Stalo žaidimų nauda vaikams

Parašyta: 2022-11-22 | Kategorija: Naujienos, Skelbimai, Trakai |

Jei jaukiais penktadienio vakarais ar per ilgus šventinius savaitgalius renkatės stalo žaidimus, žinokite, kad jūsų vaikai gaus daug naudos iš šio ypatingo šeimos laiko, nes stalo žaidimai vaikams lavina juos ir leidžia suvokti naujus dalykus.

Stalo žaidimai ne tik moko juos apie komandinį darbą, kantrybę ir grakščiai laimėti bei pralaimėti, bet ir gali būti naudingi vaikų smegenims ir kalbos vystymuisi. Skaitykite toliau ir sužinokite apie neįtikėtinus stalo žaidimų pranašumus.

Kokie yra stalo žaidimų privalumai?

Yra daugybė stalo žaidimų pranašumų. Norėdami pradėti nuo stalo žaidimų, sukurkite priežastį suburti šeimą ar draugus žaisti. Nors yra ir kitų užsiėmimų, tokių kaip žaidimai lauke, televizoriaus žiūrėjimas ir valgymas, kurie gali suburti draugus, stalo žaidimai turi ypatingą gebėjimą palaikyti socialinį ryšį ir paskatinti linksmybes! Kadangi tikslas nėra mokyti, o sąranka gali būti neformali, stalo žaidimai kartu neturi būti bauginantys ar sudėtingi. Vien žaisdami žaidimą vaikai išmoksta kantrybės, žodinio bendravimo ir bendravimo su kitais, taip dar labiau ugdydami savo socialinius įgūdžius. Mokantis laukti savo eilės, stalo žaidimai taip pat gali padėti vaikui lavinti savireguliacijos įgūdžius, susikaupti ir pailginti dėmesio trukmę. Kai vaikas išmoksta laikytis paprastų stalo žaidimo taisyklių ir mano, kad tai logiška ir pagrįsta, tai nuostabi praktika laikytis taisyklių kasdieniame gyvenime.

Kokių įgūdžių išmoko stalo žaidimai?

Stalo žaidimų privalumai yra daug, tačiau vienas svarbus pranašumas yra tai, kad jie iš tikrųjų gali išmokyti vaikus tokių įgūdžių kaip: pagrindiniai matematikos įgūdžiai, tokie kaip skaičių atpažinimas, skaičiavimas ir aritmetika. Savireguliacija – vaikai turi laukti savo eilės, asmeninės erdvės burbulas – vaikai turi likti savo teritorijoje, kol pasikeis arba lauks, kol pasuks, raštingumo įgūdžius, tokius kaip raidžių atpažinimas, regėjimo žodžiai, skaitymas ir žodynas. Lavinamas dedukcinis mąstymas, problemų sprendimas, vizualiniai suvokimo įgūdžiai, samprotavimas, strateginis planavimas,socialiniai įgūdžiai. Svarbus ir smulkiosios motorikos lavinimas – žaidimo figūrėlių laikymas ir judinimas aplink lentą, stambiosios motorikos lavinimas – kai kuriems žaidimams reikia fizinio aktyvumo, pavyzdžiui, Twister.

PR

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite