Darbo partija siūlo 1000 eurų vaikus auginančioms šeimoms

Parašyta: 2016-03-30 | Kategorija: Naujienos, Seimas, Trakai |

dplogo-4 (1)koliažas. trakai

 

Pirmadienį, kovo 21 d., Darbo partijos Trakų skyriaus pirmininkė Dangutė Mikutienė į Trakus pasikvietė socialinės apsaugos ir darbo ministrę Algimantą Pabedinskienę bei Seimo Darbo partijos frakcijos seniūną Kęstutį Daukšį. Vizito metu politikai susitiko su Vievio neįgaliųjų draugijos nariais, Vievio Trečiojo universiteto studentais, vietos veiklos nariais bei politikais. Darbiečiai taip pat nuvyko į Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centrą.

Politikai susipažino su vietos problemomis, išklausė žmonių prašymus, pasiūlymus bei pasidalino savo nuveiktais darbais ir siūlomais tolimesniais sprendimais, kurie užtikrintų geresnę gyvenimo kokybę.
„Mes turime realų ir gerai apgalvotą planą, kaip beveik net 1000 eurų per metus padidinti standartinės šeimos pajamas. 600 eurų „ant popieriaus“ gauna net 60 proc. Lietuvos gyventojų. Neapmokestinamą pajamų dydį (NPD) prilyginus minimaliam mėnesiniam atlyginimui (MMA) standartinė keturių asmenų šeima – du po 600 eurų „ant popieriaus“ uždirbantys tėvai, kurie augina du nepilnamečius vaikus – gautų 80 eurų per mėnesį daugiau, o tai reiškia, kad per metus šeimos pajamos išaugtų 960 eurų“, – sako Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas Kęstutis Daukšys.
Politikas ne tik pasidalino užmojais, kaip 1000 eurų per metus padidinti standartinės šeimos pajamas, tačiau ir pasidžiaugė, kad visi Darbo partijos pažadai yra vykdomi.
„Kaip žadėjome, taip ir padarėme. Nuo sausio mėnesio MMA pakilo iki 350 eurų. Liepos mėnesį jis jau sieks 380 eurų. Mes visiems visad kartojome ir toliau kartosime – MMA turi siekti bent 437 eurus, toks ir mūsų galutinis tikslas“, – sako K. Daukšys.
Stengdamasis užtikrinti, kad Lietuvos žmonės uždirbtų daugiau, o išleistų mažiau, K. Daukšys pasiūlė pagrindiniams maisto produktams sumažinti PVM tarifą nuo 21 procento iki 5 procentų. Pasak politiko, taip tautiečiams nereikės rinktis –
pirkti geresnį maistą ar vaistus. Nereikės ir į Lenkiją vykti, kurioje, kaip žinia, maistas kainuoja pigiau.
Socialinės apsaugos ir darbo ministrė pasidžiaugė, kad algos kyla pažeidžiamiausioms visuomenės grupėms. Jau nuo 2014 metų liepos 1 d. Darbo partija iškovojo kultūros darbuotojams kasmet algas kelti po 72 eurus (250 Lt), tad šiemet jų užmokestis turėtų vidutiniškai siekti 500 eurų. Džiaugtis kylančiais atlyginimais gali ir socialiniai bei švietimo darbuotojai.
„Darbo partija pasiekė, kad socialiniams darbuotojams algos vidutiniškai didėtų 50 eurų. Visi politikai privalo atsiminti – mes dirbame žmonėms ir jų gerovei. Tad pirmiausia turime užtikrinti, kad nė vienam iš jų netektų badauti ar dėl per mažos algos nenusipirkti reikalingų vaistų. Tad džiaugiuosi, kad situacija gerėja. Rūpinsiuos, kad Lietuvos žmonių kišenės ir toliau pilnėtų“, –
sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.
Darbietė Dangutė Mikutienė išreiškė džiugesį, kad nepamiršti ir mokytojai, kuriems, atsižvelgiant esamą situaciją, didinamos algos.
„Ne mes nurėžėme mokytojams atlyginimus, bet mes juos grąžinsime. Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų algos keliamos iki 7 proc., bendrojo ugdymo pedagogų – iki 3 proc. Bet nereikia užmigti ant laurų. Būtina ir toliau stengtis tam, kad Lietuvos žmonės gyventų geriau ir turtingiau, o jų piniginės tik pilnėtų“, – sako
D. Mikutienė.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *