Seimo narys K. Vilkauskas: „Visoje šalyje kylant šilumos kainoms, trakiškiai ir lentvariškiai už šildymą mokės mažiau“

Parašyta: 2021-06-18 | Kategorija: Lentvaris, Naujienos, Seimas, Trakai |

LR Seimo narys Kęstutis Vilkauskas

Vos ne daugiausiai šalyje už šildymą mokėję Trakų rajono savivaldybės gyventojai galės kiek atsikvėpti. Po Seimo nario Kęstučio Vilkausko kreipimosi į Valstybinę energetikos reguliavimo tarybą (VERT), ši nustatė, kad „Trakų energijos“ paslaugomis besinaudoję vartotojai mokėjo per didelius mokesčius už šildymą. Todėl visoje šalyje kylant kainoms, trakiškiai ir lentvariškiai, tikėtina, kad už šildymą mokės mažiau.

„Labai didelė Trakų rajono problema – šilumos kaina, kuri yra viena didžiausių šalyje. Dėl išpūstų šilumos kainų pradėjau aiškintis dar 2015 m., o šių metų sausio pradžioje asmeniškai, kaip Seimo narys, kreipiausi į VERT dėl „Trakų energijos“ audito ir vienašališkos bendrovės šilumos bazinės kainos nustatymo“, – sako Kęstutis Vilkauskas.

UAB „Trakų energijos” planinis patikrinimas dėl 2013–2016 m. turėtų įmonės sąnaudų pagrįstumo bei galimo kainų kėlimo buvo pradėtas dar 2017 m. O užbaigtu buvo paskelbtas tik 2021 m. gegužės 30 d.

Nors patikrinimo rezultatus buvo planuota paskelbti anksčiau, tačiau užbaigti patikrinimą sutrukdė šalyje įvestas karantinas. Visgi, ir jo metu patikrinimas nenutrūko: UAB „Trakų energija“ nuo 2020 m. kovo iki 2021 m. vasario bent penkis kartus pateikė papildomų paaiškinimų, pastabų planinį patikrinimą vykdžiusios VERT komisijai.

Šešerius metus besitęsusi kova nenuėjo veltui

Birželio 4-ąją Kęstučio Vilkausko iniciatyva įvyko Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos, Trakų rajono savivaldybės administracijos ir bendruomenės atstovų pasitarimas dėl „Trakų energijos“ audito rezultatų. Pasak Seimo nario, „rezultatai, mažų mažiausiai stulbinantys“.

Patikrinimo metu buvo nustatyta „Trakų energijos“ faktinės ir nustatytos investicijų grąžos pajamų neatitiktis. Tai reiškia, kad faktinių ir šilumos kainoje įskaitytų kuro sąnaudų kiekis skyrėsi, todėl šilumos vartotojai buvo priversti sumokėti daugiau nei turėtų. Iš viso 2013–2016 m. Trakų rajono savivaldybės gyventojai, besinaudojantys „Trakų energijos“ paslaugomis, permokėjo net 410 560 Eur. Kęstutis Vilkauskas, reaguodamas į bendrovės patikrinimo rezultatus sakė: „Mūsų pastangos, peticijos, nenuėjo veltui. Linkiu Trakų rajono savivaldybės administracijai aktyviau ginti savo gyventojų interesus. Ypatinga padėka VERT pirmininkui Renatui Pociui ir jo komandai, aktyviems visuomenininkams, Signatarui Romualdui Rudziui ir Erlandui Jakuboniui bei ekspertui Rimantui Zabarauskui“.

Tikimasi, kad bus grąžinamos permokos

„Įvertinus tai, jog kainos buvo didinamos nepagrįstai, bendrovė turės užtikrinti operatyvų bendrovės gautų pajamų grąžinimą vartotojams“, – sako Kęstutis Vilkauskas. Šios UAB „Trakų energijos“ papildomai gautos pajamos (410 560 Eur) bus įvertintos naujos šilumos bazinės kainos nustatymo metu. Numatoma, kad dėl šios permokos ateinančius 24 mėn. gyventojų mokesčiai už iš „Trakų energijos“ gaunamas paslaugas bus mažesni.

Numatoma, kad preliminariai šilumos kaina gyventojams galimai mažės 0,58 ct/Kwh. Tai reiškia, kad bendrovės papildomai gautos pajamos (410 560 Eur) bus paskirstytos per 24 mėn. planuojamam realizuoti šilumos kiekiui ir minėtu laikotarpiu sumažins mokesčius už šilumą.

Pasak Kęstučio Vilkausko, būtina nustatyti bazinę šilumos kainą, kad su panašiais permokų už UAB „Trakų energija“ paslaugas atvejais ateityje nebetektų susidurti. Seimo narys teigia, kad ir po VERT komisijos pateiktų rezultatų jis aktyviai stebės UAB „Trakų energijos“ patikrinimą lydinčias išvadas ir sieks, kad jos būtų įgyvendintos neatidėliojant.

Užs. Nr. 423

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite