Gižycko rajono šeimos susipažino su mūsų rajonu

Parašyta: 2021-09-30 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Svečių delegacija buvo kiek neįprasta, nes ją sudarė šeimos su savo vaikais. Jų viešnagės tikslas – patiems įsitikinti, kokias laisvalaikio, poilsio, turizmo galimybes galima surasti, o gal ir atrasti Lietuvoje, Trakų rajone.

 

Trakų rajono savivaldybėje lankėsi svečiai iš Gižycko rajono savivaldybės (Lenkija)

Savivaldybės didžiojoje salėje vykusiame susitikime su svečiais bendravo Trakų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Agata Mankeliūnienė, savivaldybės mero patarėjos Evelina Kislych-Šochienė, Nijolė Slavinskienė. A. Mankeliūnienė pristatė mūsų daugiatautį rajoną, jo kultūros paveldą, tradicijas.

Delegacijos nariai, kurių dauguma lankėsi Lietuvoje ir Trakuose pirmą kartą, turėjo nemažai klausimų ir pasidalijo savo pirmaisiais įspūdžiais. Susitikimo išvakarėse lenkų šeimos jau turėjo galimybę susipažinti su lietuviškomis tradicijomis ir papročiais – dalyvavo „Rudens lygės“ šventėje Aukštadvario regioniniame parke, prie Mošos piliakalnio. Pasak svečius globojusių Trakų rajono jaunimo turizmo ir laisvalaikio centro atstovų, Gižycko rajono šeimos noriai įsitraukė į vykusią šventę, gyvai ir išsamiai domėjosi etniniu paveldu.

Šeimos iš Gižycko dar aplankė Kernavę, Užutrakį, dalyvavo Trakų krašto tradicinių amatų centro edukaciniuose užsiėmimuose, susipažino su Trakų paveldo objektais.

Svečiai iš Lenkijos Trakuose lankėsi pagal programos „Intereg Lietuva–Polska“ vykdomą projektą „Trakų ir Gižycko paveldo atvėrimas turizmui“. Tai vienas iš projekto renginių, kuriuo siekiama skatinti šeimų turizmą tarp kaimyninių šalių.

 

Trakų rajono savivaldybės informacija

Sigitos Nemeikaitės nuotr.

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *