Susitikimas su spalvų paslaptimis…

Parašyta: 2023-06-02 | Kategorija: Aukštadvaris, Gimnazija, Naujienos, Renginiai, Seniūnijos, Trakai |

Dailininkė, poetė, Aukštadvario gimnazijos absolventė Gerda Revenkienė (stovi). Rasos Žuklienės nuotr.

JAV rašytojas Henris Milleris yra pasakęs: „Mes visi esame kūrybos dalis. Mes visi esame karaliai, poetai, muzikantai; ir viskas, kas liko, yra atsiverti kaip lotosui, kad atrastum tai, kas paslėpta mūsų viduje“.

Gegužės 22-29 d. Trakų r. Aukštadvario gimnazijoje vyko projektas „Gyvenimo spalvos“, kurio metu 6-8 klasių mokiniai, vadovaujami technologijų mokytojos ekspertės O. Lemežienės, kūrė kūrybinį darbą „Spalvų gama“, o lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė B. Lapinskienė su mokiniais ieškojo spalvų kūriniuose, aiškinosi jų prasmę.

Baigiamajame projekto renginyje 2023 m. gegužės 29 d. mus aplankė menininkė iš Druskininkų – pradedanti dailininkė, poetė – mūsų gimnazijos absolventė, buvusi kolegė Gerda Revenkienė, kuri pristatė savo kūrybą – paveikslus, auskarų kolekciją, pirmąją eilėraščių knygelę. Menininkė pasidalino savo gyvenimo virsmo patirtimi, emocijomis kuriant: piešiant, maišant spalvas, rašant eilėraščius, papasakojo kai kurių paveikslų atsiradimo istorijas, atsakinėjo į mokinių ir mokytojų klausimus.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė B. Lapinskienė aktyviai įtraukė 6, 8, I-III G klasių mokinius į kūrybinį procesą: reikėjo sugalvoti išrinktiems paveikslams – mįslėms pavadinimus ir pasidalinti savo įžvalgomis apie eksponuojamus parodoje kūrinius. Originaliausių pavadinimų autoriai, atrinkti pačios kūrėjos, buvo apdovanoti dovanėlėmis.

Menininkė Gerda palinkėjo visiems būti savimi, pasitikėti savimi ir nuolat ieškoti savęs, stengtis tobulėti pačiam ir tobulinti pasaulį.

Dvi pamokos pralėkė tarsi akimirka, tačiau širdyse liko maloni susitikimo šiluma.

Rasa Žuklienė,

Trakų r. Aukštadvario gimnazijos informacinių technologijų vyr. mokytoja

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite