Senųjų Trakų vaikai gamino užgavėnių kaukes

Parašyta: 2022-03-03 | Kategorija: Kultūra, Renginiai, Senieji Trakai, Seniūnijos, Trakai |

Užgavėnės – viena seniausių Europos švenčių, kurios tikslas yra išvyti žiemą ir paskatinti greičiau ateiti pavasarį. Žmonės žiemą įsivaizduoja kaip demoną, kurį reikia nubaidyti, išvyti, nugalėti ir sunaikinti.

Saulėtą kovo 1 dieną Senųjų Trakų bibliotekoje vyko kūrybinis užsiėmimas „Tradicinių Užgavėnių kaukių gamyba“, į kurį rinkosi Senųjų Trakų kaimo vaikai. Trakų viešosios bibliotekos Senųjų Trakų filialo vedėja Agnieška Uscilienė priminė senąsias Užgavėnių tradicijas,  aptarė šios gražios šventės pagrindinius simbolius. Šventė siejasi su persirengėliais, kaukėmis, blynais, su Lašininio ir Kanapinio kova, su Morės deginimu. Šią dieną ragaujame įvairiausių rūšių blynų, valgome riebiai ir sočiai, nes kitą dieną po Užgavėnių prasideda pasninkas, kuris trunka 7 savaites, kitaip sakant – 46 dienas iki Velykų.

Aptarę papročius ir tradicijas, susipažinę su kaukių įvairove, kaip ir kodėl švenčiamos Užgavėnės, vaikai ėmėsi darbų. Visi žinojo, kad kaukės turi būti kuo baisesnės. Tačiau gaminant stengėsi, kad jos būtų ir juokingos. Kiekvienas kaukės gamybai išsirinko sau priimtiną personažą. Vaikai, padedami mokytojų Renatos Matickienės ir Dianos Tomaševič, kirpo, klijavo, matavo, spalvino. Vieni pasidabino ožkyčių, kiškučių kaukėmis, kiti – meškiukų, šuniukų ir velnių.

Džiaugiamės, kad kuriant Užgavėnių kaukes pavyko sužadinti vaikų smalsumą, saviraišką, kūrybiškumą bei išradingumą.

Visi atsisveikino skanduodami ,,Žiema, žiema, bėk iš kiemo!“ Dabar jau tikrai pavasaris ne už kalnų!

Elvyra Lavrukaitienė,

Trakų kultūros rūmų Senųjų Trakų padalinio kultūrinių renginių organizatorė,

 Agnieška Uscilienė, Senųjų Trakų filialo vyr. bibliotekininkė

 Nuotr. aut. Diana Tomaševič


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite