Ieškoma būdų didinti ir biudžetinėse medicinos įstaigose dirbančių specialistų atlyginimus

Parašyta: 2018-01-29 | Kategorija: Naujienos, Politika |

Asta Kubilienė, LR Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė

Seimo narių Astos Kubilienės ir Dariaus Kaminsko inicijuotoje diskusijoje penkių ministerijų ir Vyriausybės atstovai pristatė problemą, kad šioms ministerijoms pavaldžių ir iš biudžeto lėšų finansuojamų įstaigų medicinos specialistų atlyginimai dėl skirtingo finansavimo šaltinio yra nepadidėję, lyginant su tradicinėse įstaigose dirbančiais medicinos specialistais.

 

„Ministerijų pateikti skaičiai patvirtina, kad Lietuvoje turime apie 2,3 tūkst. medicinos srityje dirbančių specialistų, kuriems atlyginimai nėra susiję su Privalomo sveikatos draudimo fondo (PSDF). Dažniausiai tai biudžetinių įstaigų, nepriklausančių Sveikatos apsaugos ministerijai, darbuotojai, kurių vidutinis atlyginimas prieš mokesčius sudaro apie 600 EUR per mėnesį. Medicinos slaugytojai taip pat yra medicinos darbuotojai, tad sieksime, kad jau artimiausiu metu jų padėtis būtų sulyginta su PSDF lėšomis finansuojamose sveikatos priežiūros įstaigose dirbančių specialistų darbo užmokesčio dydžiais“, – sakė Seimo narė A. Kubilienė.
Diskusijos metu aptarta situacija Teisingumo ministerijoje (Kalėjimų departamento, Teismo medicinos centro specialistai), Švietimo ir mokslo ministerijoje (Sporto medicinos centro specialistai), Vidaus reikalų ministerijoje (statutinių darbuotojų sveikatos priežiūros įstaigų specialistai), Socialinės apsaugos ir darbo bei Sveikatos apsaugos ministerijose.
Susitikimo metu nuspręsta per savaitę suformuoti vyriausybinę darbo grupę iš minėtų ministerijų atstovų ir problemą spręsti nuosekliai, kuriant ilgalaikę strategiją.

Darius Kaminskas, LR Seimo Sveikatos reikalų komiteto narys

„Suformuota darbo grupė numatys reikalingus teisės aktų pakeitimus, būtinus restruktūrizacijos pokyčius ir nustatys finansavimo šaltinius ilgalaikiam slaugos darbuotojų atlyginimų kėlimui. Tokie žingsniai reikalingi, nes kalbame ne apie vienkartinį atlyginimo padidinimą, o apie ilgalaikį problemos sprendimą“, – kalbėjo Seimo narys  D. Kaminskas.
Be to, diskusijos iniciatoriai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariai A. Kubilienė ir D. Kaminskas pateiks oficialų raštą, kuriuo prašys kiek­vienos ministerijos peržiūrėti galimybes jau dabar iš vidinių resursų padidinti atlyginimus tiems slaugos darbuotojams, kurių darbovietė yra pavaldi atitinkamai ministerijai.
„Diskusijoje nebuvo abejojančių, kad tas pačias funkcijas vykdančių medicinos darbuotojų atlyginimai negali ženkliai skirtis, nepriklausomai nuo įstaigų pavaldumo. Kol šių įstaigų statusas nėra išspręstas iš esmės, turi būti rastas laikinas sprendimas, tačiau ilguoju laikotarpiu tokių įstaigų veiklos finansavimas turi būti aiškiai susietas su tvarka, taikoma tradicinėse sveikatos priežiūros įstaigose“, – pabrėžė parlamentarė A. Kubilienė.

LVŽS infocentro inf.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *