Trakų „Rotary“ klubas ir Gensuikyo

Parašyta: 2024-04-23 | Kategorija: Komentarai, Kultūra, Lietuva, Naujienos, pagalba, Pasaulis, Politika, Renginiai, Seniūnijos, Trakai |

Gensuikyo būstinėje. Iš kairės G. Rimdeika, Yasui Masakazu, A. Rimdeikienė ir Hiroshi Taka. Trakų „Rotary“ klubo nuotr.

 

Atrodo taip neseniai, 2000 metais, Trakuose savo veiklą pradėjo Trakų „Rotary“ klubas, kuris vienija Elektrėnų ir Trakų savivaldybių aktyvius asmenis. Per šį laikotarpį jau nuveikta ir daug prasmingų labdaros darbų gerinant bendruomenės gyvenimo kokybę, padedant kitiems jų profesinėje veikloje, tarptautinė narystė apima rotarietišką veiklą pasauliniu mastu ir pasaulinės taikos puoselėjimą.

Trakų rotariečiai kasmet vykdo įvairias programas: remia mokyklas, darželius, bibliotekas, profesinių aukštumų siekiantį jaunimą. Klubo veikla neatsiejama ir bendravimu su užsienio partneriais: Danijoje, Lenkijoje, Ukrainoje ir Japonijoje. Trakų „Rotary“ klube ne kartą lankėsi ir Japonijos atstovai. 2022 metais Rusijai užpuolus Ukrainą Japonijos Gensuikyo – Japonijos visuomeninė organizacija prieš atominį ir vandenilinį ginklą – pasiūlė klubui bendradarbiauti remiant Ukrainos pabėgėlius. Tam tikslui mums buvo pervesta ženkli pinigų suma, kurią surinko Japonijos žmonės.

Japonijos konstitucijos devintas straipsnis jiems neleidžia dalyvauti jokiose karinėse veiklose, remti ginklais ar kita medžiaga tiesiogiai su ta veikla susijusiuose darbuose. Taigi, buvo sutarta remti Ukrainos pabėgėlius, kurie gyvena Elektrėnų ir Trakų savivaldybėse. Padedant savivaldybėms, suregistravome pabėgėlius, sužinojome ko jiems labiausiai reikia. O reikėjo visko, gyvenamosios vietos, rūbų, apavo, elementariausių namų apyvokos daiktų, maisto ir kitokių būtiniausių daiktų. Vaikai paliko Ukrainoje mokyklas, vadovėlius. Teko skubiai juos aprūpinti komunikacijos priemonėmis -pirkome kompiuterius, planšetes, mobiliuosius telefonus, kad vaikai galėtų tęsti mokslus nuotoliniu būdu gimtąja kalba. Ypač daug problemų turėjo šeimos, auginančios neįgalius vaikus. Šias šeimas mums padėjo surasti Lietuvos Raudonojo kryžiaus draugija. Specialių poreikių šeimoms iš japonų skirtų lėšų padėjome įsigyti specialius vežimėlius, vaistus ir kitokias priemones. Taigi, visa tai buvo atlikta Gensuikyo lėšomis.

Prie Trakų „Rotary“ klubo stendo. Trakų „Rotary“ klubo nuotr.

Noriu paminėti ir prieš kelioliką metų vykdytą paveikslų parodų maratoną Lietuvos mokyklose, bibliotekose, kultūros centruose, Lietuvos Respublikos Seime ir Vyriausybės rūmuose. Tai trisdešimties nuotraukų paroda apie Hiroshimos ir Nagasakio tragedijas. Ypač didelį susidomėjimą sulaukė šios parodos pagrindu mokykloms paruoštos edukacinės priemonės.

Šiais metais Japonija paminėjo 70-sias vandenilinės bombos sprogdinimo metines Bikini atole. Tuo metu ten žvejojo per 1000 Japonijos žvejų laivų. Ypač nukentėjo arčiausiai sprogimo vietos buvęs 23 įgulos narių laivas „Laimingas drakonas”.  Šioje Pasaulinėje konferencijoje dalyvavo Trakų „Rotary“ klubo narys Gediminas Jurgis Rimdeika ir skaitė pranešimą apie Trakų „Rotary“ klubo ir Gensuikyo bendradarbiavimą. Konferencijos foje buvo eksponuojamas didelis nuotraukų stendas apie mūsų nuveiktą bendrą darbą. Juo domėjosi keletas tūkstančių konferencijos dalyvių. Stebint tūkstantinei auditorijai, plenarinio posėdžio metu, Gensuikyo generalinis sekretorius Masakazu IASUI ir vykdomasis direktorius Hiroshi TAKA buvo apjuosti, kaip padėkos ženklu, tautinėmis juostomis su užrašu „TRAKŲ ROTARY KLUBAS”.

Konferencijos uždarymas. Trakų „Rotary“ klubo nuotr.

Tai dar vienas nuoširdaus tarptautinio bendradarbiavimo pavyzdys siekiant TAIKOS pasaulyje, siekiant savitarpio supratimo. Bus dienos po karo ir bus dienos be karo. TAIKA, vienintelis žmonijos pažangos kelias.

Gediminas Rimdeika

Trakų „Rotary“ klubo 2002 -2003 metų prezidentas     


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite