Trakietis smuikininkas Algirdas Šochas kartu su valstybiniu Vilniaus kvartetu koncertavo Romoje, Italijos prezidento rūmuose

Parašyta: 2023-03-26 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Pasaulis, Renginiai, Trakai |

Valdemaras Juozaitis (Lietuvos ambasados Italijoje patarėjas), Kristina Anusevičiūtė, Algirdas Šochas, Dalia Kuzecovaitė, Dalia Kreivienė (LR ambasadorė Italijoje, Viktor Rekalo, Laura Gabrielaitytė-Kazulėnienė (Kultūros atašė Italijoje)

Kovo 19 d. trakietis smuikininkas Algirdas Šochas kartu su valstybiniu Vilniaus kvartetu koncertavo iškilmingame koncerte Romoje, Italijos prezidento rūmuose (it. k. Palazzo del Quirinale).

Koncertas buvo skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimui bei Vilniaus 700 metų jubiliejui paminėti. Ištaigingoje salėje skambėjo lietuvių kompozitorių muzika – M. K. Čiurlionio, E. Balsio, O. Narbutaitės ir F. Latėno kūriniai. Koncertą tiesiogiai transliavo nacionalinis Italijos radijas „RaiRadio3“, pasiekęs net trijų milijonų klausytojų auditoriją.

Pasak Lietuvos Respublikos ambasadorės Italijoje Dalios Kreivienės, Vilnių ir Romą sieja barokas, kuris į Lietuvą atkeliavo būtent iš Italijos: „Tokie koncertai yra puiki proga užsienio šalims pristatyti Lietuvos atlikėjus bei kompozitorius, papasakoti apie Vilniaus ir Lietuvos istoriją. Trečius metus organizuojamas koncertas tik patvirtina, kad talentingi Lietuvos atlikėjai yra itin vertinami ir iš tiesų laukiami Italijoje.“

„Trakų žemės“ inform.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite