Su prezidentu Zelenskiu susitikęs Bearas Gryllsas: „Jokie išgyvenimo mokymai negali tavęs paruošti karui“

Parašyta: 2023-03-31 | Kategorija: Komentarai, Naujienos, Pasaulis, Trakai |

Bearas Gryllsas ir Volodymyras Zelenskis (Shine TV ir Banijay Rights nuotr.)

Praėjus 25 metams po pasitraukimo iš kariuomenės, išgyvenimo ekspertas Bearas Gryllsas vėl atsidūrė mūšio lauke. Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio kvietimu jis apsilankė Ukrainoje tam, kad išgirstų tikrąsias už nepriklausomybę kovojančių žmonių istorijas. Tai, ką išgyvena kariaujantys ukrainiečiai ir juos įkvėpęs valstybės vadovas, užfiksuota naujame dokumentiniame filme „Karo zona: Bearas Gryllsas susitinka su prezidentu Zelenskiu“.

Originalioje „discovery+“ dokumentinėje juostoje žinomas britų avantiūristas, išgyvenimo laukinėje gamtoje ekspertas ir buvęs Didžiosios Britanijos specialiųjų pajėgų karys Bearas Gryllsas vyksta į Ukrainos gilumą. Jau daugiau nei metus laiko karo alinamoje šalyje jis lankosi tam, kad susitiktų su kovojančiais ukrainiečiais ir prezidentu Volodymyru Zelenskiu, o tikras jų istorijas papasakotų pasauliui.

„Paliesti karo baisumų ir praradę artimuosius, tačiau ne viltį dėl būsimos pergalės“, – taip kalbintus Ukrainos žmones apibūdina B. Gryllsas.

Išgyvenimo mokymai negali paruošti karui

Ukrainos prezidento V. Zelenskio kvietimu B. Gryllsas šalyje apsilankė praėjus beveik metams nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios. Dokumentiniuose kadruose be jokių pagražinimų parodoma išgyvenimo eksperto kelionė į Ukrainą, į sostinę Kyjivą, ir viskas, ką jis matė pakeliui.

„Metų metus trunkantys išgyvenimo laukinėje gamtoje mokymai negali tavęs paruošti žengti į aktyvaus karo zoną“, – sako B. Gryllsas, kurio misija Ukrainoje – kiek kitokia nei įprastai.

Tris dienas trukusios kelionės metu B. Gryllsas ne dalinosi išgyvenimo gudrybėmis, o susitiko su drąsos nestokojančiais Ukrainos žmonėmis. Pavyzdžiui, senojoje karo fronto linijoje – Irpinės miestelyje, esančiame vos už 10 km nuo sostinės – filmo herojus kalbina kareivį Oleksandrą, kuris dar praėjusių metų vasario pradžioje buvo tik paprastas civilis.

Dokumentiniame filme netrūksta ir eilinių žmonių lūpose atsikartojančių pasakojimų apie didvyriškumą, išgyvenimus bei skaudžias tragedijas. Koks tapo jų gyvenimas, kai visai šalia girdėti sprogimai, o šaltos žiemos akivaizdoje bandoma iš rikiuotės išvesti dar ir energetikos infrastruktūrą?

Be to, B. Gryllsas pokalbiui susitinka ir su Ukrainos prezidentu, šalies vyriausiuoju ginkluotųjų pajėgų vadu V. Zelenskiu. Toli nuo tribūnų, ne oficialioje prezidento kabineto aplinkoje, o tiesiog vaikščiojant po Kyjivą atsiskleidžia visai kitas prezidento veidas. Koks yra žmogus, kuris konflikto metu suvienijo visą šalį ir pelnė milijonų pasaulio žmonių susižavėjimą?

Bearas Gryllsas. Shine TV ir Banijay Rights nuotr.

„Itin saugomas ir sunkiai prieinamas, – apie prezidentą atvirauja B. Gryllsas, – bet kai jau susitikome ir kalbėjomės, tai priminė man, kad iš esmės jis – kuklus, klausantis savo širdies ir besirūpinantis šeima vyras, atsisakęs savo gyvenimo, kad galėtų ginti šalį nuo agresorės.“

Naują dokumentinį filmą „Karo zona: Bearas Gryllsas susitinka su prezidentu Zelenskiu“ jau dabar galima peržiūrėti „discovery+“ platformoje. Ji Lietuvoje yra pasiekiama per „Go3“ televiziją bei „MEGOGO“.

Apie „Warner Bros. Discovery“:

„Warner Bros. Discovery“ („Nasdaq“: WBD) yra lyderiaujanti pasaulinė žiniasklaidos ir pramogų bendrovė, užsiimanti aukštos kokybės televizijos serialų ir filmų kūrimu bei jų transliavimu televizijoje, interneto platformose ir kine. Bendrovės prekės ženklai, kasdien įkvepiantys, informuojantys ir linksminantys auditoriją, yra pasiekiami daugiau nei 220 šalių ir 50 kalbų. Tarp jų – „Discovery Channel“, „discovery+“, „CNN“, „DC“, „Eurosport“, „HBO“, „HBO Max“, „HGTV“, „Food Network“, „Investigation Discovery“, „TLC“, „Magnolia Network“, „TNT“, „TBS“, „truTV“, „Travel Channel“, „MotorTrend“, „Animal Planet“, „Science Channel“, „Warner Bros. Pictures“, „Warner Bros. Television“, „Warner Bros. Games“, „New Line Cinema“, „Cartoon Network“, „Adult Swim“, „Turner Classic Movies“ ir kiti. Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykite www.wbd.com.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite