Specialistų patarimai apie dezinfekavimo priemonių pasirinkimą

Parašyta: 2023-11-15 | Kategorija: Naujienos, Skelbimai, Sveikata, Trakai |

Svarstote, kokia paviršių dezinfekavimo priemonė bus tinkamiausia? Dezinfekcinės priemonės šiais laikais yra labai populiarios. Sužinokite, kuri dezinfekcinė priemonė geriausiai tinka jūsų situacijai.

Paviršių dezinfekcija – populiariausi preparatai

Paviršių dezinfekcijos preparatai – tai skysčiai, leidžiantys pašalinti įvairių rūšių patogeninius mikroorganizmus. Paviršių dezinfekcijos skysčiai pirmiausia skiriasi veikliąja medžiaga, esančia tirpale. Dažniausiai tai būna alkoholis, tačiau yra paviršių dezinfekcijos purškiklių su kitomis sudedamosiomis dalimis.

Prekybos centrų lentynose ir internete galima rasti paviršių dezinfekavimo skysčių, kurių sudėtyje yra etanolio, izopropilo alkoholio, 2-propanolio arba N-propanolio.

Paviršių dezinfekavimo priemonės – kokias rinktis?

Verta nepamiršti, kad veiksmingose dezinfekcijos priemonėse turėtų būti ne mažiau kaip 60% alkoholio, tai mažiausia koncentracija, kuri gali turėti virucidinį poveikį. Kita vertus, optimali koncentracija yra 70 % ir daugiau: tuomet paviršių valymo ir dezinfekavimo priemonės pasižymi plačiu veikimo spektru ir gali beveik iš karto duoti norimų rezultatų.

Taip pat yra paviršių valymo skysčių, kurių sudėtyje nėra alkoholio. Vietoj jų sudėtyje yra benzalkonio chlorido, triklozano arba chlorheksidino gliukonato. Medicinos įstaigose dažniausiai naudojami cheminių junginių turintys tirpalai, kuriems reikia naudoti atitinkamas apsaugos priemones – pavyzdžiui, apsaugines pirštines.

Dezinfekcijos priemonė – kuri geriausia?

Be dezinfekcinės priemonės sudėties, reikia atsižvelgti į keletą kitų veiksnių. Dezinfekcijos priemonė turėtų būti tiesiogiai pritaikyta jūsų poreikiams. Be kita ko, ji turėtų būti lengvai naudojama ir pakankamai maloniai kvepėti. Niekas nenori būti patalpose, kurios dezinfekuojamos tokia stipria dezinfekcine priemone, kad kvapas yra nepakeliamas.

Taip pat svarbu, kad dezinfekcines priemones būtų lengva naudoti. Neabejotinai geriau investuoti į produktus, kuriems naudoti nereikia daug jėgos ar specialių įgūdžių.

Taip pat būtų protinga pagalvoti apie papildomus ingredientus. Tai medžiagos, kurios malšina sudirgimą ir mažina alkoholio poveikį odai. Paprastai į tokio tipo preparatus dedama minkštinamųjų medžiagų arba alavijo ekstrakto.

Rinkdamiesi dezinfekavimo priemonę prisiminkite tai:

  • Naudokite tik geros kokybės produktus, atitinkančius tinkamus standartus ir pagamintus patikrintų gamintojų. Tik tada galėsite būti tikri, kad paviršių dezinfekcija bus veiksminga ir saugi. Neaiškios kilmės produktų naudojimas (ypač vietose, kurios liečiasi su maistu) yra negalimas;
  • Prieš naudodami produktą ant paviršių, pagamintų iš jautrių medžiagų, atlikite bandymą nepastebimoje vietoje;
  • Paviršių ir rankų dezinfekavimo priemones visada laikykite originaliose pakuotėse (pakuotėje, buteliuke, purškiklyje). Nenaudokite pasibaigus galiojimo laikui;
  • Nenaudokite paviršių dezinfekcijos priemonių rankų dezinfekcijai.

PR


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite