Investicijos keičia ir aplinką, ir žmones

Parašyta: 2019-01-31 | Kategorija: Naujienos, Paluknys, Rūdiškės, Savivaldybė |

Ką reiškia vieneri metai seniūnijos ir čia gyvenančių žmonių gyvenime? Daug. Jeigu atidžiai įvertinsime, kas per metus pasikeitė, patys nustebsime, kiek pasiekta pokyčių, kurie gyvenimą padarė geresnį, gražesnį, sukūrė akivaizdžią pridėtinę vertę.

Paluknyje apžvelgta, ko per metus seniūnijoje pasiekta ir kas dar numatyta pasiekti. Su gyventojais bendravo (iš kairės) savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja K. Narkevič, merės pavaduotoja M. Puč, merė E. Rudelienė, savivaldybės administracijos direktorius D. Kvedaravičius, Paluknio seniūnė M. Golubovska

Tuo ir įsitikinta, artimiau pasižvalgius po Rūdiškių ir Paluknio seniūnijas.

Tęsdami tradicines išvykas po rajoną, šias seniūnijas aplankė rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, merės pavaduotoja Marija Puč, savivaldybės administracijos direktorius Darius Kvedaravičius, direktoriaus pavaduotoja Karolina Narkevič, prie jų prisijungė Rūdiškių seniūnas Tadeušas Pavlovskis ir Paluknio seniūnė Marija Golubovska. Susitikimuose su gyventojais dalyvavo ir Trakų šilumos tinklų bei bendrovės „Trakų vandenys“ atstovai.

Pirmiausia apsilankyta viename iš tolimiausių Rūdiškių seniūnijos kampelių – Tiltuose, autentiškame dzūkiškame kaime, kuriame nuo seno puoselėjamos senosios tradicijos, amatai, folkloras. Tiltiškiai savo mintimis pasidalijo bendruomenės namuose, išdėstė savo pageidavimus, siūlymus.

Rūdiškių seniūnija – viena iš didesnių rajone. Jos teritorijoje gyvena daugiau nei 3700 gyventojų, čia veikia kelios gyventojų bendruomenės, apie 500 vaikų bei jaunuolių lanko Rūdiškių gimnaziją, vaikų-lopšelį darželį „Pasaka“, muzikos mokyklą, rūdiškiečiai iki šiol neatsidžiaugi prieš porą metų atidarytu Rūdiškių kultūros centru su modernia biblioteka.

Neseniai savo 10-metį atšventusi Rūdiškių gimnazija – susitelkusi ir optimistiškai žvelgianti į ateitį. Pernai buvo suremontuota ir nusimetė sovietmečio rūbą gimnazijos biblioteka, o šiemet tikimasi atnaujinti sporto salių grindis. Greta esantis jaukus Rūdiškių vaikų lopšelis-darželis „Pasaka“pernai atnaujino stogą, įkūrė specialių poreikių vaikų grupę.

Rajono vadovai apsilankė Rūdiškių pirminės sveikatos priežiūros centre, susipažino su amatų mokyklos „Sodžiaus meistrai“ ugdymo naujovėmis bei tendencijomis, moderniu bendrabučiu, statoma sporto sale.

Amatų mokykloje „Sodžiaus meistrai“ už apvalaus stalo diskutuota apie ugdymo naujoves ir tendencijas

Kultūros centro salėje vykusiame susitikime su gyventojais buvo kalbėta ne tik apie remontuotinus kelius, gatves. Rūdiškių laukia išskirtinės permainos. Bus kompleksiškai tvarkomos Rūdiškių viešosios erdvės Bažnyčios, Beržų ir Šilo gatvėse bei jos pritaikytos poilisiui bei laisvalaikiui, teritorija prie geležinkelio stoties. Šis projektas bus pradėtas įgyvendinti jau šiemet, miesto laukia labai įspūdingos – net 1,5 mln. eurų investicijos.

Apsilankymas Paluknyje taip pat prasidėjo nuo čia esančių dviejų – „Medeinos“ bei Longino Komolovskio gimnazijų, kuriose mokosi apie 300 mokinių. Pernai gimnazijos buvo aptvertos tvora, kuriai įrengti skirta beveik 12 tūkst. eurų. „Medeinos“ gimnazijoje buvo suremontuoti kabinetai, koridorius, beliko atnaujinti tik pirmąjį aukštą. Savivaldybės biudžeto lėšomis kartu su parama iš Lenkijos atnaujintos klasės, koridoriai ir L. Komolovskio gimnazijoje – tam skirta beveik 127 tūkst. eurų. Abi mokyklos yra visiškai renovuotos, labai jaukios ir šiltos – vienos gražiausių visame rajone. Be dėmesio neliko ir Paluknio vaikų darželis – jis buvo apšiltintas, investavus daugiau nei 24 tūks. eurų.

Įdomu tai, kad šiuo metu Paluknio seniūnijoje deklaravę gyvenamąją vietą 1 286 gyventojai ir palyginti su praėjusiais metais, jų daugiau 25 žmonėmis. Iš tikrųjų gyventojų yra dar daugiau, nes gausėja naujakurių, kurie dar nespėjo deklaruotis seniūnijoje.

Seniūnijoje vykusiame susitikime su kaimo bendruomene kalbėta apie pradėtą įgyvendinti komunalinių atliekų tvarkymo projektą – jau pastatytą pusiau požeminę konteinerių aikštelę, būsimas dvi antžemines konteinerių aikšteles. Buvo pasidžiaugta, kad įrengus nugeležinimo įrenginius, labai pagerėjo tiekiamo vandens kokybė.

Buvo apžvelgti šių metų planai, kurie palieka puikų įspūdį. Štai įgyvendinant viešosios infrastruktūros gerinimo Strakiškių, Serapiniškių ir Paluknio kaimų vietovėse projektą, numatyti investuoti daugiau nei 250 tūkst. eurų. Šiais metais Paluknyje planuojama pakeisti asfalto dangą bei įrengti apšvietimą Tilto gatvėje ir šiems darbams numatyta beveik 71 tūkst. eurų. Be to, Paluknyje šiemet planuojama bendruomenės poreikiams pritaikyti aikštę prie bažnyčios. Projektavimo ir rangos darbų vertė – beveik 61 tūkst. eurų.

„Džiaugiamės, kad Paluknio seniūnijoje daugėja gyventojų, gimsta vis daugiau vaikų. Ši seniūnija yra sektinas pavyzdys kaip darniai sutaria bendruomenė, ji auga, tobulėja, kelia sau ambicingus tikslus ir juos įgyvendina.

Apskritai į rajono seniūnijas investuota ir investuojama daug, todėl ir gyvenimas, ir žmonės keičiasi, jie myli savo kraštą ir jį labai nuoširdžiai puoselėja. Kai kurie pasiekimų skaičiai tikrai įspūdingi. Pavyzdžiui per pastaruosius ketverius metus vien į rajono švietimo įstaigas yra investuota 8 mln. eurų, “, – pastebėjo merė Edita Rudelienė.

Trakų rajono savivaldybės informacija

Sigitos Nemeikaitės nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *