Trakų rajono merė Edita Rudelienė: „Liberalai netoleravo ir netoleruos balsų pirkimo“

Parašyta: 2015-03-06 | Kategorija: Aukštadvaris, Dusmenys, Lentvaris, Naujienos, Onuškis, Paluknys, Politika, Rūdiškės, Savivaldybė, Senieji Trakai, Tiltai, Trakai |

Edita Rudelienė

Edita Rudelienė

Rimgaudas Markonis

Trakų rajono merė Edita Rudelienė būdama lyderė pateko į antrąjį tiesioginių mero rinkimo turą, vyksiantį kovo 15 dieną.  Šių savivaldos rinkimų pirmajame ture E. Rudelienė nurungė šešis konkurentus ir sulaukė net 30,65 proc. rinkėjų balsų.

„Dabartinius rezultatus tikrai vertinu teigiamai. Suprantama, šiomis dienomis daug kalbama apie galimai neskaidrius balsų skyrimo atvejus. Tikiu, kad per ateinančias dvi savaites – dar iki antrojo rinkimų turo – bus atsakyta į svarbiausius klausimus. Jei įtarimai pagrįsti, kaltieji asmenys nedelsiant turės būti patraukti atsakomybėn. Manau, tokie atvejai privalo sulaukti kuo griežčiausių bausmių“, – sakė Liberalų sąjūdžio kandidatė į merus.

Išsamiau – interviu su E. Rudeliene.

***

Liberalų sąjūdžiui ir Jums asmeniškai pirmasis savivaldos rinkimų turas buvo sėkmingas. Partija pelnė 24,17 proc. Trakų krašto gyventojų balsų, Jūs – dar daugiau – 30,65 proc. Kokios nuotaikos prieš lemiamą antrąjį rinkimų turą?, – paklausėmė E. Rudelienės.

– Manau, rinkėjų išreikštas pasitikėjimas mumis įrodo, kad Trakuose pastaruoju metu žengėme teisinga kryptimi. Žmonės nori atviresnio ir nuoširdesnio bendravimo, nori, kad darbai neužsigulėtų stalčiuose ir būtų perkelti iš popieriaus į tikrovę.

Tai, kad kas trečias Trakų krašto rinkėjas apsisprendė skirti savo balsą man ir panašiai tiek – partijai, įkvepia nesustoti ir tęsti tuos darbus, kurių šiandien labiausiai reikia.

Vis dėlto rinkimus Trakuose aptemdė išaiškėję galimai neskaidraus išankstinio balsavimo atvejai. Kaip tai vertinate?

– Vertinu neigiamai. Liberalų sąjūdis netoleravo ir niekada netoleruos balsų pirkimo atvejų ar panašios veiklos, kuria siekiama pakeisti rezultatus.

Suprantu, kad šis įvykis meta įtarimų šešėlį ir ant liberalų, bet šioje vietoje aš norėčiau labai aiškiai pasakyti – jeigu įtarimai pasitvirtins, tokie asmenys turėtų sulaukti kuo griežčiausios bausmės. Ir, čia nesvabi partinė priklausomybė. Jei kažkas veikė kažkam už nugaros, tokiam žmogui ne vieta jokioje partijoje.

Beje, dar praėjusią savaitę Liberalų sąjūdis raštu kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK), kad ši įvertinti galimus rinkimų nusižengimus Trakuose. Laukiame atsakymo.

Taigi – paaiškėjus faktinėms aplinkybėms ir įvardijus dalykus tikraisiais vardais, sprendimai bus priimti nedelsiant. Kol kas, šioje istorijoje taškai nesudėlioti. Tikiu, kad teisėsauga atliks savo darbą greitai.

– Galbūt mums trūksta rinkimų stebėtojų, o pačių rinkimų komisijų darbas irgi galėtų būti aukštesnės kokybės?

– Manau, visada galima siekti geresnio rezultato ir didesnio skaidrumo. Nesinori iš anksto, nežinant visų aplinkybių, ko nors kaltinti. Rinkimų stebėtojai visoje šalyje nustato ne vieną pažeidimą, jų darbas yra būtinas. Manau, savanorių pajėgos ateityje taps dar gausesnės.

O rinkimų komisijų darbas ir jo kokybė įvairiose rinkimų apylinkėse tiesiogiai priklauso nuo žmonių pasišventimo, sąžiningumo. Norisi tikėti, kad minėti atvejai bus gera pamoka, ir tai leis padaryti tinkamas išvadas.

– Ko tikitės antrajame rinkimų ture, kovo 15 dieną?

– Tikiuosi, kad bus mažiau galvos skausmo teisėsaugai ir rinkimų stebėtojams bei vykdytojams. Asmeniškai viliuosi ir tikiu, kad man pavyks prisidėti prie to, jog liberalų mandatų skaičius Trakų rajono savivaldybės taryboje išaugtų iki septynių.

Kiekvienas balsas ir kiekvienas tarybos narys svarbus, kad galėtume tęsti permainas, kurių ėmėmės ir kurios iki šiol pasiteisino.

Ačiū už pokalbį.

 

Politinė reklama. Bus apmokėta iš LR liberalų sąjūdžio rinkiminės kampanijos sąskaitos. Užs. Nr. 246


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite