Bičiuliaukimės, kad sveikatos ir jėgų nepritrūktų

Parašyta: 2022-04-06 | Kategorija: Naujienos, Trakai |

Lietuvos apiterapeutų asociacijos prezidentas gyd. Povilas Rimkus (antras iš kairės) ir valdybos nariai prie TNUC  Apiterapijos namelio. Organizatorių nuotr.

Kovo 19 dienos pavasariškas oras sukvietė Lietuvos apiterapeutų asociacijos (LAA) valdybos narius į Trakų Neįgaliųjų Užimtumo Centrą (TNUC) vadovaujamą Juozo Norinkevičiaus. Susitikimo diena sutapo su Juozapinėmis, todėl šeimininkas Juozas buvo visų pasveikintas.

Ten turėjome galimybę pasidžiaugti nuostabiais neįgaliųjų darbais, o jie žvilgsnį traukte traukė. Šviežiomis mintimis, turimais pamąstymais ir pasiūlymais sėdome prie stalo ir tarp spręstinų klausimų nagrinėjome rengiamą Sveikatos apsaugos ministerijos įsakymą „Dėl papildomos ir alternatyviosios sveikatos priežiūros natūralios ir liaudies medicinos srities biologinio poveikio paslaugų grupės apiterapijos paslaugų teikimo reikalavimų aprašo patvirtinimo“, kuriame aprašomos galimos apiterapijos paslaugos ir jų teikimo sąlygos  – kompleksinis bičių, bičių produktų ir iš jų pagamintų preparatų, bei avilyje esančių lakiųjų aromatinių medžiagų (avilio terapija), bičių įgėlimų (apipunktūra) ir kitų procedūrų  taikymas pacientui, per paruoštus (apmokytus) papildomosios ir alternatyvios sveikatos priežiūros (PASP) apiterapijos specialistus ir PASP apiterapijos specialistų padėjėjus.

Susitikime dalyvavo ir daug gerų pasiūlymų pateikė Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos departamento patarėja dr. Asta Kandratavičienė.

Susitikimo pabaigoje Juozas Norinkevičius pademonstravo įrengtą avilio terapijos namelį ir papasakojo apie bičių poveikį žmogaus sveikatinimui. Apiterapija (lot. apis ‘bitė’ + gr. therapeia ‘gydymas’) – gydymo ir profilaktikos metodai, kuriuose naudojami bičių gaminami ir surenkami produktai, taip pat bičių nuodai.

Vėliau, kovo 30 d., Lietuvos medicinos bibliotekoje, Vilniuje susirinko gausus būrys Lietuvos apiterapeutų asociacijos narių ir šia terapija besidominančių asmenų. Susirinkimo pradžioje Sigitas Vasiliauskas pristatė gautą laišką iš Ukrainos – Ukrainos apiterapeutų asociacijos viceprezidento Nikolos Gaveluk. Jis pasveikino LAA konfererencijos dalyvius su Apiterapijos diena. Pasidalino savo mintimis apie Rusijos pradėtą karą Ukrainoje, vaikų ir moterų žudymus, civilinių Ukrainos gyventojų terorizavimą, miestų bombardavimus ir Ukrainos karių didvyriškumą priešinantis okupantui. Prašė Lietuvos apiterapeutų paremti Ukrainos karius – įsigyti Ukrainos apiterapeutų asociacijos iki karo leisto žurnalo Доктор Бджiлкa (Gydytojas bitė) ankstesnius numerius – visi pinigai už žurnalo pardavimą yra perduodami Ukrainos kariuomenei.

Kadangi kovo 30 d. minima ir Pasaulinė apiterapijos diena, gyd. Povilas Rimkus supažindino mus su apiterapijos istorija. Lietuvos Apiterapeutų asociacija (LAA) įkurta 1991 metais. Pradininkai ir asociacijos įkūrėjai yra gyd. Povilas Rimkus, dr. Kamelija Kadziauskienė (1951–2001). Prie apiterapijos vystymo Lietuvoje daug prisidėjo prof. Antanas Gendrolis.Taip pat didelis dėmesys buvo skiriamas apiterapijos tėvui laikomam Philip Terč. Konferencijos metu gyd. Aušra Kažemikaitienė dalijosi savo patirtimi ir pristatė pranešimą – “Camelino naudojimas gydant kovidinius ligonius”.

Žolininkas ir vaistininkas Marius Lasinskas pristatė susirinkusiems savo išleistus leidinius vaikams ir suaugusiesiems – VAISTAŽOLIŲ PASAKOS ir VAIKAI VAISTAŽOLIŲ PASAULYJE. Įmonės „Medicata“ įkūrėjas Sigitas Vasiliauskas konsultavo besidominančius įmonėje gaminamų bičių preparatų, puoselėjančiomis sveikatą, savybėmis.

Labai džiaugiamės didėjančiu susidomėjimu LAA veikla!

LAA valdybos sekretorė Lauryna Lubytė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *