Vasario 16-oji Lietuvos mažosios kultūros sostinėje – Onuškyje

Parašyta: 2024-02-23 | Kategorija: Kultūra, Lietuva, Naujienos, Onuškis, Renginiai, Seniūnijos, Trakai |

Prie Vasario 16-osios Akto signataro, kraštiečio Donato Malinausko ir jo artimųjų kapų Onuškio Donato Malinausko pagrindinės mokyklos istorijos mokytojas Kęstutis Andriulionis pasakė jautrią kalbą, kapus papuošė gėlės. Aleksandro Aziulevičiaus nuotr.

Onuškyje – mažojoje Lietuvos kultūros sostinėje, Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo šventę – onuškiečiai sutiko drauge su garbingais svečiais, pakilia nuotaika bei kupina meilės širdimi savo šaliai, savo kraštui, savo gimtinei ir jos žmonėms.

Aleksandro Aziulevičiaus nuotr.

LR Seimo narė Edita Rudelienė pasveikino susirinkusius, pakėlė Lietuvos trispalvę. Pačioje miestelio širdyje plačiai nuaidėjo „Tautiška giesmė”, kurią atliko LR Vidaus reikalų ministerijos vyrų choras „Sakalas”, vadovas Romas Makarevičius. Sveikinimus tarė Trakų rajono savivaldybės vicemerė Jolanta Abucevičienė, Onuškio seniūnijos seniūnė Zita Aniulienė. Onuškio Donato Malinausko pagrindinės mokyklos direktorė Rima Blikertienė pasidalino jausmingomis akimirkomis, kurias kartu su mokiniais patyrė Prezidentūroje, gėlių perdavimo ceremonijoje Vasario 16-osios Akto signatarų artimiesiems.

   

Aleksandro Aziulevičiaus nuotr.

Staigmeną pateikė kaimynai – Grendavės seniūnijos atstovai. Vedami energingojo seniūno Sauliaus Janulevičiaus, drauge su Trakų rajono savivaldybės Tarybos nariu Antanu Nedzinsku iškėlė sau tikslą pėsčiomis įveikti atstumą tarp Grendavės ir Onuškio. Spalvingai ir „motorizuotai“ atvyko į mažąją sostinę pasveikinti onuškiečius ir krašto svečius su švente.

Vėliau renginys persikėlė į Onuškio Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo šventorių. Prie Vasario 16-osios Akto signataro, kraštiečio Donato Malinausko ir jo artimųjų kapų. Onuškio Donato Malinausko pagrindinės mokyklos istorijos mokytojas Kęstutis Andriulionis pasakė jautrią ir pamokančią kalbą. Kapus papuošė gėlių puokštės, sužibo žvakių ugnelės.

Iš kairės: Onuškio seniūnijos seniūnė Zita Aniulienė ir Trakų rajono savivaldybės vicemerė Jolanta Abucevičienė. Aleksandro Aziulevičiaus nuotr.

Onuškio Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčioje itin didelis dėmesys skiriamas valstybinių švenčių ir atmintinų dienų minėjimams. Ne išimtis ir šie metai. Šv. Mišias už laisvą Lietuvą, už mirusiuosius, kovojusius dėl Lietuvos laisvės, už signatarą Donatą Malinauską, už gyvuosius – puoselėjančius ir kuriančius Lietuvą šiandien, aukojo Kaišiadorių vyskupas emeritas Juozas Matulaitis, rez. bažn. t. lic. Kaišiadorių vyskupijos kurijos kancleris Gediminas Tamošiūnas, Onuškio parapijos klebonas Algimantas Gaidukevičius.

LR Vidaus reikalų ministerijos vyrų choras „Sakalas“ savo giesmėmis bei lietuviškomis dainomis virpino ne tik bažnyčios skliautus, bet ir tikinčiųjų širdis!

Šventė – tai nuostabus buvimas kartu! Kurkime drauge tą jautrų vienybės jausmą, kur kiekvienas svarbus toks, koks yra. Dėkojame visiems už bendrystę.

Renginys pasibaigė, tačiau šventinė diena tęsėsi. Netikėtą dovaną paruošė ir gamta – po pietų pasirodė saulė! Nenustokime džiaugtis šia diena ir tais, kurie yra šalia! Lai tęsiasi šventė kiekvieno namuose ir  širdyse. Su pavasariška Lietuvos valstybės atkūrimo diena!

Liuda Korsanovienė,

Trakų kultūros ir meno centro

Onuškio padalinio kultūrinių renginių organizatorė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite