III tarptautinis liaudies šokių ir muzikos festivalis Gruzijoje

Parašyta: 2019-08-16 | Kategorija: Aukštadvaris, Lentvaris, Naujienos |

Rugpjūčio 1–7 d. Sakartvele, Kobulečio mieste, vyko Tarptautinis liaudies šokių ir muzikos festivalis „Perhuli 2019“, kuriame dalyvavo bendrą programą parengę Trakų rajono vyresniųjų liaudies šokių kolektyvai „Lendvarė“ ir „Nava“ (vad. Rimutė Blikertienė). Festivalyje, kurio organizatorius buvo Mr. Tamaz Daushvili, dalyvavo šokėjai ir dainininkai iš Lietuvos, Bulgarijos, Rumunijos ir Sakartvelo (Gruzijos).

Trakų rajono vyresniųjų liaudies šokių kolektyvai „Lendvarė“ ir „Nava“

Festivalio atidarymo metu scenoje skambėjo šalių dalyvių himnai, plazdėjo tautinės vėliavos. Buvo nuostabu giedoti Lietuvos himną Juodosios jūros pakrantėje, pritariant gausiai susirinkusiems tautiečiams.
Trakų r. liaudies šokio entu­zia­s­tai pradžiugino žiūrovus ir kitų šalių atstovus, sušokdami temperamentingus, linksmus lietuviškus šokius: „Trikinkę“, Suvalkiečių ir Šelmių polkas bei Kubilą. Nuotaikingą pasirodymą lydėjo aplodismentai. Lietuvių ryškūs įvairiaspalviai tautiniai kostiumai (svarbus tautos simbolis) taip pat labai patiko žiūrovams ir renginio dalyviams. Įspūdingos buvo Rumunijos, Bulgarijos programos, tačiau labiausiai mus sužavėjo festivalio šeimininkai, kurie charizmatiškai, jausmingai pristatė Sakartvelo liaudies dainas ir šokius. Kolektyvai buvo tarsi savo šalių ambasadoriai, nes vieni kitiems pasakojo apie savo šalių kultūrą, žmones, papročius ir tradicijas, vakaronių metu vieni iš kitų mokėsi liaudies šokių ir žaidimų. Festivalio koncertai vyko Kobulečio ir Urekio miesteliuose, o jiems pasibaigus kolektyvams ir jų vadovams buvo įteikti sertifikatai, kiekvienam nariui – diplomai, atminimo dovanėlės.
Trakų r. vyresniųjų liaudies šokių kolektyvų „Lendvarė“ ir „Nava“ šokėjai ne tik supažindino Sakartvelo žmones su lietuvių liaudies šokių išskirtinumu, tačiau ir daug keliavo. Visus sužavėjo kurortas Batumis, Makhuntseti krioklys, Tamaros tiltas, Martvilio kanjonas ir ypač išskirtinė Botanikos sodo augmenija. Sakartvelo gyventojai labai draugiški ir nuoširdūs, vaišingi, paslaugūs, todėl buvo labai sunku išsiskirti, tačiau po savaitės viešnagės jau norėjosi grįžti į savo nuostabiąją Lietuvą. Džiaugiamės, kad Trakų r. kolektyvus „Lendvarė“ ir „Nava“ vienija ne tik tautiniai šokiai, bet ir bendravimas, tradicinės šventės, kelionės ir dėkojame organizatoriams, suteikusiems galimybę pristatyti savo šalį, pasisemti tarptautinės patirties ir įgyti naujų draugų.

Violeta NAIRANAUSKIENĖ,
kolektyvo „Nava“ narė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *