Tarptautinės stažuotės Aukštadvario gimnazijoje

Parašyta: 2022-11-10 | Kategorija: Aukštadvaris, Gimnazija, Kelionės, Kultūra, Naujienos, Renginiai, Seniūnijos, Trakai |

Profesijos mokytojų stažuotė Italijoje

Trakų r. Aukštadvario gimnazija jau kelinti metai aktyviai dalyvauja  Erasmus+ programos tarptautiniuose projektuose, kuriuos Lietuvoje administruoja ir finansuoja Švietimo mainų ir paramos fondas, remiamas Europos Komisijos.

2021/2022 metais Trakų r. Aukštadvario gimnazijoje įvairias profesijas studijuojantys moksleiviai bei absolventai turėjo galimybę atlikti tarptautines praktikas pagal Erasmus+ programos projektą 2021-1-LT01-KA121-VET-000005876 Italijoje, Anglijoje ir Maltoje. Stažuočių metu projekto dalyviai tobulino kompetencijas užsienio verslo įmonėse siekdami įgyti konkurencingumo globalioje darbo rinkoje.

Profesijos moksleiviai gavo daug praktinių žinių ir įgūdžių pagal savo studijuojamas profesijas, susipažino su kitų šalių kultūra, patobulino savo užsienio kabos įgūdžius. Stažuotės atlikimas ir gyvenimas užsienyje ugdė moksleivių pasitikėjimą savimi, savarankiškumą, iniciatyvumą, jie įgijo tarpkultūrinio sąmoningumo ir supratingumo, tapo tolerantiškesni.

Profesijos moksleivių stažuotė Jungtinėje Karalystėje

Trakų r. Aukštadvario gimnazijos profesinio skyriaus profesinio mokymo specialistai  pagal minėtą projektą kėlė savo kvalifikaciją Turkijoje, Maltoje, Italijoje, Čekijoje. Remiantis užsienio šalių patirtimi profesinio mokymo specialistai siekia tobulinti profesinio mokymo procesą remiantis užsienio šalių patirtimi, plėtoti tarptautinį bendradarbiavimą bei gerinti mokyklos įvaizdį ir konkurencingumą.

Bendrojo ugdymo mokytojai žinių vyko į Ispaniją (Barseloną) pagal tarptautinį projektą „Įtraukusis ugdymas – galimybės ir iššūkiai“. Šio projekto pagrindinis tikslas – tobulinti pedagoginio personalo profesines kompetencijas ir įgūdžius, siekiant kokybiškai organizuoti įtraukųjį ugdymą. Bendrojo ugdymo mokytojai stažuotės Ispanijoje metu įgijo naujų profesinių ir specialiųjų kompetencijų ir įgūdžių, reikalingų sėkmingam įtraukiojo ugdymo organizavimui, susipažino kaip taikyti įtraukiojo ugdymo strategijas bei metodus, sudarančius sąlygas sėkmingam mokinių ugdymo(si) individualizavimui ir diferencijavimui. Taip pat mokytojai susipažino ir su Ispanijos kultūra, architektūra.

Bendrojo ugdymo mokytojų stažuotė Ispanijoje

Profesijos moksleivių, absolventų,  profesinio mokymo specialistų bei bendrojo ugdymo mokytojų  įgyti įgūdžiai, kvalifikacijos buvo pripažintos išduodant Europaso dokumentą.

Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Europos Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

 

Dalia Mockeliūnienė 

Projektų vadovė

Užs. Nr. 725


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite