Trakuose buvo švenčiama gražias tradicijas turinti Žolinė – Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų iškilmė

Parašyta: 2023-08-18 | Kategorija: Bažnyčia, Kultūra, Naujienos, Renginiai, Trakai |

Žolinės procesijoje dalyvavo iškilmingose šv. Mišiose meldęsi (iš kairės) brolis Marija Elijas, seminaristas Robert Gaičauskas, Grigiškių Šv. Dvasios parapijos rezidentas kunigas bažn. t. lic. Francišek Jusiel ir Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo parapijos klebonas kunigas Jonas Varaneckas. Sigitos Nemeikaitės nuotr.

Rugpjūčio 15-ąją Trakuose buvo švenčiama Žolinė – Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų iškilmė, kuri senojoje sostinėje turi gražias tradicijas. Nuo seno Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikoje yra gerbiamas ir piligrimų lankomas Dievo Motinos – Lietuvos globėjos – paveikslas, vienas seniausių šalyje, garsinantis Trakus savo stebuklingomis galiomis, istorija ir menine verte.

Gėlėmis išpuoštas Trakų Dievo Motinos – Lietuvos globėjos – paveikslas. Sigitos Nemeikaitės nuotr.

Į tradicinę procesiją, kurioje buvo nešamas gyvomis gėlėmis išpuoštas Švč. Mergelės Marijos paveikslas, įsiliejo ne tik trakiečiai, bet ir gausybė svečių, atvykusių iš visos Lietuvos. Tarp procesijos dalyvių taip pat buvo Lietuvos Respublikos Seimo narė Edita Rudelienė, Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius, vicemerė Jolanta Abucevičienė, savivaldybės tarybos nariai, Trakų seniūnijos seniūnė Vilma Puišienė.

Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius, vicemerė Jolanta Abucevičienė (centre) ir Seimo narė Edita Rudelienė Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikos šventoriuje. Sigitos Nemeikaitės nuotr.

Po šv. Mišių bazilikoje Žolinės šventė tęsėsi S. Firkovičiaus skvere. Čia netrūko šokių, dainų ir žaidimų – pasirodė Trakų kultūros rūmų folkloro ansamblis „Radasta“ (vad. Marytė Morkūnienė, Rasa Zakarė), Tijūnėlių šeimos ansamblis – Ieva, Rūta ir Elzė, folkloro grupė „Griežikai“ (vad. Gaila Kirdienė), Nėjos Svitovaitės ir Milanos Ravdos duetas, Marius Stanulionis. Tradiciškai buvo vaišinamasi kopūstiene, kurią virė šeimininkė iš Tiltų.

Žolinės iškilmėse Trakuose dalyvavo (iš kairės) Trakų seniūnijos seniūnė Vilma Puišienė, Trakų rajono savivaldybės vicemerė Jolanta Abucevičienė, Seimo narė Edita Rudelienė ir jos patarėja, Trakų rajono savivaldybės tarybos narė Inesa Židonytė. Sigitos Nemeikaitės nuotr.

Karaimų (Kopūstinės) saloje nuo pat šeštadienio kvietė linksmintis ir džiaugtis Kopūstinės kermošius. Saloje bei Trakų amatų centro kieme antradienį vyko ir edukaciniai užsiėmimai, buvo demonstruojami amatai – kuriami medžio raižiniai, rišamos žolynų puokštės, liejamos žvakės, gaminami baltiški papuošalai, šaukštai, geldos, levandų lėlės, mediniai pakabukai, pinamos juostos, inkrustuojamos žvakidės.

Trakų rajono savivaldybės informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite