„Užutrakio vakarų“ festivalyje – ir premjera, ir debiutas -„Vakaro serenada“

Parašyta: 2023-07-13 | Kategorija: Kultūra, Renginiai, Trakai |

Trakietė Anastasija Šumskaitė pirmąkart koncertuos muzikos festivalyje „Užutrakio vakarai“

Liepos 16-ąją XIX tarptautiniame „Užutrakio vakarų“ festivalyje – ir premjera, ir debiutas. Pirmą kartą festivalyje dalyvauja jaunos talentingos muzikantės Rugilė Juknevičiūtė (violončelė) ir Anastasija Šumskaitė (fortepijonas). Šis duetas specialiai festivaliui parengė įspūdingą programą „Vakaro serenada“, kurioje skambės L. van Beethoven, F. Mendelssohn, V. Jakubėnas, G. Bizet/Horowitz  kūriniai.

Violončelininkė Rugilė Juknevičiūtė mokosi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje. Ji yra daugelio nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatė, tarp kitų – pirmosios vietos konkursuose: A. Glazunovo Paryžiuje ir K. Wiłkomirskio jaunųjų violončelininkų Poznanėje. Violončelininkė skaičiuoja kelias dešimtis koncertų su įvairiais Lietuvos kolektyvais: Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo, Klaipėdos miesto kameriniais orkestrais, Lietuvos nacionaliniu, M. K. Čiurlionio menų mokyklos, Kauno miesto simfoniniu orkestrais. Rugilė pasirodo Lietuvos, Vokietijos, Lenkijos, Šveicarijos, Estijos scenose ir festivaliuose, tarp kurių ir prestižinis „Dresdener Musikfestspiele-Cellomania“. Nuo 2018 m. Rugilė yra M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ stipendininkė. 2022 m. ji pelnė „Mažojo Kristoforo“ apdovanojimą.

Trakietė pianistė Anastasija Šumskaitė studijuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje,  profesoriaus Petro Geniušo fortepijono klasėje. Anastasija yra daugiau nei 20 šalies ir tarptautinių konkursų laureatė. Yra laimėjusi stipendijas tobulintis Vokietijoje, tarptautinėje žiemos „Feurwerk Einbeck“ pianistų akademijoje. Dalyvavo prestižiniuose meistriškumo kursuose Maskvoje, P. Čaikovskio konservatorijoje, kur tobulinosi pas žymiausius fortepijono pedagogus. Kaip solistė A. Šumskaitė koncertavo įvairiose Lietuvos, Šveicarijos, Vokietijos, Italijos, Prancūzijos bei Lenkijos koncertų salėse, tarp kurių ir pasirodymai su orkestru Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Tarp pastarųjų pasirodymų – solinis rečitalis Lenkijoje, Lodzėje  vykusiame festivalyje „Pavasaris su fortepijonu“. A. Šumskaitė pasirodo ir kaip koncertmeisterė, aktyviai bendradarbiauja su operos solistais, dainininkais bei instrumentininkais.

Koncertas vyks Užutrakio dvaro sodybos Baltojoje salėje, 19 val.

Festivalį globoja Seimo narė Edita Rudelienė, jį remia  Trakų rajono savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba, partneris – Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija.

Festivalio svetainė http://www.uzutrakiovakarai.lt/, paskyra Facebook https://www.facebook.com/www.uzutrakiovakarai.lt

 Bilietus galima įsigyti https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/fortepijoninis-trio-meta-396537/

„Užutrakio vakarų“ festivalio informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite