Asfalto takų prie Trakų ežerų nebus

Parašyta: 2019-03-22 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Trakų savivaldybėje pristatyti Trakus juosiančių Lukos (Bernardinų) ir Totoriškių ežerų pėsčiųjų takų statybos projektiniai siūlymai.

Lukos (Bernardinų) ežero pakrantėje planuojama įrengti taką su žvirgždo danga

Ežerų pakrantėse yra numatyta iškloti naują dangą, įrengti suoliukus, apšvietimą, sutvirtinti erozijos pažeistas krantų vietas, pašalinti menkaverčius krūmynus ir šias teritorijas paversti gyventojams bei turistams patogiomis ir šiuolaikiškai įrengtomis vietomis. Šiuo metu pakrančių takai yra duobėti, palijus telkšo balos ir purvas, kuriuos tenka klampoti miesto gyventojams bei svečiams, yra senų, apleistų suoliukų, kurie anaiptol nepuošia aplinkos.

Pakrančių takus numatyta iškloti specialiu rišikliu sustiprinta žvirgždo danga. Ši neišsibarstanti kelio danga praleidžia vandenį, o tarpelius tarp akmenukų ilgainiui užpildo kelio dulkės, tad tokie takai susilieja su aplinka, iš jos neišsiskiria. Todėl nuogąstavimai, kad Trakų ežerų pakrantes gali sudarkyti asfalto takai, yra be pagrindo.

Stengiamasi kuo jautriau elgtis su esama gamtine aplinka, nes būtent dėl natūralaus kraštovaizdžio Trakai yra unikalūs ir vertingi. Prie ežerų yra kelios retesnių augalų paplitimo vietos, kurios nebus pažeistos ir bus išsaugotos juos tausojant. Bus patikslintos ir galimai erozijos pažeistos vietos, kurias numatyta sutvirtinti lauko rieduliais. Prie šių takų kol kas neplanuojama įrengti sporto, žaidimų, poilsio įrenginių, aikštelių, nes jų įsikūrimo vietos bus išsamiau išnagrinėtos ir tik tada sprendžiama, ar jas įrengti.

„Džiaugiamės, kad pėsčiųjų takų prie ežerų projektiniai siūlymai sulaukė visuomenės dėmesio. Įsiklausėme į pareikštas nuomones ir į jas atsižvelgdami tobulinsime projektuotojų sprendinius bei dar kartą juos pristatysime visuomenei. Manytume, kad žvirgždo danga nesugadins Trakų ežero pakrančių, o jas papuoš“, – sakė Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Kvedaravičius.

Kai projektai bus baigti, gauti leidimai statyti, bus ieškoma finansavimo šaltinių ir projektai bus pradėti įgyvendinti.

Trakų rajono savivaldybės informacija

Sigitos Nemeikaitės nuotr.

 

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *