Seimo nariai kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl menkinamo partizanų atminimo

Parašyta: 2022-10-28 | Kategorija: Komentarai, Lietuva, Naujienos, Politika, Trakai |

Ekrano nuotrauka iš Youtube kanalo

Šiandien Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkė Paulė Kuzmickienė ir Seimo narys Matas Maldeikis kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl galimai nusikalstamos antikonstitucinės ir antivalstybinės Algirdo Paleckio veiklos. 

Šių metų spalio 25 dieną Youtube kanale pavadinimu „Algirdas Paleckis“ pasirodė vaizdo įrašas, kuriuo paviešintas Algirdo Paleckio pasisakymas telefonu. Daugiau nei dešimties minučių kalinčiojo pasisakyme be atodairos skleidžiama Lietuvos Respublikos Konstitucijoje draudžiama karo propaganda, dėstoma parama Rusijos agresijai prieš Ukrainą bei išsakoma kitokio pobūdžio dezinformacija. 

Pasak Paulės Kuzmickienės, Lietuvos visuomenę neramina ir žeidžia viešumoje pasirodantys už šnipinėjimą Rusijos naudai nuteisto ir šiuo metu bausmę atliekančio Algirdo Paleckio pasisakymai. 

„A. Paleckis atlieka nusikalstamas veikas, šmeiždamas Lietuvos partizanus, teisindamas SSRS 1991 m. sausio 13-osios nusikaltimus prieš žmogiškumą, iškraipydamas istorinius faktus, akivaizdžiai ir neslėpdamas deklaruoja visiškai Lietuvos Konstitucijai prieštaraujančias antivalstybines pažiūras“, – teigia Seimo narė.

Tame pasisakyme skleidžiama prieš Lietuvos partizanus nukreipta informacija galimai pažeidžia Baudžiamojo kodekso 170 straipsnio 2 dalį. 

„Atkreiptinas dėmesys, kad jau kartą nuteistas antivalstybininkas ir toliau menkina Lietuvos partizanų šventą auką, kovojant už Lietuvos valstybingumo pagrindus, niekina jų atiduotas gyvybes už valstybės nepriklausomybės siekį“, – kreipimosi motyvus akcentavo P. Kuzmickienė.  

Seimo narys Matas Maldeikis, palaikymas šį kreipimąsi pabrėžė, kad  Algirdas Paleckis atlieka bausmę ir yra įkalinimo įstaigoje, veikia prieš Lietuvos Konstitucinę santvarką bei nerodo jokių ženklų, jog nuoširdžiai gailisi dėl savo veiklos ar kažkaip kitaip nori savo elgesį keisti. 

Dėl išdėstytų faktų Seimo nariai prašo Generalinės prokuratūros imtis procesinių veiksmų Algirdo Paleckio veikoms įvertinti pagal Lietuvos Respublikos Baudžiamąjį kodeksą.

Šių metų rugsėjo mėnesį Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga taip pat kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl Rusijos režimą viešai palaikančios asociacijos „Tarptautinis geros kaimynystės forumas“ narių bei kitų priešiškai Lietuvos valstybingumo atžvilgiu nusiteikusių asmenų veikos ir viešų pareiškimų, menkinančių politinių kalinių patirtas tremtis.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite