 1 000 eurų už tai, kad viešojoje erdvėje neva buvo pažeista internetinio tinklalapio galve.lt dalykinė reputacija.

Aiški ir nekvestionuojama teisėjų išvada: „Vertinant visą atsakovo paskelbtą tekstą, sutiktina su pirmosios instancijos teismo išvada, kad atsakovas faktiškai išsakė kritiką ieškovui, tačiau ja buvo siekiama ne pažeminti ieškovą, o atkreipti ieškovo ir piliečių dėmesį į ieškovo skelbiamų publikacijų poveikį savivaldybės darbuotojams, tarybos nariams, savivaldybės įmonių vadovams ir jų šeimos nariams. Nėra pagrindo konstatuoti, jog atsakovas, išreikšdamas nuomonę apie ieškovo publikacijas, paskelbė naujas žinias (duomenis), žeminančias ieškovo dalykinę reputaciją ir neatitinkančias tikrovės. Atsakovas išreiškė savo požiūrį į ieškovo veiksmus ir, atsakovo nuomone, dėl jų galimas kilti pasekmes. Pripažintina, kad ieškovo veiksmų kritika buvo išreikšta, nesiekiant jo žeminti ar menkinti, o turint pozityvių tikslų – norint išryškinti jo, kaip vietinio laikraščio, veiklos trūkumus ir siekiant juos pašalinti“. Taigi, Trakų rajono savivaldybė siekė ir vis dar nori atkreipti piliečių dėmesį į tinklapio  galve.lt skelbiamų publikacijų turinį, kuris, Savivaldybės nuomone, dažnai yra subjektyvus ir tendencingas.

Trakų rajono savivaldybės administracijos informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite