Vasara seniūnijose. Grendavėje gera gyventi visiems

Parašyta: 2023-07-25 | Kategorija: Grendavė, Naujienos, Savivaldybė, Seniūnijos, Trakai |

Grendavės paplūdimys – ne tik populiari  poilsio, bet ir įvairių renginių, susibūrimų vieta. Sigitos Nemeikaitės nuotr.

 

Grendavės seniūnija – rajono savivaldybėje pati mažiausia, bet bene daugiausia akivaizdžių pokyčių paliesta seniūnija. Tai galėtų patvirtinti daugelis, jei palygintų, kaip keitėsi Grendavė bent pastaruosius dvejus metus. Šie pokyčiai išties pastebimi. 

Grendavės seniūnijos darbuotojai sako, kad, nepriklausomai nuo gyventojų skaičiaus ar teritorijos dydžio, stengiamasi atliepti gyventojų poreikius, lūkesčius ir idėjas. Todėl pastaruoju metu  stengiamasi užtikrinti tiek infrastruktūrinį, tiek kultūrinį ir bendruomeninį gyvenimą. Savo ruožtu daugelis seniūnijos gyventojų ne tik atskuba į pagalbą, bet ir patys įsitraukia bei palaiko besikeičiantį gyvenimo ritmą. Kinta ne tik seniūnijos infrastruktūra, gerėja aplinka, bet ir tarpusavio žmonių santykiai, pagarba bendruomenės nariams.

Grendavė jau antrą dešimtmetį žinoma dėl puikios gamtos ir Vilkokšnio ežero, prie kurio buvo įrengtas paplūdimys, tapęs ne tik populiaria poilsio, bet ir įvairių renginių, susibūrimų vieta. Tad Grendavės paplūdimio prie Vilkokšnio ežero infrastruktūros atnaujinimas buvo ir lauktas, ir reikalingas. Buvo atnaujinti suolai, stalai, pastatytos sūpynės krante bei vandenyje, pakabinti hamakai, atnaujinta tinklinio aikštelė.

Dėmesį visada patraukia jauki, gyventojų mėgstama viešoji erdvė – Grendavės parkelis. Sigitos Nemeikaitės nuotr.

Paplūdimyje jau keleri metai iš eilės vyksta išskirtinės Grendavės Joninės, kurios ir šiemet sulaukė labai didelio populiarumo. Pasak seniūnijos darbuotojų, tokios šventės sėkmės ir rankų miško dar netekę matyti. Visai neseniai grendaviškius ir svečius stebino jau trečioji menininkės Virginijos Aliukonės darbų paroda paplūdimyje – ir krante ant žvejų tinklų, ir ežere, valtyse.

Dėmesį visada patraukia jauki, gyventojų mėgstama viešoji erdvė – Grendavės parkelis. Jis kruopščiai prižiūrimas ir puoselėjamas: gyventojai gali ramiai paskaityti knygą hamake, pasigrožėti vasaros žiedais, vaikai pažaisti smėlio dėžėje. Gėlių grožio netrūksta visoje Grendavėje – kaimą puošia seniūnijos darbuotojų rankomis padaryti gėlių loveliai iš palečių. O praėjusį pavasarį prie seniūnijos  įrengtas rožynas šią vasarą tiesiog svaigina gausybe žiedų bei jų aromatu.

Seniūnija garsėja ir kasmet per Valstybės dieną giedama Tautine giesme ant Žuklijų piliakalnio, kurį nuolat puošia aukštai iškelta istorinė Lietuvos vėliava su vyčiu. Vaizdas išties vertas pasigėrėjimo.

Grendavę garsina ir automoto sportas. Būtent dėl jo varžybų čia apsilanko ryškiausi Lietuvos automoto sporto atstovai. Gruožninkų karjere vykstančiose Lietuvos automoto kroso varžybose susirenka ne tik Lietuvos, bet ir užsienio sportininkai. Tad Grendavės vardas garsinamas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse.

Grendavės gyventojai laukia seniūnijos pastato renovacijos, kuri pagerintų ir darbo sąlygas, ir gyvenamąją aplinką. Sigitos Nemeikaitės nuotr.

Grendavėje ryškiai matomi ir jaučiami gyvenimo kokybės poslinkiai. Tęsiami gatvių asfaltavimo darbai Žydkaimio kaime, pradėti Grendavės bendruomenės ,,Žiburys“ patalpų remonto darbai. Žinoma, Grendavės gyventojai labai laukia ir seniūnijos pastato renovacijos, kuri pagerintų ir darbo sąlygas, ir gyvenamąją aplinką.

Pokyčiai išties akivaizdūs, todėl norisi pritari grendaviškių minčiai, jog Grendavėje nori gyventi ir jaunas, ir senas.

Trakų rajono savivaldybės informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite