Vestuvių planuotoja L. Vagonė apie aukojančius lietuvius: švęsti gyvenimą ir kartu daryti gerą yra prasminga

Parašyta: 2025-04-29 | Kategorija: Komentarai, Kvietimai, Lietuva, Namai, Naujienos, pagalba, Seniūnijos, Trakai |
Vestuvių planuotoja Laura Vagonė

Šiandien socialinė atsakomybė ir pagalba kitiems tapo svarbia aktualija. Garsiausia šalies vestuvių planuotoja Laura Vagonė teigia, jog lietuviai nevengia aukoti ir ši nauja tendencija tampa vis populiaresnė.

Anot L. Vagonės, jau kuris laikas, kaip keičiasi lietuvių požiūris į dovanas ir šventes, moteris tą pastebi iš įvairių viešų akcijų. Dovanas pradėjo keisti gerumo akcijos ir skatinimas aukoti, mat žmonės vis labiau pradeda vertinti ne tik ką duoda, bet ir kodėl tai daro.

Vienas iš naujausių ir inovatyviausių būdų prisidėti – tai asmeninės lėšų rinkimo kampanijos, kurios skatina žmones įtraukti savo artimuosius, draugus ir bendruomenę prisidėti prie paramos iniciatyvų. Organizacija SOS vaikų kaimai Lietuva neseniai startavo su šia iniciatyva, mat žmonės vis dažniau ieško asmeniškesnių, kūrybiškų ir jiems artimų būdų prisidėti prie socialinių pokyčių.

„Mums labai svarbu, kad vis daugiau žmonių atranda prasmingus būdus prisidėti prie mūsų misijos. Kiekvienas pasidalintas žodis, kiekvienas paaukotas euras – tai investicija į vaikų ateitį. Ši bendrystė ir augantis įsitraukimas liudija, kad kartu galime kurti reikšmingus pokyčius vaikų gyvenimuose, o surinkta parama leidžia mums nuosekliai užtikrinti vaikų gerovę ir visapusišką vystymąsi.

Vestuvių proga jaunavedžiai gali užregistruoti savo asmeninę lėšų rinkimo kampaniją ir, vietoj vestuvių gėlių, rinkti lėšas vaikams, kuriais rūpinasi SOS vaikų kaimai Lietuva. Šia nuoroda galima dalintis su svečiais, kurie galės tiesiogiai aukoti ir taip padėti vaikams augti saugioje ir mylinčioje aplinkoje. Vestuvių gėlės nuvysta, o parama vaikams turi ilgalaikį poveikį “, – kalbėjo Mantas Pūtys, SOS vaikų kaimai Lietuva lėšų pritraukimo skyriaus vadovas.

Garsi vestuvių planuotoja L. Vagonė išryškina kelias naujas dovanų tendencijas ir svečių požiūrį į dovanas. Ji pažymi, jog per pastaruosius 20 metų dovanojimo praktika pasikeitė, o pinigai vokelyje tapo vienu populiariausiu pasirinkimu, tačiau žmonės vis labiau svarsto apie dovanos prasmę.

„Svečiai tikrai galvoja apie dovanas ir galvoja daug, ypač, jei šventės sumanytojai nėra nurodę dovanų idėjos ar net viso sąrašo.

Jau apie 20 metų abiem pusėm galvosūkis yra supaprastėjęs, nes populiariausia dovana yra pinigai vokelyje, tad belieka tik nuspręsti, kiek į tą vokelį dėti. Tokiu atveju prasmės sukūrimas perkeliamas dovanos gavėjui.

Jau kuris laikas įprasta vietoj gėlių prašyti loterijos bilietų, knygų, vyno ar maisto kačiukams, šuniukams, kuris po šventės nuvežamas į vieną ar kitą gyvūnų prieglaudą.

Dalis mano klientų, pastaruoju metu, dovanų klausimą sprendžia suteikdami pačiam dovanojimo faktui visai kitą svorį, prašydami svečių ne dovanų, o prisidėti prie vienos ar kitos socialinės organizacijos rėmimo. Kartais jie iš karto žino, kurią organizaciją nori remti, kartais kartu aptariam, kas labiausiai skauda ir tada išrenkam paramos gavėją.

Man ši nauja tendencija labai patinka. Švęsti gyvenimą ir kartu padaryti visiems gerų darbų, man atrodo, labai prasminga“, – sakė L. Vagonė.

L. Vagonė: gerai gyvenančioje visuomenėje daugiau žmonių galvos apie paramą

Į klausimą ar tendencija vietoje fizinių dovanų prisidėti prie paramos iniciatyvų gali tapti plačiau paplitusia ateityje, L. Vagonės atsako, jog tai priklauso nuo visuomenės gerovės ir žmonių finansinių galimybių. Anot jos, ši tendencija atspindi realias kasdienio gyvenimo realijas, kai žmonės turi taupyti ir galvoti, kaip efektyviai išnaudoti savo resursus, kad galėtų pasiekti savo šventės tikslus. Tačiau, kaip teigia L. Vagonė, su gerėjančiu visuomenės gerbūviu vis daugiau žmonių galės leisti sau organizuoti šventes, kurios ne tik džiugintų juos pačius, bet ir bus prasmingos prisidedant prie paramos iniciatyvų.

„Daug priklauso nuo bendros visuomeninės gerovės. Lietuviai tikrai aukoja, ką matome iš visų viešų akcijų.

Tačiau daliai žmonių surengti šventę, ar tai būtų vestuvės, ar gimtadienis, finansiškai gana didelis uždavinys, reikalaujantis taupymo, kažko atsisakymo, jiems kiekvienas vokelis yra tarsi svečio indėlis į šventę.

Kuo labiau gerės visuomenės gerbūvis, tuo daugiau žmonių, organizuodami savo šventes pagalvos ne tik apie save, bet ir apie paramos iniciatyvas“, – dalinosi mintimis pašnekovė.

Vestuvių planuotojos patarimai, kaip išrinkti tobulą dovaną

Anot vestuvių planuotojos, dovana yra subjektyvus dalykas, nes svarbu ne tik ką mes norime padovanoti, bet ir ko tikisi gavėjas. L. Vagonė priduria, jog kai kurios dovanos, kurios neatsako į žmogaus interesus ar poreikius, gali pasirodyti visiškai nereikšmingos. Kas yra gera dovana? Kaip ją rasti ir į ką reikėtų atsižvelgti galvojant apie dovaną?

„Dovanos yra labai subjektyvus dalykas. Labai lengva pataikyti su dovana, kai žinai, ko tikrai žmogus nori, kuo domisi. Bet lengva ir netyčia suklysti. Tarkim, aš daug skaitau, domiuosi literatūra, bet esu gavusi dvi vienodas knygas arba knygų, kurių niekada neskaitysiu, net jei visiškai neturėčiau ką veikti.

Namuose turiu dovanų dėžutę, į kurią vis kaupiu galimas dovanas ir jei netyčia ištinka kieno nors šventė, man nėra sudėtinga kažką čia ir dabar rasti.

Labai patinka pirkti dovanas užsienyje, kažką tokio autentiško, gražaus, išskirtinio, o  perkant galvoti apie tą žmogų, tada jausmas būna lyg sau pirktum atminimo dovaną iš tos šalies, nes išpakuota ji bus su laiko atidėjimu.

Jei šventė vyksta užsienio šalyje, renkant dovaną visada reikėtų apgalvoti, kaip šventės kaltininkai ją parsigabens, kad dovana netaptų našta.

Sunkiausia išrinkti dovaną žmonėms, kurie viską turi, o jei neturi, gali bet kurią minutę įsigyti. Esu sulaukusi daugybės svečių skambučių tokiais atvejais. Esant tokiai situacijai šventės organizatorius tikrai galėtų pagalvoti apie paramos iniciatyvas ir ne tik palengvinti svečiams dalią renkant dovanas, bet ir padaryti tikrai gerą darbą“, – aiškino L. Vagonė.

Švenčių laikotarpis – tai ne tik dovanų, vaišių ar šurmulio metas, bet ir ypatinga proga sustoti, atsigręžti į kitus ir pasidalyti tuo ką turime. Aukojimas per šventes įprasmina bendrystę, gėrį ir atjautą, primindamas, kad tikrosios vertybės slypi ne materialiuose dalykuose, o gebėjime padėti, palaikyti ir kurti šviesesnį pasaulį kartu.

SOS vaikų kaimai Lietuva  pranešimas                  


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite