Dangutė Mikutienė: piliečių visuomeninis judėjimas yra atviras visiems

Parašyta: 2016-12-16 | Kategorija: Naujienos, Politika, Seimas, Trakai |
Dangutė Mikutienė pertvarko veikusį Seimo narės biurą

Dangutė Mikutienė pertvarko veikusį Seimo narės biurą

Pirmadienį, gruodžio 12 d., savo narystę Darbo partijoje nutraukė ilgametė šios politinės jėgos narė ir buvusi parlamentarė Dangutė Mikutienė. Apie žengtą žingsnį  D. Mikutienė paskelbė socialiniame tinkle „Facebook“ savo paskyroje. Ta proga „Trakų žemė“ kreipėsi į buvusią Seimo narę, prašydama atsakyti į kelis klausimus.

Žiniasklaidoje publikuota informacija apie Jūsų pasitraukimą iš Darbo partijos, kas lėmė tokį sprendimą, juk buvote ilgametė partijos narė nuo 2005 metų, aktyvi, visoje Lietuvoje žinoma politikė?

Jaučiu atsakomybę už didelį Darbo partijos Trakų skyrių. Skyrius yra aktyvus, rinkimuose laimėjome tris vietas į savivaldybės tarybą. Skyriaus tarybos posėdžiuose ne kartą kėlėme aštrius klausimus partijos vadovybei dėl vykdomos politikos, strategijos, atsakomybės ir kitų žmonėms aktualių klausimų. Pasitraukti iš Darbo partijos buvo ne tik mano sprendimas, padarėme tai visi kartu su skyriaus taryba. Skyriaus nariams teikiame informaciją apie mūsų artimiausius planus ir su kiek­vienu mūsų komandos nariu kalbasi grupių vadovai. Labai norėtųsi, kad žmonės pasirinktų atsakingai ir laisvai, kur jie mato savo ateitį.

Kaip vertinate tai, kad gyventojai vis mažiau pasitiki politinėmis partijomis?

Politinės partijos niekada neturėjo aukšto gyventojų pasitikėjimo ir reitingų lentelėje jos visada būdavo gale. Visos partijos be išimties yra krečiamos mažesnių ar didesnių korupcijos skandalų ir eiliniams nariams labai sunku paaiškinti bendruomenėse tokius atvejus. Iš įvairių politinių partijų pasitraukia žmonės, kai jiems trūksta kantrybė. Tik gaila, kad teisėsaugos pradėti tyrimai tęsiasi labai ilgai, kaip pavyzdžiui, Trakų korupcijos skandalas savivaldybėje ir iki šiol nenuteisti asmenys, kuriems buvo pareikšti įtarimai. Taip pat ir garsusis rinkėjų balsų pirkimų skandalas, kai buvo panaikinti rinkimų rezultatai Trakų rajone. Kiek tai gali tęstis? Teisėsauga turi aiškiai pasakyti, kalti ar ne? Visiems tik bus geriau. Žmonės negauna atsakymų, todėl susidaro įspūdis, kad kai kam galima viskas, o pap­rastiems mirtingiesiems reikia tenkintis korumpuotos valdžios primetamais sprendimais. Tad kaip politinės partijos gali turėti nuoširdų žmonių pasitikėjimą? Štai čia ir atsakymas.

Spaudoje minima, kad planuojate steigti visuomeninį judėjimą, kas lėmė tokį sprendimą?

Mano ir bendražygių sukaupta politinės ir visuomeninės veiklos patirtis bei noras dirbti žmonėms paskatino imtis iniciatyvos kurti visuomeninį judėjimą ir aktyviai dalyvauti rajono bei šalies gyvenime. Net nustebau, kai po šios žinios paviešinimo sulaukiau daug skambučių ir žinučių ne tik iš Trakų rajono gyventojų su noru prisijunti prie šio judėjimo ir tai parodo, kad esame teisingame kelyje. Politinės partijos statusas žmonėms yra tarsi barjeras realizuoti save, o piliečių visuomeninis judėjimas yra atviras visiems, kurie nori įnešti savo indėlį, veik­lą, idėjas geresnės visuomenės kūrimo tikslui.

Kokie artimiausi Jūsų darbai Trakų rajone?

Aktyviai pradėjo veikti mano paramos ir labdaros fondas, jam galiu skirti daugiau dėmesio, beje, pasinaudodama proga, kviečiu kreiptis mamytes, auginančias vaikus iki 2 metukų, kam reikalinga parama, nes šio pusmečio veik­la yra skirta būtent šiai grupei. Taip pat pradedame įgyvendinti kelis įdomius projektus, kuriuos pristatysime visuomenei. Pertvarkome veikusį Seimo narės biurą, ten dabar dirba išrinkti savivaldybės tarybos nariai. Išlaikysime šias patalpas, nes nenutrūkstamai ateina žmonės, kaip ir buvo įpratę, su prašymais ir konsultacijomis. Biure veikia Jaunimo organizacija, ten kursis ir visuomeninis judėjimas. Darbų ir idėjų yra labai daug ir mūsų komanda siekia būti naudinga mūsų krašto žmonėms.

 

Dėkojame už pokalbį.

Kalbėjosi

Jolanta ZAKAREVIČIŪTĖ


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *