Įgyvendintas projektas „Rūdiškių bendruomenės „Pušynas“ materialinės bazės stiprinimas“

Parašyta: 2018-10-31 | Kategorija: Naujienos, Rūdiškės |

Rūdiškių bendruomenė „Pušynas“ yra nuo 2011 m. veikianti ir Rūdiškių gyventojams atstovaujanti organizacija. Bendruomenė 2014–2017 m. į rajoną pritraukė beveik 15.000 eurų projektinių lėšų, pagal galimybes prisidėjo prie projektų ir savo lėšomis. Už gautas lėšas Rūdiškių mieste įrengti reprezentaciniai riboženkliai, folkloro ansamblis „Diemedis“ įsigijo naujus tautinius drabužius, muzikos instrumentų, išleido kompaktinę plokštelę. Bendradarbiaujant su Rūdiškių gimnazija, nupirkta reikalingų sporto prekių. Organizuoti kultūriniai ir sportiniai renginiai, edukacijos, seminarai, atnaujinta viešoji erdvė prie Rūdiškių seniūnijos.

Rūdiškių bendruomenės „Pušynas“ patalpos po atnaujinimo

Bendruomenei tik 2016 m. pabaigoje pagal panaudos sutartį su Trakų r. savivaldybės administracija buvo suteiktos nedidelės patalpos Rūdiškių seniūnijos pastate. Estetinis vaizdas nedžiugino: seni baldai ir jokios įrangos.

Bendruomenė jau 2017 m. pateikė paraišką gauti paramą pagal 2017 m. Nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai teikimo taisykles. Tačiau 2017 m. dėl galiojusių taisyklių reikalavimų parama nebuvo skirta. 2018 m. Nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai teikimo taisyklėse buvo patikslintas termino „kaimo bendruomenė“ apibrėžimas. Atsirado galimybė bendruomenėms, įsikūrusioms miesto statusą turinčiose vietovėse iki 3 000 gyventojų, gauti paramą pagal šią priemonę. Taigi, šiemet projektas „Rūdiškių bendruomenės „Pušynas“ materialinės bazės stiprinimas“ pagal veiklos sritį ,,kaimo bendruomenės materialinės bazės sukūrimas ir (arba) stiprinimas“ buvo sėkmingai įgyvendintas. Bendra projekto vertė – 1 624,60 eurų. Projektas įgyvendintas LR žemės ūkio ministerijos lėšomis, 12 procentų prisidėjo ir pati bendruomenė.

Taip atrodė Rūdiškių bendruomenės „Pušynas“ patalpos prieš jas atnaujinant

Rūdiškių bendruomenės „Pušynas“ patalpos po atnaujinimo

Už projektines lėšas bend­ruomenė įsigijo skaitmeninį projektorių, vidaus baldų: dvi spintas, rūbų kabyklą bei 20 vienetų naujų patogių kėdžių. Džiaugiamės, kad atnaujintos patalpos bus labiau pritaikytos bendruomenės poreikiams: susirinkimų ir projektinės veiklos organizavimui, gyventojų priėmimui, taip pat bendruomenės metodinės medžiagos ar kito kilnojamo turto saugojimui.

 

 

 

Rūdiškių bendruomenės
„Pušynas“ informacija
Užs. Nr. 648

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *