Valykime sniegą nuo namų stogų, šalinkime varveklius

Parašyta: 2022-12-15 | Kategorija: Aukštadvaris, Dusmenys, Grendavė, Lentvaris, Naujienos, Onuškis, Paluknys, Rūdiškės, Savivaldybė, Senieji Trakai, Tiltai, Trakai |

Prieš kelias dienas pastatus ir žemę užkloję sniego patalai ne tik džiugina akį, bet ir verčia sunerimti dėl gyventojų ir jų turto saugumo.

 

 

Trakų rajono savivaldybės administracija ragina žmones nepalikti sniego dangos ant statinių, kad artimiausiomis dienomis prasidėjus atodrėkiui ji nepažeistų stogo ar net pastato konstrukcijų. Taip pat svarbu pasirūpinti ir saugiu per pastarąsias paras susidariusių varveklių pašalinimu nuo pastatų fasadų.

Ypač norime atkreipti daugiabučių namų gyventojų dėmesį, primindami, kad stogas, jo konstrukcijos, stogeliai virš laiptinių, balkonai, lietaus nuotekų sistemos yra jūsų visų bendras turtas ir rūpintis visi privalote atsakingai. Tų daugiabučių namų, kuriems yra priskirtas administratorius, prašome tiesiogiai kreiptis į jį, o tie, kurie bendro naudojimo objektus prižiūrite įsisteigę bendrijas ar esate sudarę jungtinės veiklos sutartis, turėtumėte pasirūpinti patys.

Kaip įtvirtinta galiojančios Statinių techninės ir naudojimo priežiūros tvarkos IV sk. 13.3. d., būtina prižiūrėti, kad ant pastatų nesikauptų sniegas ir ledas prie sienų, švieslangių, langų ir kitų atitvarų vertikaliųjų paviršių, o jam susikaupus reikia pašalinti nuo paviršiaus toliau nei 2 m atstumu.

Rekomenduojame kreiptis į sniego valymo profesionalus, nes jie tuos darbus atlieka saugiai, nesukeldami grėsmės ne tik statinio konstrukcijai, bet ir jame gyvenančių žmonių ar praeivių saugumui bei turtui. Elgtis nesaugiai ir taip kelti grėsmę sau ir aplinkiniams yra griežtai draudžiama. Specialistai turi ne tik visą reikiamą įrangą, bet ir žino, kaip dera elgtis vienu ar kitu atveju, nes šie valymo darbai yra pakankamai pavojingi, o vienas nedidelis paslydimas gali baigtis nelaime ir žmonių sužalojimu. Nelaimių išvengti nepavyks, jei sniegas ar varvekliai nebus valomi bei pašalinami laiku, nes prasidėjus atodrėkiui, jie gali nuslysti nuo stogo ir sužaloti praeivius. Taigi šis darbas svarbus ir atsakingas, jo būtinybės ignoruoti nevalia.

 

Trakų rajono savivaldybės informacija

 

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite