Tyrimas: ar lietuviai atsparūs nuolaidų sezonui?

Parašyta: 2019-07-08 | Kategorija: Naujienos, Skelbimai |

PR

Startavusi liepa praneša apie prasidėjusį vidurio sezono išpardavimų sezoną. Nukrautos parduotuvių vitrinos vilioja plačiai atverti pinigines bei pasiduoti pirkimo manijai. Finansų paslaugas teikiančios bendrovės atlikta klientų apklausa atskleidė, kokie yra šalies gyventojų pirkimo įpročiai išpardavimų metu ir kaip stipriai jie linkę išlaidauti.

 

Tyrimas atskleidė, kad pusė suaugusiųjų Lietuvos gyventojų išpardavimų metu nėra linkę pasiduoti nuolaidų karštinei, o 41 proc. apklaustųjų laukia specialių nuolaidų. Tik maža dalis gyventojų – 7 proc. – yra ištikimi pirkėjai išpardavimų metu, o 2 proc. išvis nėra susidomėję sumažintomis kainomis.

Pastebima, kad laukiamiausių laimikių sąraše – nukainuoti drabužiai, namų apyvokos reikmenys, buitinė technika ir avalynė. Daugiau nei trečdalis tyrime dalyvavusių gyventojų labiausiai nekantrauja atverti pinigines namų apyvokos parduotuvėse. Šių pirkėjų amžius svyruoja nuo 35 iki 44 m.

Jauniausi tyrimo dalyviai, kurių amžius neviršija 34 m., yra labiau susidomėję drabužių arba avalynės nuolaidomis, o sumažintos kainos buitinės technikos parduotuvėse vilioja vyresnius pirkėjus, kurių amžius siekia 55 m. ir daugiau.

Pasak bendrovės „Credit Service“, valdančios vartojimo kreditų prekės ženklą „Vivus.lt“, direktorės Giedrės Štuopės, jaunesni žmonės lengviau pasiduoda viliojančių nuolaidų pasiūlymams nei vyresnio amžiaus atstovai.

„Vyresni žmonės atsakingiau valdo savo finansus ir išpardavimų metu labiau apgalvoja siūlomo daikto vertę bei poreikį. Jaunimui būdingi spontaniškesni sprendimai, jie dar mokosi tinkamai planuoti išlaidų biudžetą, todėl yra linkę labiau pasitikėti nuolaidų metu pateiktais pasiūlymais”, – pabrėžia finansų ekspertė.

Išsiaiškinta, kad didžioji dalis (75 proc.) tyrime dalyvavusių lietuvių apsipirkimui išpardavimų metu išleidžia vidutiniškai iki 200 Eur. Tik 15 proc. gyventojų yra pasiruošę paišlaidauti stipriau ir viršyti 200 Eur sumą.

Atlikto tyrimo metu apklausti 842 Lietuvos gyventojai (18 metų ir vyresni), iš kurių 24 proc. gyvena Vilniaus apylinkėse, o likusieji pasiskirstę tolygiai po kitus šalies rajonus. Daugumos respondentų uždirbamos pajamos vyrauja nuo 350 iki 750 Eur per mėnesį.

 

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite