Trakai laukia gražiausių metų švenčių

Parašyta: 2022-11-25 | Kategorija: Trakai |

Trakai ruošiasi Kalėdoms. Vilmos Puišienės nuotr.

Ar pastebėjot, kaip greit bėga laikas? Čia vasara, čia ruduo, čia jau žiema ant nosies. Gyvename greitu tempu, tačiau šiandien kviečiu atsikvėpti ir paskaityti apie darbus Trakų seniūnijoje. Tikiuosi, kad pateikiama informacija naudinga ir įdomi.

Kaip tik šiuo metu Trakuose vyksta pasiruošimo darbai laukiant gražiausių metų švenčių, puošiamos miesto erdvės, taip pat atliekami ir kasdieniai darbai, kurių visuomet apstu.

Rudenį kaip įprastai buvo atlikti medžių kirtimo ir genėjimo darbai, eismo saugumą apsunkinančiose vietose genimi krūmai, nuolat prižiūrimos ir tvarkomos lankytinos vietos, renkamos stambiagabaritės atliekos. Nesmagu, tačiau neretai tenka rinkti jas išmėtytas pamiškėse, atokesnėse kaimų teritorijose ir netgi atvirose, gausiai lankomose vietose. Tačiau vis dėlto aš tikiu, kad mes tampame atsakingesne ir pilietiškesne visuomene, kurioje ilgainiui tokių atvejų nebebus. To pavyzdys – vis daugiau tvarkos konteinerinėse aikštelėse. Čia labai svarbus ir švietimas, mokymas, gerojo pavyzdžio rodymas. Tokiais principais besiremiant seniūnija nuolat bendradarbiauja su seniūnijoje veikiančiomis bendruomenėmis, planuoja, derina ir atlieka gyventojams svarbius bei laukiamus darbus: iš dalyvaujamojo biudžeto lėšų Naujasodžio teritorijoje sutvarkyta maudyklos erdvė, atnaujinti laiptai, įrengti turėklai, aplinkos tvarkymo darbai vyksta ir kitose seniūnijos vietose. Smagu, kad šiemet pavyko įrengti autobusų laukimo stotelę Būdos III kaime, nemažai darbų atlikta seniūnijos kapinėse, juos tęsime ir toliau.

Seniūnija didelė, gyventojų daug (primenu, kad seniūnijos teritorijoje yra 114 kaimų, 32 kapinės ir per 200 km kelių ir gatvių!), tačiau stengiamės išgirsti savo gyventojus ir jiems padėti. Džiugu, kad Būdos kaime pavyko sumontuoti vaikų žaidimų aikštelės įrenginius – šio ir aplinkinių kaimų vaikams daugiau galimybių smagiai leisti laisvalaikį. Gera matyti nors ir mažus pokyčius, bet tokius, kurie gerina mūsų gyventojų gyvenimo kokybę.

Trakų mieste šiemet atlikta nemažai darbų, kurie trakiečių buvo laukti daug metų – savivaldybė skyrė daug dėmesio daugiabučių namų kiemams tvarkyti ir infrastruktūrai gerinti: buvo tvarkomi du didžiausi kiemai Mindaugo ir Vytauto gatvėse – keičiama pėsčiųjų takų ir šaligatvių danga bei kelio bortai, tvarkomos automobilių stovėjimo vietos, išlyginamuoju asfalto sluoksniu atnaujinama kelio danga. Pirmajame kieme darbai baigti, antrajame jie juda link pabaigos.

Dar viena džiugi naujiena – keturių daugiabučių namų kiemas taip pat Mindaugo gatvėje buvo apšviestas, tapo saugesnis, o patogumo link statant automobilius sieksime ateinančiais metais.

Darbų daug, juos atlieka daugybė žmonių ne tik seniūnijoje bei savivaldybėje – tai ir mūsų rangovai, ir bendruomenės, aktyvūs ir bendruomeniški jų nariai. Visada sakau, kad rezultatų pasiekti galime tik veikdami kartu, palaikydami ir suprasdami vieni kitus. Šiemet Kalėdos dėl karo Ukrainoje ir sudėtingos ekonominės padėties bus kuklesnės, tačiau vis tiek visų labai laukiamos. Vaikai laukia Kalėdų Senelio, dovanų ir staigmenų, o mes, suaugusieji, nestokokime vienas kitam gero žodžio ir supratingumo. Tai geriausia dovana.

Tuo tarpu kviečiu savo kalendoriuose pasižymėti gruodžio 9 dieną – tądien 18:00 val. prie Trakų kultūros rūmų tradiciškai bus įžiebta gyva eglutė, o 18:45 val. Trakų laisvalaikio erdvėje priešais Salos pilį bus pristatyta Saulės eglė.

Iki šiltų pasimatymų. Ramybės ir jaukumo Jūsų namams.

Vilma Puišienė

Trakų seniūnijos seniūnė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite