Šventė „Žvejų ir sporto diena Grendavės kaime“

Parašyta: 2021-12-10 | Kategorija: Grendavė, Naujienos, Renginiai |

Gruodžio 4 d. Grendavės kaimo paplūdimyje įvyko šventė „Žvejų ir sporto diena Grendavės kaime“.

Visi įsiamžino bendroje nuotraukoje

Organizatoriams talkino 14 savanorių. Jie visi vilkėjo ryškias atšvaitines liemenes su logotipu, kad būtų matomi ir atpažįstami. Nuo 08:30 val. prasidėjo registracija į žvejų varžytuves. Sportinės žūklės klubo „Žvejonys“ vadovas Vytautas Matulevičius su jais aptarė rungčių taisykles, paskelbė pradžią ir jie išplaukė su savo valtimis. Tiesa, kai kurie žvejojo ant kranto, kiekvienas su savo žvejybos įranga. Valtis paskolino vietiniai gyventojai. Iš viso susirinko 5 valtys, kiekvienoje – po 3 dalyvius, likę 5 žvejai varžėsi kiekvienas už save ant kranto. Žvejų varžytuvės vyko iki 12:00 val. Po to žuvys buvo pasvertos ir suskaičiuotos bei apdovanoti patys išradingiausi ir geriausią laimikį pagavę dalyviai.
Nuo 10:00 val. vyko registracija į sporto ir sveikatingumo rungtis. Nuo 10:30 val. Rūdiškių sporto klubo (pirmininkė Laima Sinkevičienė), Trakų r. kūno kultūros ir sporto centro (direktorius Mindaugas Čiras) ugdytinės
K. Baliukonytė, K. Pečiukonytė kartu su savanoriais vykdė sporto ir sveikatingumo rungtis: futbolą su šluotomis, tinklinį su rankšluosčiais, svorio laikymo rungtis, daug įvairių estafečių, diskgolfą. Dalyvių aktyvumas pranoko visus lūkesčius. Dalyvavo visi: maži vaikai, paaugliai, tėvai ir netgi seneliai. Kai kurias rungtis teko kartoti ir kartoti, nes visi atvykę norėjo sudalyvauti visose rungtyse ir, žinoma, laimėti! Rungtyse dalyvavo apie 100 asmenų. Orientacinėms varžyboms trasą, žemėlapius, punktus suruošė ir orientacines varžytuves pravedė vietos gyventojas Gytis Juodėnas. Iš viso buvo 7 komandos, kiekvienoje – po 2–4 dalyvius. Su žemėlapiais rankose varžėsi įvairaus amžiaus dalyviai. Visi grįžo kupini įspūdžių permirkę, bet laimingi!
Sušalusiems ir ištroškusiems žinių Grendavės bibliotekoje vyko viktorina apie žuvis, jų rūšis, žvejybos ypatumus. Dalyvavo 12 asmenų.
Kadangi renginys vyko žiemą, buvome pasiruošę, kaip sušildyti dalyvius. Vienoje palapinėje įrengėme palapinę organizatoriams, kitoje surengėme vaišių puotą. Vaišėmis pasirūpino patys Grendavės bendruomenės gyventojai. Taip pat virėme karštą sriubą naujai įsigytame dideliame puode ant dujinės viryklės, vaišinome arbata, kava iš ką tik įsigytų puikių termosų.
Renginį labai pagyvino įsigyta kolonėlė su mikrofonu. Nuolat grojo muzika, buvo patogu su mikrofonu skelbti rungčių pradžią, apdovanoti laimėtojus. Po įvairių varžytuvių vyko apdovanojimai. Visi dalyviai buvo įvertinti ir apdovanoti meduoliais-medaliais, kuriuos iškepė Grendavės bendruomenės nariai, o laimėjusiems prizines vietas dovanojome taures, medalius ir diplomus.
Grendavės seniūnijos gyventojai įnešė didelį indėlį į renginį. Iš suneštinių produktų buvo verdama sriuba, taip pat bendruomenės nariai iškepė pyragus, pagamino įvairių skanėstų, kuriais vaišino kitus bendruomenės narius. Surinkome 14 savanorių, kurie talkino ruošiantis renginiui, padėjo jo metu ir po jo. Bendra veikla paskatino gyventojų sutelktumą, bendruomeniškumą, bendruomeninę veiklą. Renginio metu buvo leidžiamas prasmingas laisvalaikis, skatinami asmeniniai ir socialiniai gebėjimai, organizuojamas ugdymas per šias veiklas: gamtoje, prie ežero, vyko žvejų varžytuvės, sporto ir sveikatinimo rungtys, orientacinės varžybos Grendavės seniūnijos teritorijoje, viktorina bibliotekoje. Renginio metu buvo skatinama narių kultūrinė ir švietėjiška veikla: bendruomenės nariai dalyvavo viktorinoje Grendavės bibliotekoje, taip pat vyko orientacinės varžybos, kurio metu Grendavės bendruomenės narius mokė skaityti žemėlapius, mokino jais naudotis ir surasti paslėptus punktus orientuojantis pagal sukurtus žemėlapius. Sporto ir sveikatinimo varžytuvėse dalyvavo maži vaikai, paaugliai, tėveliai ir seneliai, buvo nuostabus tarpusavio palaikymas, visi grįžo kupini įspūdžių ir džiaugsmo, klausė, kada dar bus organizuojama sporto šventė. Tai skatina veikti toliau, rašyti daugiau projektų.
Dėkojame dalyvavusiesiems, savanoriams ir partneriams!

Grendavės bendruomenės „Žiburys“ inf.

Užs. Nr. 919


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite