Susitikimas su Karina Firkavičiūte

Parašyta: 2022-10-20 | Kategorija: Karaimai, Kultūra, Naujienos, Renginiai, Trakai |

Trakų kultūros rūmuose įvyko susitikimas su trakiete, muzikologijos mokslų daktare, Lietuvos karaimų kultūros bendrijos pirmininke Karina Firkavičiūte.  Tai projekto „Trakai – tautų kultūrų sostinė“ renginys, skirtas Lietuvos karaimų metams paminėti. Projektą dalinai finansuoja Tautinių mažumų departamentas bei Trakų rajono savivaldybė.

Karina Firkavičiūtė yra daug parašiusi metodinių priemonių, publicistinių, mokslinių, muzikos straipsnių, veikalų apie Lietuvos karaimų kultūrą, į lietuvių kalbą išvertė karaimų poeziją, yra daugelio karaimų kultūros projektų sumanytoja. Šiais metais pelnė svarbius apdovanojimus – LR Prezidentūros medalį „Už nuopelnus Lietuvai“ bei tapo „Auksinės krivūlės“ riterio vardo laureate.

Karina Firkavičiūtė

Su ypatinga viešnia susitikime dalyvavo Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos bei Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos mokiniai. Karina Firkavičiūtė vaizdžiai papasakojo apie karaimų tautos istoriją, kultūrinius ypatumus, tikėjimą, supažindino su kalba bei tradicijomis, kurios tęsiamos jau 625 metus. Pasakojimas buvo perpintas ir karaimų muzikinių kūrinių – dainų, kurias atliko pati viešnia,  vėliau paskatinusi padainuoti ir jaunuosius dalyvius. Moksleiviai su dideliu susidomėjimu klausėsi viešnios pasakojimų ir aktyviai uždavinėjo klausimus, į kuriuos sulaukė išsamių atsakymų. Buvo klausiama apie kulinarinį paveldą, karaimų tradicines šventes, šeimos papročius ir kt.

Renginys praturtino jaunimo žinias apie Lietuvos karaimus. Dalyviai daugiau sužinojo apie nedidelę tautą šimtmečius gyvenančią mūsų šalyje, o daugiausiai Trakų mieste, gyvai išgirdo jos kalbą. Susipažino su viena darbščiausių, aktyviausių ir kūrybiškiausių trakiečių, kuri yra puikus ir sektinas pavyzdys jaunajai kartai.

Viktorija Šamatovičienė,

Trakų kultūros rūmų renginių organizatorė, projekto vadovė

Aleksandro Aziulevičiaus nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite