Šv. Kalėdos Trakų rajono seniūnijose

Parašyta: 2021-12-23 | Kategorija: Naujienos, Onuškis, Paluknys, Rūdiškės, Senieji Trakai, Seniūnijos, Trakai |

Trakų seniūnija

Į „Trakų žemės“ klausimus atsako Trakų seniūnijos seniūnė Vilma Puišienė

Gal galite įvardyti svarbiausius seniūnijoje atliktus darbus socialinėje, ekonomikos, kultūros srityse?

Artėjant gražiausioms metų šventėms – šv. Kūčioms, Kalėdoms ir Naujiesiems metams – norisi apžvelgti praėjusius metus ir atliktus darbus – kas pavyko, kas ne.

Šie metai nebuvo lengvi dėl tebesitęsiančios COVID-19 pandemijos, tačiau nepaisydami to atliekame visas numatytas funkcijas, prižiūrime, tvarkome miestą ir visą Trakų seniūniją. Jos gyventojus priimame kontaktiniu būdu, tačiau nemažai klausimų sprendžiame ir elektroninio ryšio priemonėmis – gyventojų aptarnavimas yra nenutrūkstantis procesas.

Seniūnija yra savivaldybės administracijos padalinys, įgyvendinantis jam priskirtas funkcijas bei savivaldybės institucijų priimtus sprendimus. Seniūnijos pareiga yra spręsti seniūnijos teritorijoje kylančias problemas, telkti bendruomenę, bendradarbiauti su seniūnaičiais, tinkamai ir laiku komunikuoti. Kalbant apie socialinę sritį, seniūnijos darbuotojai nuolat bendradarbiauja su socialinę pagalbą ir paramą teikiančiomis įstaigomis ir organizacijomis. Mes nuolatos rūpinamės, kad pažeidžiamiausi, atokiau gyvenantys, vieniši, sunkiai besiverčiantys seniūnijos gyventojai būtų aprūpinti malkomis, maisto produktais, esant poreikiui teikiame pavėžėjimo paslaugą. Prižiūrime ir remontuojame kelius, kuriais gyventojai skuba į darbus, ugdymo įstaigas.

Stengiamės skatinti gyventojų bendruomeniškumą, įtraukiant juos į savivaldoje vykstančius procesus. Džiugu, kad jau antri metai savivaldybės biudžete yra Dalyvaujamojo biudžeto eilutė, iš kurios finansuojami gyventojų parašyti projektai. Tokiu būdu Trakuose, buvusiuose Žaizdriuose, bendruomenės reikmėms pritaikyta ir įrengta poilsio erdvė su pavėsine, suoliukais, tinklinio aikštele, taip pat įrengta naujutėlė vaikų žaidimų aikštelė. Naujasodžio teritorijoje taip pat įgyvendinamas panašus projektas įrengiant treniruoklius ir poilsio zoną. Sutvarkius tokias erdves gyventojai turės kur susiburti, susitikti, drauge leisti laiką.

Kalbant apie ekonominę-ūkinę sritį, seniūnija atlieka daugybę darbų – nuo teritorijų tvarkymo ir priežiūros iki kelių remonto, infrastruktūros gerinimo, kapinių priežiūros ir pan. Šioje srityje 2021 m. Trakų seniūnijoje atlikome per 90 procentų numatytų darbų. Tie darbai, kurių dėl karantino apribojimų, medžiagų vėlavimo ar nerastų rangovų neįgyvendinome, nusikels į ateinančius 2022 m.
Darbus atliekame stebėdami situaciją seniūnijoje – matome, kur kokios priemonės reikalingos, arba ko prašo gyventojai, ir tai nusimatome. Žinoma, turime įvertinti, kad biudžetas yra fiksuotas, todėl veiklas planuojame jo ribose. Iš 2021 m. atliktų darbų paminėsiu keletą svarbiausių – Trakų gatvėje, Trakuose, įrengtas ilgai gyventojų lauktas kiemų apšvietimas, sutvarkyta Naujasodžio II kaimo sentikių kapinių teritorija, įrengti tilto per Strėvos upelį turėklai, sumontuotos trys autobusų stotelės, aptvertos Bagdononių kaimo kapinės bei dalis Trakų miesto stačiatikių kapinių, Trakų mieste prie daugiabučių namų sutvarkyti šaligatviai, pėsčiųjų takai, įrengtos automobilių stovėjimo vietos su „korio“ danga. Totorių skvere prie savivaldybės suremontuotas ir atnaujintas fontanas, sutvarkyta dalis užterštos teritorijos prie apleistų garažų Gedimino gatvėje, Trakuose, ir kitose seniūnijos vietose. Vasaros metu miestą puošiame gėlėmis, o artėjant Kalėdoms visuomet išsikeliame iššūkį gražiai kalėdiškai papuošti miestą. Iš gyventojų atsiliepimų suprantame, kad tai mums pavyko.

Ko tikitės 2022 m. seniūnijoje ir kuo pradžiuginsite savo gyventojus kitais metais?

Kaip jau minėjome, darbus, kurių nepavyko atlikti šiemet, planuojame atlikti ateinančiais metais, tarp tokių – kaimų kapinių tvorų įrengimas, atmintinų vietų tvarkymas, šaligatvių, automobilių stovėjimo aikštelių remontas, apšvietimo daugiabučių namų kiemuose bei kaimų teritorijose įrengimas. Stengsimės sukurti daugiau poilsio vietų su vaikų žaidimų aikštelėmis, treniruokliais, sūpynėmis.

Metų sandūroje noriu pasidžiaugti 2021 m. atliktais darbais ir padėkoti kolegoms, rangovams, gyventojams, seniūnijos darbuotojams, „Trakų žemės“ laikraščiui ir visiems, kam Trakai yra mylimi ir svarbūs. Visus sveikinu artėjančių šv. Kalėdų proga ir linkiu meilės, šilumos, jaukumo Jūsų namams ir gerumo Jūsų širdims. Būkit sveiki ir laimingi. Gražaus švenčių laukimo pasipuošusiuose ir mylimuose mūsų Trakuose!

Paluknio seniūnijos seniūnė Jolanta Gardžiulienė

Paluknio seniūnija metų sandūroje

2021 m. Paluknio seniūnijoje buvo atlikti tokie darbai:

 1. Paluknio kaimo Rūdiškių gatvės atkarpos asfaltavimas (230 metrų).
 2. Stebėjimo kamerų įrengimas prie seniūnijos pastato, prie Paluknio kapinių ir aikštelėje prie bažnyčios.
 3. Gatvių apšvietimo tinklų įrengimas Rūdiškių ir Gardino gatvėse (Paluknys).
 4. Atliktas ištisinis asfaltavimas privažiavime prie Paluknio ambulatorijos pastato (Sveikatos gatvė);
 5. Paluknio kapinių aptvėrimo dalies įrengimas.
 6. Avarinių medžių kirtimas kapinių teritorijoje (senos ir veikiančios) bei medžių genėjimas Vilniaus, Mokyklos ir Senoji g.

Nuolat greideriuojami gruntiniai vietinės reikšmės keliai ir gatvės; asfaltuojamos išdaužos, žiemos metu keliai ir gatvės valomi nuo sniego, barstomi smėlio-druskos mišiniu.

Besibaigiančiais metais vyko renginiai: Paluknio 330-ųjų ir Paluknio parapijos 115-ųjų metinių jubiliejinis renginys (liepos 10 d.); grybavimo olimpiada (rugsėjo 18 d.);
šventinis Kalėdų eglės įžiebimas (gruodžio 10 d.).

Trakų rajono savivaldybės administracijos Paluknio seniūnijos veiklos planai 2022 m.:

 1. Tilto per Luknos upę (Rūdiškių g.) kapitalinis remontas.
 2. Mokyklos gatvės dalies nuotekų sistemos įrengimas, gyventojų pajungimas prie sistemos.
 3. Madžiūnų kaimo Pievų gatvėje esančių daugiabučių nuotekų sistemos renovacija.
 4. Liepynų ir Dainių kaimų apšvietimo įrengimas.
 5. Rūdiškių gatvės atkarpos (apie 700 metrų) asfaltavimas;
 6. Luknos upės pakrančių valymas.
 7. Paluknio kapinių teritorijoje pėsčiųjų takų įrengimas.

Taip pat bus vykdomi įprasti kasdieniai darbai: vietinės reikšmės gruntinių kelių ir gatvių greideriavimas, duobių lopymas ir asfaltavimas; kelių priežiūra žiemos metu (sniego valymas ir barstymas druskos-smėlio mišiniu).

Ketinama, jeigu leis pandeminė situacija, organizuoti valstybinių švenčių minėjimus – Sausio 13-osios, Vasario 16-osios, Kovo 11-osios, Mindaugo karūnavimo (liepos 6 d.). Taip pat planuojame organizuoti tradicinius seniūnijos renginius: Trijų Karalių šventę, Užgavėnes, Jonines, grybavimo varžybas, kalėdinės eglutės įžiebimą, kalėdinių giesmių koncertas.

Tikimės įgyvendinti antrąjį jubiliejinių Paluknio 330-ųjų ir Paluknio parapijos 115-ųjų metinių šventės etapą – pasodinti, o tiksliau, atsodinti medžių alėją Rūdiškių gatvėje (kadaise tai buvo kelias į Volfgangų dvarą). Taip pat dalyvausime buvusio Volfgangų svirno gelbėjimo projekte, kurį pradėjo Paluknio bendruomenė „Dienmedis“.

Pirmą kartą planuojama organizuoti seniūnijos „Šeimų šventę“ (gegužės–birželio mėn.).

Jolanta GARDŽIULIENĖ,

 Paluknio seniūnijos seniūnė

Rūdiškių seniūnija pasitinkant 2022-uosius

Rūdiškių seniūnijos seniūnas Giedrius Statulevičius 

Rūdiškių seniūnijos seniūno pareigas pradėjau eiti nuo 2021 m. spalio 25 d., tad visų pirma buvo labai svarbu susipažinti su darbais, kurie turi būti atlikti neatidėliojant, bei susipažinti su darbuotojais, seniūnaičiais, bendruomenėmis, įstaigomis bei įmonėmis, veikiančiomis Rūdiškių seniūnijoje, ir sužinoti norus bei lūkesčius.

Per šį trumpą laikotarpį pavyko sėk­mingai įgyvendinti net keletą projektų, kurie ne tik pagražino Rūdiškių miestą, bet ir paskatino gyventojus aktyviau lankytis pasikeitusiose viešosiose erdvėse. Vienas iš sėkmingų projektų – tai kalėdinės eglės ir šviečiančios arkos atsiradimas Rūdiškių miesto centrinėje aikštėje prie Švč. Jėzaus Širdies bažnyčios.

Tai yra tikrų tikriausias stebuk­las bei bendruomeniškumo ir bendradarbiavimo pavyzdys. Ne ką mažiau įspūdingas ir menininko Lino Kutavičiaus sukurtų šviečiančių sūpynių atsiradimas skvere prie traukinių stoties. Be galo smagu matyti žmones, besilankančius šiose nuostabiose erdvėse. Tai reiškia, kad idėjos bei įdėtos pastangos jų įgyvendinimui buvo to vertos! Taip pat yra pradėti ir parko Šilo g. tvarkymo darbai, kurie bus tęsiami ir kitais metais.

Ateinančius 2022 m. pasitinkame su didžiuliu įkvėpimu, ryžtu ir tikėjimu, kad kartu mes galime labai daug! Dėkoju Rūdiškių seniūnijos gyventojams už šiltą priėmimą į savo bendruomenę ir išsakytus gražius žodžius bei konstruktyvius susitikimus. Aš ir toliau skatinsiu pokalbį, bendruomeniškumą, idėjų generavimą ir bendradarbiavimą. Kurkime Rūdiškių miestą ir seniūniją kartu!

Giedrius STATULEVIČIUS,

Rūdiškių seniūnijos seniūnas

Senųjų Trakų seniūnija

Į „Trakų žemės“ klausimus atsako Senųjų Trakų seniūnė Ana Ingelevič

Gal galite įvardyti svarbiausius seniūnijoje atliktus darbus socialinėje, ekonomikos, kultūros srityse?

Daugiausiai darbų 2021 m. atlikta seniūnijos centre – Senųjų Trakų kaime:

– Baigti vandens tiekimo rekonstravimo bei buitinių nuotekų įrengimo darbai ir gyventojai aktyviai jungiasi prie centrinių nuotekų tinklų.

–  Artimųjų kapų lankančių ir prižiūrinčių žmonių patogumui Senųjų Trakų kapinėse įrengta dar viena  vandens kolonėlė.

– Pradėta tvarkyti laisvalaikio ir poilsio erdvė (Jaunystės ir Trakų g. kampas), kurios labai laukia jaunos šeimos su vaikučiais. Paruoštas žemės sklypas darbams, jau įrengtas pėsčiųjų takas bei pradėti apšvietimo montavimo darbai. Kitais metais  seniūnijos centro gyventojai ir svečiai tikisi sulauksią funkcionalios, inovatyvios laisvalaikio ir poilsio erdvės.

Seniūnijoje šiais metais baigta asfaltuoti Laimės gatvė Strakiškių kaime bei išasfaltuota kelio dalis Pabalių g. Pabalių kaime.

Pandemija labai apribojo susibūrimus, šventes, tačiau padedant bendruomenei buvo atnaujintas ir pašventintas kryžius, stovintis prie Senųjų Trakų žiedo, organizuota kasmetinė seniūnijos šventė, sutampanti su Šv. Benedikto ir Škaplierinės atlaidais. Kiek įmanoma, laikantis saugumo, bendradarbiaujama su mokyklomis, darželiu, Trakų viešosios bibliotekos Senųjų Trakų ir Šventininkų filialais. Tęsiamas bendradarbiavimas su verslo subjektais. Nuolatiniai seniūnijos pagalbininkai yra UAB „Žvyro karjerai“. Siekiant mažinti nedarbą, su seniūnijoje įsikūrusiomis  įmonėmis nuolat keičiamasi informacija dėl laisvų darbo vietų.

Ko tikitės 2022 m. seniūnijoje ir kuo pradžiuginsite savo gyventojus kitais metais?

Senųjų Trakų seniūnija yra viena iš sparčiausiai augančių seniūnijų. Remiantis horoskopu, ateinantys Tigro metai siejami su pokyčiais, o be darbų, pastangų nebus ir pokyčių.  Tikimės, kad:

– Savo laisvalaikį jaunos šeimos su vaikučiais, seneliai su anūkais leis, o bendruomenė šventes organizuos  Senuosiuose Trakuose baigtoje tvarkyti erdvėje.

– Daugiau dėmesio sulauks kiti didesni seniūnijos kaimai: pvz., Šventininkuose rekonstrukcijos „prašosi“ bibliotekos filialas, bendruomenės patalpos.

– Kiek įmanoma bus stengiamasi gerinti kelių būklę, įrengti apšvietimą gatvėse, viešosiose erdvėse.

– Aktyviau bendradarbiauti su NVO, verslo sektoriais rengiantis  2021–2027 m. ES investiciniam laikotarpiui.

Onuškio seniūnija išlydi 2021-uosius

Onuškio seniūnijos seniūnė Zita Aniulienė

2021 m. nebuvo lengvi. Tikėjomės atsipūsti po sunkios, alinusios 2020-ųjų žiemos, COVID-19 pandemijos, tačiau daugelis neišvengėme ligos gniaužtų, veiklos planų ir prioritetų korekcijos.

Onuškio seniūnija šv. Kalėdas pasitinka nuveikusi daug įvairiausių darbų. Itin daug dėmesio skyrėme spręsti įvairiausias gyventojų problemas. Visus norinčius vakcinuotis asmenis pavežėme į vakcinacijos punktus, esančius Trakuose ir Onuškio PSPC. Nemažai seniūnijos gyventojų yra senyvo amžiaus, nevairuoja automobilių ir gyvena atokesnėse nuo Onuškio gyvenvietėse. Skyrėme atskirą patalpą karščiavimo klinikai seniūnijos administracinio pastato patalpose, tarpininkavome organizuojant sergančiųjų pavežėjimą tirtis dėl COVID-19 ligos, vyresnio amžiaus ir neįgaliems asmenims padėjome apsirūpinti reikalingais vaistais, maisto produktais ir kitais būtinais reikmenimis. Prisidėjome prie Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Trakų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos organizuotos gaisrų prevencijos akcijos, įrengėme dūmų signalizatorius daugiavaikių šeimų, senolių namuose.

Daug laiko skyrėme miestelio, kitų gyvenviečių švarai ir tvarkai užtikrinti, tačiau gyventojų sąmoningumo, supratingumo vis dar pasigendame. Pakelėse, pamiškėse, valstybiniuose žemės sklypuose nuolat randame padangų, namų apyvokos daiktų, buitinės technikos, baldų, asbestinio šiferio. Vien šiais metais valstybiniuose žemės sklypuose Dusmenyse, Vaickūniškėse, Gražiškėse surinkome apie 14 tonų asbestinio šiferio, visoje seniūnijoje – apie 200 bešeimininkių padangų. Du kartus organizavome stambiagabaričių atliekų surinkimą iš gyventojų. Tikrinome, prižiūrėjome kapinių konteinerius, nes ir čia nuolat rasdavome buitinių atliekų, televizorių ir net baldų. Bendradarbiavome su rajono Aplinkosaugos ir viešosios tvarkos skyriumi dėl vietinės rinkliavos už atliekų išvežimą sąskaitų pristatymo, netinkamų naudoti statinių apžiūros. Konsultavome gyventojus dėl mokesčio lengvatų pritaikymo galimybių, reikalingų dokumentų užpildymo ir pristatymo į rajono savivaldybę.

Kelių priežiūra – itin aktualus visose seniūnijose klausimas. Sausio mėnesį su seniūnijos gyventojų pasirašytu raštu kreipėmės į VĮ Lietuvos automobilių kelių direkciją dėl kelio Nr. 2020 Trakai–Rūdiškės–Pivašiūnai–Alytus rekonstrukcijos, gavome atsakymą apie pasirašytą minėto kelio remonto techninio projekto rengimo sutartį. Šiemet teikėme projektavimo įmonei reikalingą informaciją. Vykdėme seniūnijos vietinės reikšmės kelių ir gatvių priežiūrą. Pagal poreikį organizavome žvyrkelių greideriavimą, žvyrkelių išdaužų papylimą smėlio-žvyro mišiniu, didelių žvyrkelio išgraužų, atsivėrusių po liūčių, Pakalninkų kaime sutvarkymą, įvairiose keliuose įlūžusių pralaidų remonto darbus. Inicijavome liūčių išardytos pralaidos per Samės upelį sutvarkymą. Žemės ūkio skyriaus rūpesčiu pralaida pakeista. Šiais metais įrengti kelio atitvarai prie upelio Bičiūnų kaime ženkliai padidino vairuotojų saugumą. Išasfaltuota Vaickūniškių kaimo Mokyklos gatvė.

 Tvarkėme viešąsias erdves, lankytinų objektų aplinką. Prižiūrėjome Nepriklausomybės akto signataro Donato Malinausko ir jo artimųjų kapus Onuškio bažnyčios šventoriuje, K. Petrausko tėvų kapavietę Dusmenų bažnyčios šventoriuje, talkinome tvarkant Onuškio ir Dusmenų bažnyčių aplinką.

 Savarankiškai seniūnijos veik­lai skirtas lėšas panaudojome IBC konteinerių ir vandens siurblio įsigijimui, kas leido visas veikiančias seniūnijos kapines aprūpinti vandeniu. Likusias lėšas skyrėme Onuškio kultūros padalinio salės lubų pakeitimui. Naujos lubos jau džiugina mus ir, tikimės, labai pradžiugins renginių dalyvius. Inicijavome Onuškio K. Petrausko aikštės rekonstrukcijos darbų projekto rengimą. Architektūros skyriaus specialistai pildo reikalingus dokumentus, konsultuojasi su Kultūros paveldo departamento specialistais. Spartesne darbų eiga ir finansavimu rūpinasi Seimo narė Edita Rudelienė, savivaldybės meras Andrius Šatevičius, administracijos direktorė Jolanta Abucevičienė. Teikiame poreikius, vizijas ir tikimės, kad Onuškio aikštė greitai bus atnaujinta. Atlikome Onuškio administracinio pastato laiptinės, vedančios į kultūros padalinio salę, remontą. Pastatėme vėliavų stiebus prie administracinio pastato ir K. Petrausko aikštėje. Dalyvaujamojo biudžeto lėšomis įsigijome dvi sūpynes, kurias, atšilus orams, pakabinsime K. Petrausko aikštės parkelyje. Bus smagu pasisupti jaunimui, pailsėti vyresnio amžiaus žmonėms.

 Mums sekėsi, nes net ir pandemijos metu įvyko didžiausios tradicinės šventės „Dviejų gimtinių nebūna“, Onuškio kermošius, „Oninės“ ir jos buvo sėkmingos. Onuškio kapela ,,Samė“ filmavosi LRT studijoje. Laukiame laidos ,,Duokim garo“. Džiaugiamės, kad esame pastebėti ir įvertinti. Lapkričio mėnesį dalyvavome paminklo, skirto kunigui Ignui Kavaliauskui, kurio pastatymu Onuškio bažnyčios šventoriuje rūpinosi klebonas Algimantas Gaidukevičius, pašventinimo ceremonijoje. Aukomis, skirtomis paminklui, prisidėjo ir Onuškio seniūnijos gyventojai.

Darbus baigiame nuostabios Kalėdų eglutės pastatymu ir įžiebimu. Eglę padovanojo iš Dusmenų kaimo kilęs Jonas Dulkė, kuriam esu nepaprastai dėkinga. Dėkoju visiems seniūnijos darbuotojams, seniūnaičiams ir bendruomenių pirmininkams, ūkininkams, kurių pagalbos ne kartą teko prašyti, gyventojams, dirbusiems viešuosius darbus, atlikusiems visuomenei naudingą veiklą ar kitaip talkinusiems seniūnijai.

Sveikinu artėjančių švenčių proga, linkiu jaukių ir džiaugsmingų šv. Kalėdų, stiprios sveikatos ir atkaklaus naujai užsibrėžtų tikslų siekimo ateinančiais 2022 metais.

Zita ANIULIENĖ,

Onuškio seniūnijos seniūnė

P.S. Artėjant šv. Kalėdoms „Trakų žemės“ redakcija taip pat buvo pasiuntusi paklausimus Lentvario, Grendavės, Aukštadvario seniūnijų seniūnams, jų teiravosi apie nuveiktus darbus ir kitų metų planus, tačiau atsakymų negavo.

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite