Žemės diena: įtraukiantys pokalbiai, žygiai gamtoje, inkilai paukščiams

Parašyta: 2023-03-24 | Kategorija: Gamta, Naujienos, Renginiai, Savivaldybė, Trakai |

Pasaulinę žemės dieną buvo tradiciškai pagerbta Žemės vėliava. Iškilmėse (iš kairės) – Trakų seniūnijos seniūnė Vilma Puišienė, Trakų rajono jaunimo turizmo ir laisvalaikio centro direktorė Aušra Piragienė

Kovo 20-ąją minėjome Pasaulinę žemę dieną, kuri rajono savivaldybės įstaigose sulaukė ir dėmesio, ir įdomių renginių.

Tai vienas iš  tradicinių renginių, kuriuos su įkvėpimu organizuoja Trakų rajono jaunimo turizmo ir laisvalaikio centras, šiemet pasikvietęs ir ištikimų draugų – Trakų seniūniją bei Valstybinių miškų urėdijos Trakų regioninio padalinio atstovus. Į šventę, kuri pavadinta „Tenai, kur Upė teka“, susirinko per 60 moksleivių, patraukusių į Neries regioninį parką, kurio teritorijoje vingiuoja Saidės ir Vilsos upės.

Šventė prasidėjo Žemės vėliavos pagerbimu, gražius žodžius tarė Trakų seniūnijos seniūnė Vilma Puišienė, Trakų girininkijos girininkas Vytautas Staišiūnas, gamtotvarkos specialistė Gintarė Karelina. Susirinkusieji į renginį davė priesaiką  Žemei: ją puoselėti ir branginti. Vyko įtraukiantis, nuotaikingas žygis Saidės pažintiniu taku, o po jo kabinami inkilėliai paukščiams, surengta viktorina  „Upių labirintai“.  Įspūdžių paliko ir pažintis su Vilsos upeliu, kuris vienintelis Lietuvoje turi natūralių krioklių.

Lentvario Motiejaus Šimelionio bei  „Versmės“ gimnazijų mokiniai taip pat tradiciškai iškėlė inkilus prie Lentvario kultūros rūmų

Pasaulinę žemės dieną smagiai paminėjo ir Lentvario Motiejaus Šimelionio bei  „Versmės“ gimnazijų mokiniai, Lentvario kultūros rūmuose susirinkę į renginį  „Žemė – tai mūsų namai“. Jaunuoliai diskutavo, kaip jie gali prisidėti prie Žemės tausojimo ir kodėl tai yra reikšminga ateities kartoms. Po diskusijos moksleiviai žiūrėjo  dokumentinį filmą „Šiukšlių pogrindis: greitai, pigiai, nelegaliai“, kuris atskleidė, kaip svarbu prižiūrėti savo aplinką.

Renginį vainikavo tradicija tapęs inkilų kėlimas šalia Lentvario kultūros rūmų, taip laukiant sugrįžtančių paukščių, simbolizuojančių ne tik bundantį pavasarį, bet ir žaliuojančią gamtą.

Trakų rajono savivaldybės informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite