Vakaronė „Žolės ir žolynai“ Šventininkuose

Parašyta: 2023-08-17 | Kategorija: Bažnyčia, Kultūra, Naujienos, Renginiai, Senieji Trakai, Seniūnijos, Trakai |

Į vakaronę „Žolės ir žolynai“ atvyko ne tik vietiniai gyventojai, bet ir svečiai iš gretimų kaimų

„Žolės ir žolynai“ – taip buvo pavadinta Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų (Žolinė)  iškilmė Šventininkuose. Rugpjūčio 12 d. 17.00 val. aikštėje prie bibliotekos tikintieji rinkosi dalyvauti lauko Mišiose, kurias aukojo Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikos vikaras kun. Juzef Makut. Jis taip pat pašventino užaugintą derlių, žolelių puokštes. Kartu meldėsi ne tik vietiniai gyventojai, bet ir svečiai iš gretimų kaimų.

Šv. Mišias aukojo Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikos vikaras Juzef Makut. Šalia stovi – Vilniaus rajono centrinės bibliotekos Mažųjų Lygainių struktūrinio padalinio vyr. bibliotekininkas Edvard Mackevič

Po pamaldų buvo surengtas koncertas, kurį pradėjo talentingos merginos iš gretimo Juodbalio kaimo Kamilės Barškutytės atlikta daina ,,Arcade“ (iš Duncan Laurence repertuaro). Viena iš pagrindinių šių metų šventės atrakcijų buvo Trakų kultūros rūmų rusų dainos ansamblio ,,Zabava“ (vadovė Natalija Jefimova) pasirodymas. Ryškūs spalvoti kostiumai ir energingos melodijos sužavėjo susirinkusiuosius. Jų atlikta dainų ir šokių programa ne tik pristatė puošnųjį rusų kultūros paveldą, bet ir skatino visus judėti šokio ritmu bei džiaugtis bendruomeniškumu.

Koncertuoja Trakų kultūros rūmų rusų dainos ansamblis ,,Zabava“

Kitas šventės dalyvis, pasižymėjęs savo išskirtinumu, buvo ansamblis „Vilsa“ (vadovas Dariuš Nedvecki) iš Rykantų universalaus daugiafunkcio centro. Kolektyvo repertuarą sudaro įvairių pasaulio šalių dainos, kurios pristatomos originaliais muzikiniais sprendimais. Džiugu, kad publika galėjo išgirsti tiek įvairių muzikinių stilių viename renginyje.

Šventėje dalyvavo ansamblis „Vilsa“ iš Rykantų daugiafunkcio centro

Šventę organizavo Trakų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Šventininkų filialas. Renginį vedusios Agneška Monkevič ir Kamilė Barškutytė trumpai pasakojo apie Žolinės – Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų – tradicijas. Krikščionys ją švenčia nuo V a.

Atvykusius svečius šiltai sutiko vietos bibliotekininkė. Sakydama sveikinimo kalbą ji padėkojo visiems, prisidėjusiems prie renginio organizavimo, kurie, nors ir tvyrojo karštis, negailėjo savo jėgų, kad šventė būtų surengta. Renginyje taip pat dalyvavo atvykę garbūs svečiai: Trakų rajono savivaldybės tarybos narės Teresa Solovjova, Marija Puč ir Alina Kowalewska, Senųjų Trakų seniūnijos seniūnė Ana Ingelevič. Teresa Solovjova dėkojo ūkininkams už triūsą, taip pat pasveikino renginio organizatorius ir padėkojo už ligšiolinę veiklą, palinkėjo tolesnio vaisingo ir sėkmingo darbo. Marija Puč džiaugėsi mūsų tradicijų, kultūros ir papročių puoselėjimu bei pabrėžė, kaip svarbu, kad ant mūsų stalų mums niekada nepritrūktų kasdienės duonos. Alina Kowalewska palinkėjo gražios šventės, o seniūnė Ana Ingelevič – gero derliaus, geros nuotaikos ir linksmybių.

Renginyje dalyvavo Trakų rajono savivaldybės tarybos narės (iš kairės) Teresa Solovjova ir Marija Puč, Senųjų Trakų seniūnijos seniūnė Ana Ingelevič

Žolinės  šventė Šventininkuose dar kartą įrodė, kad muzika ir šokis skleidžia džiaugsmą bei suteikia bendruomeniškumo jausmą. Šie du dalykai gali sujungti skirtingas kultūras ir kartu sukurti neeilinį renginį, kuris palieka neišdildomą įspūdį visų širdyse.

Kristina RAZVADAUSKIENĖ,

Trakų viešosios bibliotekos Šventininkų padalinio vyr. bibliotekininkė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite