Viskas apie plaukų persodinimą

Parašyta: 2023-03-31 | Kategorija: Naujienos, Sveikata, Trakai |

Pexels nuotr.

Viena rimčiausiai ir labiausiai iš vėžių išmušančių plaukų problemų yra vis intensyvėjantis jų retėjimas ir netekimas, kitaip tariant – plikimas.

Susidūrus su šia problema, dažniausiai išbandomos įvairios priemonės – papildai, injekcinės procedūros. Kai nebeefektyvus net ir medikamentinis gydymas efektyviausia išeitimi lieka plaukų persodinimas. Plačiau apie plaukų translpantaciją konsultuoja Sugihara klinikos gydytojas dermatologas – trichologas Tadas Raudonis.

Kas yra plaukų persodinimas (transplantacija)?

Plaukų persodinimas – tai procedūra, kurios metu iš paties paciento donorinės zonos (paprastai plaukuotos pakaušio dalies) paimami plaukų svogūnėliai (folikulai), kurie genetiškai nesunyksta. Šie folikulai persodinami į plinkančias sritis. Kadangi persodinant plaukus naudojami paties paciento plaukai, gaunamas itin natūraliai atrodantis vaizdas. Tad ši procedūra yra užtikrintas būdas ir vėl džiaugtis vešliais plaukais bei užmiršti nuplikimo keliamą diskomfortą.

Plaukų persodinimas Vilniuje tampa vis prieinamesne procedūra, grąžinančia džiuginančią išvaizdą ir gerą savijautą. Tai iš esmės yra vienintelis, mediciniškai patvirtintas būdas atstatyti plaukus tose vietose, kur jie išpliko ar stipriai išretėjo.

Kaip vyksta plaukų persodinimas?

Pirmas ir svarbus žingsnis yra registracija pas kvalifikuotą gydytoją trichologą Vilniuje. Konsultacijos metu aptariama visa procedūros eiga, atliekami būtini kraujo tyrimai. Jei konsultacijos metu nusprendžiama, kad plaukų persodinimas yra tinkamiausias problemos sprendimo būdas, toliau seka pati procedūra. Specialus pasiruošimas nereikalingas.

Plaukų persodinimo procedūrą galima suskaidyti į keturis pagrindinius etapus:

  1. Pirmiausia pažymimos ir su pacientu aptariamos vietos, į kurias bus persodinami plaukai.
  2. Toliau atliekama vietinė nejautra – pacientas būna visiškai sąmoningas.
  3. Tose zonose, į kurias bus persodinami plaukai, padaromos naujiems plaukams įsodinti skirtos skylutės, suskaičiuojamos – tokiu būdu žinoma, kiek tiksliai reikės folikulų.
  4. Toliau seka donorinių svogūnėlių išėmimas iš donorinės zonos. Aplink svogūnėlius mažu grąžteliu padaromi pjūviai, jie ištraukiami ir išrūšiuojami.
  5. PacPo pertraukos pradedamas implantacijos etapas. Prieš sodinant folikulus atliekama PRP procedūra, padedanti greičiau gyti, ir po jos po vieną įsodinami folikulai.

Kada žinoti, kad reikalingas plaukų persodinimas?

Pagrindinė indikacija, rodanti, kad reikalingas plaukų persodinimas yra medikamentinio ir injekcinio gydymo neefektyvusmas. Taip pat pakilusi plaukų augimo linija. Dažniausiai stiprų plikimą nulemia androgeninė alopecija – liga, išsivysčiusi dėl genetiškai nulemtos plauko folikulo savybės padidintai reaguoti į normalų kraujyje esančių androgenų kiekį.

Kiek kainuoja ir trunka plaukų persodinimas?

Plaukų persodinimo procedūra trunka nuo penkių iki aštuonių valandų. Paprastai jau kitą dieną po procedūros pacientas jaučiasi gerai, vaistų nuo skausmo prireikia labai retais atvejais. Rekomenduojama bent savaitę pailsėti namuose arba dirbti nuotoliniu būdu, kadangi pacientas jau kitą dieną po operacijos būna darbingas.

Galutinė plaukų persodinimo kaina priklauso nuo konkrečios plaukų persodinimo zonos ir folikulų skaičiaus. Vienam pacientui į tą patį plotą galima implantuoti 1000, kitam 1500 folikulų, priklausomai nuo plaukų spalvos, storio ir lokalizacijos. Vieno folikulo įsodinimo kaina yra 3 eurai. Galutinė procedūros trukmė ir kaina įvertinamos dermatologo-trichologo konsultacijos metu.

PR


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite