Trakų seniūnijoje darbai verda ir tylų rudenį

Parašyta: 2020-10-30 | Kategorija: Naujienos, Trakai |

 

Spalio viduryje prasidėjo avarinių medžių kirtimo ir genėjimo darbai. Žinoma, mes visi mylime gamtą ir medžius, tačiau Trakuose ir mūsų seniūnijos kaimiškosiose vietovėse esama tokių medžių, kurie specialistų yra pripažinti kaip avariniai – išdžiūvę, išpuvę, nesaugūs žmonėms ir greta esantiems statiniams. Tokius medžius genime, o jei nėra galimybės išgelbėti – kertame, jų vietoje pavasarį planuodami pasodinti naujus.

Visi žinome apie rūpesčius, susijusius su Birutės gatvėje esančia liepų alėja ir Vytauto gatvėje priešais parduotuvę „Iki“ (Trakuose) įsikūrusiais kovais. Šie paukščiai, pavasarį susikrovę lizdus mieste, peri, triukšmauja ir teršia aplinką. Teisingumo dėlei reikėtų pasakyti, kad kovai – sumanūs paukščiai, sanitarai, jie nuo seno buvo žmogaus palydovai – kurdavosi greta, perėdavo kaimynystėje, maitinosi dirbamuose laukuose, daržuose ir arimuose, palaikydami gamtos pusiausvyrą. Būtent kovai gali reikšmingai reguliuoti grambuolių gausą, jie sulesa nemažai graužikų, kitų žemės ūkio kenkėjų. Apie varninių paukščių gausos Trakų mieste reguliavimą ne kartą kalbėjomės su ornitologais, arboristais, aplinkosaugininkais, Trakų istorinio nacionalinio parko kraštotvarkos skyriaus vadove Andžela Kriaučiūniene. Bendraujant buvo prieita prie išvados, kad vis tiktai mieste kovams perėti ne vieta, todėl mieste įsikūrusias perimvietes reikia naikinti, siekiant kovus perkelti į atokesnes, ne miesto centre esančias vietas. Tikimės, kad sugebėsime išlaikyti pusiausvyrą tarp meilės gamtai bei paukščiams ir patogumo miesto gyventojams, svečiams.

Artėjant Vėlinių šventėms dar kartą norime priminti, kad gyventojų patogumui Trakų miesto kapinėse įrengtos vandens kolonėlės, kuriomis pasirūpino UAB „Trakų vandenys“. Ačiū šiai įmonei už įrengimą ir surastus techninius sprendimus, o gyventojus kviečiame jomis naudotis ir apie jas informuoti artimuosius – vandens į kapines vežtis nebereikia.

Bendradarbiaujant su seniūnaičiais ir bendruomenių atstovais numatėme darbus, kurie atliekami seniūnijos kaimiškosiose vietovėse. Vienas iš tokių darbų – Bražuolės kaimo kapinėse įrengti laiptai. Įvertinus sąlygas, numatėme ir laiptų turėklus. Tikimės, dabar bus lengviau pasiekti artimųjų kapus ir juos prižiūrėti.

Artėjančios Vėlinės – susikaupimo, rimties metas. Tai laikas, kai dažniau prisimename tuos, kurių su mumis jau nebėra, ir tik aplankome jų kapus. Linkime ramaus Vėlinių savaitgalio, įvertinkime karantino sąlygas, būkime saugūs ir paraginkime tokiais būti kitus.

Trakų seniūnijos darbuotojų vardu –

Vilma PUIŠIENĖ, Trakų seniūnijos seniūnė

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *