Vasara seniūnijose. Gražėja Onuškio miestelis, gerėja keliai ir susisiekimas

Parašyta: 2023-07-21 | Kategorija: Komentarai, Naujienos, Onuškis, Savivaldybė, Seniūnijos |

Akį traukia Onuškio užrašas, vakarais sveikinantis jaukia šviesa, o dieną – ryškiai raudonais ledinukų žiedais

Onuškyje kiekviena diena kupina įvairiausių darbų, kurių dėka gražėja aplinka, sprendžiamos gyventojų problemos, – tvirtina Onuškio seniūnijos seniūnė Zita Aniulienė. Šį kasdien vykstantį darbą lydi iš seno seniūnijoje puoselėjamos stiprios ir gyvybingos kultūros gyvenimo tradicijos, nuosekli bendruomenės iniciatyvų ir projektinė veikla.

Tradicijos visada stiprina ir palaiko seniūnijos gyventojus. Tai vertybė, kuri puoselėjama ir palaikoma, išskleidžia vis naujų bendruomeniškumo apraiškų ir kūrybos galių. Viena iš tokių tradicijų – tai Valstybės, Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai skirtas renginys „Dviejų gimtinių nebūna“, kuris Onuškyje vyksta jau antrąjį dešimtmetį.

Liepos 6–8 dienomis vėl šurmuliavo ši šventė, kupina įvairiausių veiklų. Onuškiečiai giedojo himną, žygiavo aplink Onuškio ežerą, sportavo, koncertavo, priėmė pulką svečių. Onuškyje svečiavosi Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius, mero pavaduotojas Jonas Kietavičius, Seimo narė Edita Rudelienė, rajono tarybos nariai, seniūnijų bei įstaigų atstovai.

Ir onuškiečiai, ir miestelio svečiai gėrėjosi ne tik puikiai surengta švente, bet ir vis gražėjančiu miestelio vaizdu. Pasak seniūnijos darbuotojų, tam nuolat skiriama dėmesio. Akį traukia Onuškio užrašas, vakarais sveikinantis jaukia šviesa, o dieną – ryškiai raudonais ledinukų žiedais.

Onuškyje įkurtoje jaukioje viešojoje erdvėje buvo pastatyta pavėsinė, vaikų žaidimo įrenginiai.

Miestelį puošiantys daugiamečiai ir vienmečiai augalai yra kasmet papildomi. Šiais metais prie seniūnijos buvo pasodintos rausvažiedės  hortenzijos, grauželinė gudobelė.  Gausiai  sužydėjo  ankstesniais metais pasodintos smulkiažiedės rožės, šiųmečiai jurginai. Kipro Petrausko aikštė taip pat pasipuošė augalais, o netrukus ji dar labiau pasikeis – baigiami rengti aikštės rekonstrukcijos projekto sprendiniai.

Seniūnijos dėmesio nestokoja istorinės atminties bei kitos svarbios miestelio vietos. Šiemet buvo atnaujinta Onuškio senųjų kapinių kukmedžių gyvatvorė, seni, pažeisti krūmeliai pakeisti naujais.  Seniūnijos rūpesčiu buvo laistomi pernai rudenį pasodinti trakiniai klevai, nes jiems kenkė sausra.   Kartu su Onuškio parapija ir Donato Malinausko gimnazija prižiūrimas Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto signataro D. Malinausko kapas Onuškio bažnyčios šventoriuje, pasodinta gėlių prie paminklų rezistentams bei žuvusiems Bakaloriškių kaime.

Beje, Onuškio seniūnijoje yra net trylika kapinių, kurioms reikia kruopščios priežiūros – laiku jas nušienauti, esant sausrai, parūpinti vandens. Tad vienuolikoje kapinių stovi vandens konteineriai, kurie nuolat papildomi. Pikčiūniškių kapinėse buvo pastatytas naujas vandens konteineris, Miciūnų ir Pasamavio kapinėse – suremontuoti konteinerių čiaupai.

Onuškio seniūnijos gyventojai džiaugiasi baigtu kelio Trakai–Rūdiškės–Pivašiūnai–Alytus ruožo Grendavė–-Onuškis kapitaliniu remontu.

Seniūnijos gyventojams ypač aktuali kelių priežiūra, kuri neišleidžiama iš nuolatinių darbų darbotvarkės akiračio. Onuškio seniūnijos gyventojai džiaugiasi labai lauktais ir jau įvykusiais pokyčiais – baigtu kelio Trakai–Rūdiškės–Pivašiūnai–Alytus ruožo Grendavė–Onuškis kapitaliniu remontu. Dar neseniai ši kelio dalis buvo tokios prastos būklės, kad kėlė nuolatinį galvos skausmą, o šiuo metu – vien pasigėrėjimą ir saugumo pojūčius.

Šiuo metu seniūnijoje antrą kartą greideriuojami žvyrkeliai. Intensyvesnio eismo žvyrkeliai –   trečią kartą. Smėlio-žvyro mišinio užpiltos išdaužos Karaliūnų– Pakalninkų, Pakalninkų–Derionių,  Onuškio–Kęstučių–Tolkiškių, Taučionių–Bakaloriškėių–Žydabrasčio keliuose, privažiuojamame kelyje prie Lausgenių kapinių nuo kelio 4715 Bijūnai I–Drabužninkai II–Karaliūnai–Bičiūnai, Žolynų g. Varlių kaime. Buvo išlygintos ir užpiltos skalda nepravažiuojamos duobės keliuose Alaburdiškės–Pikčiūniškės–Pasamavis, Alešiškės–Toliotonys, Alaburdiškės–Jaroslaviškės. Užtaisytos didžiausios asfalto išdaužos Dusmenų ir Vaickūniškių kaimuose. Laukiama Pasamavio kaimo Samės gatvės tolesnio asfaltavimo.

Seniūnijoje nemažai dėmesio skiriama atliekų tvarkymui: nuolat prižiūrimos kapinių atliekų konteinerių pastatymo vietos, reaguojama į pranešimus apie didelius atliekų kiekius prie kolektyvinių atliekų konteinerių. Kaip ir kasmet, pavasarį išvežta daug atliekų iš gyventojų, buvo tvarkomi stichiškai susiformavę sąvartynai. Seniūnija apgailestauja, kad dar atsiranda asmenų, kurie atsikrato atliekomis valstybinėje žemėje, miškuose, užuot vežę į atliekų surinkimo įmones ar  esamus konteinerius.

Nuolat rūpinamasi ir stengiamasi pagerinti viešąsias erdves. Buvo pastatyti du suoliukai prie seniūnijos pastato, dar vienas – žaidimų ir poilsio erdvėje miestelio Daugų gatvėje. Čia įkurtoje jaukioje viešojoje erdvėje buvo pastatyta pavėsinė, vaikų žaidimo įrenginiai, pasodinta medžių, atsiras daugiau suoliukų. Yra ketinama įrengti Dusmenų kaimo vaikų žaidimų aikštelę, laukia liepų genėjimo darbai Onuškio miestelio Trakų ir Kęstučių gatvėse.

Trakų rajono savivaldybės informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite