Susitikimų su gyventojais opiausia tema – kelių būklė ir jos gerinimas

Parašyta: 2021-02-04 | Kategorija: Naujienos, Paluknys, Rūdiškės, Savivaldybė, Seniūnijos, Trakai |

2020 metais baigtas įgyvendinti projektas „Kompleksiškas Rūdiškių miesto sutvarkymas“, kurio bendra vertė 1,4 mln. eurų.

Trakų rajono savivaldybės vadovai tęsia nuotolinius susitikimus su gyventojais. Pateikiame apibendrintą informaciją apie situaciją Rūdiškių ir Paluknio seniūnijose.

Kiekviename iš susitikimų dalyvavo vidutiniškai apie 35 gyventojai, Savivaldybės vadovai, mero patarėjai, skyrių vedėjai, tarybos nariai, įstaigų vadovai ir specialistai. Susitikimų metu taip pat buvo supažindinta su vakcinavimo Trakų rajone organizavimu. Be to, šiuo metu bus vykdoma revakcinacija, testuojami ir vakcinavimui ruošiami švietimo įstaigų darbuotojai, dirbantys tiesioginį darbą su mokiniais.

Rūdiškės: gražėjanti aplinka ir gyventojų rūpinimasis saugiu gyvenimu

Šių metų pradžioje Rūdiškių gyventojų skaičius, palyginti su 2020-aisiais, sumažėjo 53 asmenimis. 2021 sausio 1-ąją seniūnijos teritorijoje registruotas 3 641 gyventojas.

2020 metais seniūnijoje gimė 13 naujagimių, išvyko į užsienį 17 gyventojų, mirė 55 gyventojai.

Pernai Rūdiškių mieste baigtas įgyvendinti projektas „Kompleksinis Rūdiškių miesto sutvarkymas“. Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamo projekto metu, siekiant pagerinti miesto socialinę infrastruktūrą, sutvarkytos pagrindinės Rūdiškių miesto viešosios erdvės bei gatvės. Atlikti šie darbai:

– centrinės aikštės (Bažnyčios g.) įrengimo darbai (sutvarkyta Rūdiškių miesto centrinė aikštė, įrengiant fontaną, lauko renginių, poilsio ir vaikų žaidimų erdves);

– Bažnyčios g. su prieigomis rekonstrukcijos darbai (rekonstruota Bažnyčios gatvė, įrengtos parkavimo aikštelės, apšvietimas);

– parko ir jo prieigų (Šilo ir Beržų g.) sutvarkymo darbai (parke įrengtos poilsio ir aktyvaus laisvalaikio erdvės, rekonstruotos Šilo ir Beržų gatvės);

– skvero prie geležinkelio stoties (Trakų g. 14) sutvarkymo darbai (sutvarkytas skveras prie geležinkelio stoties, įrengiant takus, apšvietimą, mažosios architektūros elementus, sutvarkant želdynus);

– sporto aikštyno prie Rūdiškių gimnazijos (Trakų g. 71) atnaujinimo darbai (rekonstruotas aikštynas prie Rūdiškių gimnazijos, padidinat jo patrauklumą ir pritaikomumą vietos gyventojų poreikiams).

Rūpinamasi ir kelių, gatvių būkle. Keliai autogreideriu buvo lyginami du kartus – pavasarį ir rudenį. Iš viso išlyginta 185,55 km seniūnijos kelių, taip pat atlikti asfaltbetonio dangos taisymo, įrengimo darbai. Iš viso sutaisyta 6,760 km kelių, bendra atliktų darbų vertė – 1 039,5 tūkst. eurų.

Įrengti 25 kelio ženklai, 8 greičio slopinimo kalneliai.

Rūdiškių seniūnijoje yra trys bešeimininkiai statiniai, kurių dokumentai dėl nuosavybės parengti teismui. Į daugiabučių namų renovaciją įsitraukė vienas daugiabutis namas Trakų gatvėje.

Rūdiškių seniūnija dalyvavo projekte „Komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Trakų rajone“, pagal kurį 2020-aisiais Rūdiškių mieste įrengtos 5 komunalinių atliekų tvarkymo aikštelės. Taip pat pavasarį ir rudenį iš gyventojų buvo surinktos ir išvežtos 25 tonos didelių gabaritų atliekų.

Rūdiškių seniūnijos gyventojai domėjosi šaligatvių, apšvietimo, greičio mažinimo kalnelių įrengimu judriausiose gatvėse. Į savivaldybės vadovus kreipėsi ir Tiltų kaimo gyventojai, kurie domėjosi kaimo gatvių asfaltavimu, kapinių aptvėrimu apsaugant kapus nuo laukinių žvėrių sukeliamų padarinių, dažnai dingstančios elektros.

Susitikimo metu aptartos ir galimybės vaikams, kuriems reikalinga pagalba mokantis, sugrįžimas į pradinę mokyklą bei kiti aktualūs klausimai. Kadangi būtent tądien, kuomet vyko susitikimas su gyventojais, sniego gausa peržengė visas normas, seniūnas Tadeušas Pavlovskij informavo, kad po susitikimo su gyventojais drauge su vietos verslininkais skubės valyti gausiai apsnigtų gatvių.

Paluknys: atlikti ir planuojami svarbūs darbai bei du reikšmingi jubiliejai

Šių metų pradžioje Paluknio seniūnijoje gyveno 1 290 gyventojų. Palyginti su 2020 metų tuo pačiu laikotarpiu, sumažėjo vos 6 gyventojais, gimė 14 vaikų.

2020 metų birželio 9 dieną seniūnės pareigas pradėjo eiti Jolanta Gardžiulienė. Kaip didžiausią praėjusių metų darbą ir pasiekimą ji įvardino Liepynų gatvės (Liepynų k.) 900 metrų ir Rūdiškių gatvės Paluknyje dalies asfaltavimą (liko dar apie 800 metrų neasfaltuotų). Seniūnė pabrėžė, kad dauguma seniūnijos kelių ir gatvių yra gruntiniai, todėl kasmet sulaukiama gyventojų skundų dėl nepravažiuojamų arba prastos būklės kelių, gatvių. Taip pat buvo inicijuotas dviejų tiltų per Luknos upę būklės patikrinimas. Nustatyta, kad Rūdiškių gatvėje esantis tiltas yra avarinės būklės, jį būtina renovuoti. Savivaldybės administracijos Statybos, ūkio plėtros ir turto valdymo skyrius rūpinasi kapitalinio tilto remonto projekto rengimu.

Tai pat 2020 metais sutvarkytas Paluknio Longino Komolovskio gimnazijos įvažiavimas, sutvarkytos automobilių stovėjimo aikštelės, atliktas pėsčiųjų takų kapitalinis remontas ir lauko apšvietimo įrengimo darbai – abiejų gimnazijų teritorijoje sumontuota 13 lauko šviestuvų.

Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšomis atlikti gatvių su žvyro danga taisymo ir priežiūros darbai – autogreideriu išlyginta 99,86 km seniūnijos kelių. Atliktas asfaltbetonio dangos taisymas (paprastasis remontas) – sutaisyta 1,020 km seniūnijos kelių, įrengta 3,370 km asfaltbetonio dangos.

Įgyvendinus projektą „Komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Trakų rajone“ 2020-aisiais Paluknio seniūnijoje įrengtos 3 komunalinių atliekų tvarkymo aikštelės.

Seniūnė džiaugėsi, kad iš savivaldybės biudžeto lėšų seniūnijų savarankiškoms veikloms Paluknio seniūnijai buvo skirti 8 tūkstančiai eurų. Už tas lėšas buvo įrengta vandens ėmimo kolonėlė Paluknio kapinių teritorijoje.

Švietimo bendruomenė – kiekvienos seniūnijos pagrindas ir variklis. Seniūnė J. Gardžiulienė džiaugėsi šauniu Paluknio gimnazijų bendradarbiavimu ir ateities planais. Gimnazijoms sutelkus jėgas drauge su Trakų rajono savivaldybės administracija planuojama įrengti bendrą chemijos laboratoriją.

Seniūnė ir gyventojai įvardino, kad opiausios Paluknio gyventojų problemos – vietinės reikšmės kelių, gatvių būklė bei šaligatvių, greičio mažinimo kalnelių stygius pagrindinėse Paluknio Vilniaus, Senosios ir Bažnyčios gatvėse, taip pat vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūra. Taip pat opus, ypač žiemą klausimas – individualių namų šildymo kuro naudojimo tinkamumas. Gyventojai nuogąstavo, kad deginant atliekas ir neaiškios kilmės kurą, į aplinką išskiriamos sveikatai kenksmingos medžiagos ir prašė savivaldybės priminti gyventojams apie svarbą ir būtinybę naudoti tinkamą kurą, o ne atliekas.

Nuošalėje palikus kasdienius rūpesčius, seniūnė džiaugėsi, kad šie metai Palukniui ypatingi – šiemet sukanka 330 metų nuo pirmojo Paluknio vardo minėjimo rašytiniuose šaltiniuose bei 115-osios parapijos įkūrimo metinės. Ta proga seniūnijos planuose – Paluknio bažnyčios apšvietimas bei įsimintini renginiai.

Trakų rajono savivaldybės informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite