Galvės Jazz fiesta: ne tik senas geras džiazas

Parašyta: 2020-08-13 | Kategorija: Naujienos, Renginiai, Trakai |

Vienintelis Lietuvoje džiazo koncertų ciklas ant vandens Galvė Jazz fiesta šį penktadienį, rugpjūčio 14-ąją, žada intrigą. Džiazo laive gros ne tik patyrę, gerai žinomi džiazo atlikėjai, bet ir vokalistė, kurios fiestoje dar negirdėjome.

Gabrielė Urbonaitė

Kita vertus, Galvė Jazz fiesta tęsia savo pasirinktą kelią – atrasti naujus vardus. Taigi kartu su trimitininku Vytautu Skudu, pianistu ir kompozitoriumi Pauliumi Zdanavičiumi, kontrabosininku Eugenijumi Kanevičiumi ir būgnininku Linu Būda ant Galvės ežero bangų tradicinius džiazo standartus improvizuos vokalistė Gabrielė Urbonaitė.

Tai jaunosios kartos dainininkė ir kūrėja, džiazo ir šiuolaikinės pop muzikos stilių atstovė. Ji yra daugelio konkursų nugalėtoja ir finalininkė: 2019 m. tarptautiniame džiazo vokalistų konkurse „Jazz Wind“ iškovojo pirmą, 2017 m. projekte „X Faktorius“ – antrą vietą, 2015 m. nacionalinio konkurso „Jazz Voices 2015“ finalininkė, 2012 m. Lietuvos prancūziškų dainų festivalyje konkurse „L’amour change le Monde“ pelnė pirmąją vietą. Ji yra baigusi džiazo magistą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, dainuoja įvairiuose televizijų projektuose ir gyvuose pasirodymuose.

Trimitininkas Vytautas Skudas džiazo scenoje debiutavo 2000 m. su legendine grupe „Jazz Pictures“, laimėjusia daug džiazo prizų įvairuose konkursuose. 2007-aisiais su grupe „Untitled“ jis tapo „Vilnius Jazz Young Power“ konkurso laureatu. Su įvairiais kolektyvais V. Skudas grojo daugelyje šalies festivalių, tarp jų ne kartą – Birštone. Čia pristatė vieną brandžiausių savo projektų „Itališkos džiazo spalvos“, parodytą ir kitose šalies koncertų, klubų scenose bei Italijoje. Džiazo įgūdžių Vytautas sėmėsi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur įgijo džiazo atlikėjo ir pedagogo kvalifikaciją, taip pat tobulinosi garsių trimitininkų Paulo Brody bei Franko Londono seminaruose Lenkijoje, italų trimitininko Marco Tamburini meistriškumo pamokose. Šiuo metu muzikantas dėsto trimitą Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokykloje, dirba radijuje „Jazz FM“.

Daugeliu talentų garsėjantis pianistas Paulius Zdanavičius jau M. K.Čiurlionio menų mokykloje įsitraukė į džiazo kūrybą, o studijuodamas LMTA subūrė savo pirmąją stiprią grupę „Julia Jazz Trio“ . Baigęs LMTA klasikinio fortepijono ir džiazo studijas, atlikėjas įgijo ir muzikos pedagogo kvalifikaciją. Nuo 2003 m. jis dirba Vilniaus konservatorijoje ir Vilniaus kolegijoje koncertmeisteriu. Su įvairiais atlikėjais pianistas įrašė ne vieną albumą. Su įvairiomis džiazo grupėmis koncertavo Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Danijoje, Ispanijoje ir kitose Europos šalyse.

Vienas universaliausių Lietuvos bosininkų Eugenijus Kanevičius debiutavo džiazo scenoje 1986-aisiais. Jis – ilgametis žymiausių Lietuvos džiazo kūrėjų ir atlikėjų partneris, grojo Kauno bigbende, Vilniaus džiazo kvartete, bendradarbiavo su estų saksofonininko Raivo Tafenau kvartetu bei bigbendu „Dream Big Band“. E. Kanevičius groja „Traffic Trio“ su Liudu Mockūnu ir Daliumi Naujokaičiu, taip pat trio su Arkadijumi Gotesmanu ir Juozu Kuraičiu, dalyvauja Vladimiro Tarasovo „Lithuanian Art Orchestra“ programose. Jis nuolat rašo muziką Alytaus dramos teatro spektakliams. Muzikas atstovavo Lietuvai Bulgarijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Olandijoje, Norvegijoje, Švedijoje, Suomijoje, Austrijoje, Italijoje, Didžiojoje Britanijoje ir kitose šalyse. E. Kanevičiaus veikla buvo įvertinta Lietuvos muzikų sąjungos „Auksiniu disku“.

Linas Būda yra vadinamas legendiniu Lietuvos roko ir metalo scenos atstovu, tačiau bene labiausiai yra išgarsėjęs kaip džiazo scenos perkusijos meistras. Kūrybingas, įvairiaplanis muzikantas yra neatsiejamas nuo LRT grupės kūrybos ir įvaizdžio. Linas sėkmingai groja ir su kitomis grupėmis, atlikėjais.

Galvės Jazz fiesta – vienas iš originaliausių Trakus – 2020 metų kultūros sostinę – reprezentuojančių kultūros ir meno renginių, kviečiantis į koncertus plaukiančiame laive dar nuo 2008 m. Fiestą remia Lietuvos kultūros taryba ir Trakų r. savivaldybė.

Išsamiau: www.trakaijazz.lt.

Džiazo laivas išplaukia iš Karališkojo sodo prieplaukos (Karaimų g. 57, Trakai) 19:30 val.

Galvės Jazz fiestos inf.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *