Seimo narys K. Vilkauskas tiria, kas ir kodėl nori išdraskyti Trakų nacionalinį parką

Parašyta: 2023-06-18 | Kategorija: Istorija, Komentarai, Kultūra, Lietuva, Naujienos, Trakai |

LR Seimo narys Kęstutis Vilkauskas. Seimo kanceliarijos nuotr.

Buvęs Trakų seniūnas, Seimo narys socialdemokratas Kęstutis Vilkauskas įspėja, kad virš Trakų istorinio nacionalinio parko tvenkiasi grėsmingi, tamsūs debesys.

„Viktorijos Čmilytės-Nielsen Liberalų sąjūdžio deleguotas aplinkos ministras tylomis parengė įstatymo pakeitimus, kuriais nori pakeisti Trakų istorinio nacionalinio parko pavaldumą.

Dabar parką valdo Kultūros ministerija. Liberalai nori perimti parką Aplinkos ministerijos žinion“, – paaiškina K. Vilkauskas.

Kam reikia keisti Trakų nacionalinio parko ribas?

Buvęs Trakų seniūnas įtaria, kad liberalai nori perimti Trakų nacionalinį parką tam, kad galėtų keisti jo teritorijos ribas.

„Aplinkos ministerija sako norinti vykdyti Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijos steigėjo funkcijas. Esu susipažinęs su ministerijos parengta analize, kurioje rašoma, esą „būtina peržiūrėti Trakų INP … nemažos dalies kraštovaizdžio apylinkių … buvimo tikslingumą Trakų INP ribose“.

Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad kažkas nori išdraskyti vientisą parką, mažinti jo teritoriją, kad atsilaisvintų nauji plotai statyboms ir kitokioms pelną nešančioms veikloms“, – įtaria K. Vilkauskas.

Anot parlamentaro, ne šiaip sau Trakų nacionalinis istorinis parkas iki šiol buvo patikėtas būtent Kultūros ministerijai.

„Tai ne šiaip koks parkelis. Čia kalbame apie didelę, vertingą teritoriją, kuri yra saugoma valstybės tikrai ne dėl krūmų ir grybų. Tai mūsų tautinei ir kultūrinei tapatybei labai svarbi erdvė ir ypatingos reikšmės paveldo objektų koncentracijos vieta.

Gamtosaugininkų vaidmuo svarbus, bet kultūros paveldo jie neišmano, todėl ne jie ir valdo Trakų nacionalinį parką ir kitas istorinių sostinių vietas. Bent jau iki šiol nevaldė“, – pabrėžia K. Vilkauskas.

Iš paveldo apsaugos sistemos palaipsniui siekiama eliminuoti saugomas teritorijas – istorinius nacionalinius parkus

Jis atkreipia dėmesį į svarbiausios šalies paveldosaugos įstaigos – Valstybinės kultūros paveldo komisijos – grėsmingas išvadas.

„Komisija skambina pavojaus varpais: jos išvada – baisi: „iš paveldo apsaugos sistemos palaipsniui siekiama eliminuoti saugomas teritorijas – istorinius nacionalinius parkus“.

Turime nedelsdami įvardyti, kas to siekia ir kokiu tikslu. Grėsmės turi vardus ir pavardes“, – sako K. Vilkauskas.

Socialdemokratas neabejoja, kad, perimtas Aplinkos ministerijos, Trakų nacionalinis istorinis parkas atsidurs podukros vietoje, nes ši ministerija savo pavaldume turi 4 gamtos parkus, 30 regioninių parkų, 4 rezervatus ir 402 valstybinius draustinius.

„Ir visiems trūksta lėšų. Tai kas laukia Trakų istorinio nacionalinio parko?“ – klausia buvęs Trakų seniūnas, Seimo narys socialdemokratas K. Vilkauskas.

 


Komentarai
  1. Jonas

    Kam tarnauji , Vilkauskai? Žmonėms kurie Tave išrinko ar savo draugeliui iš nac.parko, kuris užsisėdėjo virš dvidešimt metų vadovo kėdėje ir šokdina čia vietinius gyventojus…. Jau seniai tam parke tvarką daryti reikėjo….O gal kokį savo interesą Abaravičiui atidirbinėji? Kaip Tau ne gėda…..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite