Kaip palyginti paskolas, kad gautumėte geriausią pasiūlymą?

Parašyta: 2020-12-04 | Kategorija: Naujienos, Skelbimai, Trakai |

PR

 

Nesvarbu, ar planuojate imti  naują paskolą, ar ketinate refinansuoti jau turimą, prieš pasirašydami sutartį  privalote palyginti paskolos pasiūlymus. Paskolų palyginimas yra tiesiog privalomas žingsnis siekiant geriausių sąlygų ir pigiausios paskolos. Štai keletas svarbių paskolos sąlygų, kurias reikia palyginti, kad galėtumėte rasti tinkamą paskolą pagal savo biudžetą ir aplinkybes.

Paskolos sąlygos,  kurias turite palyginti

Kai skolinatės pinigus, turite rasti paskolą, kuri tenkintų jūsų poreikius prieinamiausiomis sąlygomis. Lyginant kreditorius, nesvarbu ar tai būtų greitieji kreditai, ar bankai, ar kredito unijos, svarbu atsižvelgti į kelis punktus. Pateikiame keletą paskolos sąlygų, kurias turite peržiūrėti.

Palūkanų norma

Paskolos palūkanų norma yra procentinė dalis paskolos ir jos dydis daro didelę įtaką galutinei paskolos kainai.

Paskolos pasiūlyme taip pat galite pamatyti metinę palūkanų normą. Į metinę palūkanų normą įeina palūkanų norma ir paskolos mokesčiai, kurie gali leisti geriau suprasti tikrąsias su paskolas susijusias išlaidas.

Taip pat turėtumėte atkreipti ypatingą dėmesį į palūkanų tipą: ar tai fiksuota palūkanų norma, ar kintama? Fiksuota palūkanų norma paskolos metu išlieka tokia pati. Kintama palūkanų norma gali pasikeisti ir galbūt padidėti paskolos galiojimo laikotarpiu.

Jei turite gerą kredito istoriją, galite pretenduoti į konkurencingas palūkanas ir sąlygas – taip yra todėl, kad skolintojai mano, kad esate mažiau rizikingas skolininkas. Jei jūsų kredito reitingas nėra puikus ir jūs neskubate skolintis, prieš kreipdamiesi apsvarstykite galimybę pagerinti savo kredito istoriją. Tai gali padėti jums gauti konkurencingesnę kainą.

Užstatas

Turite apsvarstyti ar norite gauti paskolą su užstatu, ar be. Užtikrinta paskola yra užtikrinama užstatu, pavyzdžiui, jūsų namu ar automobiliu. Bet jei negalėsite grąžinti paskolos, galite prarasti turtą, kurį panaudojote kaip paskolos užstatą. Kita vertus, paskolai be užstato nereikia užstatyti turimo kilnojamo ar nekilnojamo turto, todėl jums nereikės jaudintis dėl galimo turto praradimo.

Paskolos su užstatu palūkanos gali būti mažesnės nei paskolos be užstato, nes paskolą užtikrinantis turtas sumažina skolintojo riziką.

Mokesčiai

Prieš pasirašydami paskolos sutartį, turėtumėte patikrinti, ar skolintojas ima mokesčius ir kokie jie yra. Kai kurie mokesčiai gali būti paskirstyti per visą paskolos gražinimo laikotarpį ir sudaryti didelę sumą. Štai keletas įprastų mokesčių, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį.

  • Išankstinio apmokėjimo bauda – paskolos davėjai gali taikyti išankstinio apmokėjimo baudas, jei per anksti (ne pagal grafiką) sumokėsite paskolą.Jei tikitės artimiausiu metu gauti papildomų pajamų arba ketinate grąžinti paskolą anksčiau laiko, prieš įsipareigodami ir pasirašydami sutartį patikrinkite, ar bus taikomas toks mokestis.
  • Pavėluoto mokėjimo mokestis – jei jums sunku atlikti mokėjimus laiku, norėsite patikrinti, ar jūsų skolintojas ima vėlavimo mokestį ir koks jis.
  • Paskolos gražinimo termino atidėjimo mokestis – paprastai žinant, kad negalėsite laiku sumokėti paskolos, galite pateikti prašymą paskolos termino aidėjimui. Terminas pratęsiamas sumokant palūkanų dalį ir mokestį. Jei yra tikimybė, jog reikės naudotis tokiu variantu, pasidomėkite, koks mokestis jums nusimato papildomai.

Paskolos gražinimo laikotarpis

Skolintojai gali siūlyti paskolas įvairiems paskolos gražinimo laikotarpiams. Paprastai svyruoja nuo 12 mėnesių iki 84 mėnesių, tačiau tam tikri skolintojai gali pasiūlyti ir ilgesnį paskolos laikotarpį, dažniau vartojimo paskoloms nei greitiesiems kreditams.

Tačiau ilgesnis laikotarpis ne visada yra geresnis. Dėl ilgalaikės paskolos mėnesinės įmokos gali būti mažesnės, tačiau tai gali reikšti ir didesnį palūkanų mokėjimą už ilgą laiką.

Mėnesinė įmoka

Jūsų mėnesinė įmoka yra suma, kurią mokate kiekvieną mėnesį, kol paskola bus išmokėta. Turite įsitikinti, kad mėnesinė įmoka neapsunkins namų biudžeto, pajamų turi užtekti maistus bei sumokėti kitas sąskaitas. Žinoma, per daug pasiskolinti nebus galima dėl atsakingo skolinimo principų, tačiau niekas nevertina jūsų išlaidų. Pavyzdžiui, jei geriate brangius vaistus, to kreditoriai nematys ir nežinos kam leidžiate savo pajamas. Tokiu atveju gavę paskolą automatiškai susidursite su sunkumais gražinti paskolą.

Galutinė suma

Rinkdamiesi kreditorių iš kurio imsite paskolą, turite atidžiai palyginti paskolas atkreipiant dėmesį į galutinę sumokamą sumą. Kreditorius turi įvardinti sumą, kurią turėsite sumokėti, įskaitant paskolos pagrindinę dalį, taip pat palūkanas ir mokesčius.

Mėnesinė įmoka ne visada parodo tikrą vaizdą. Renkantis ilgesnį paskolos gražinimo terminą mėnesinė įmoka yra mažesnė, todėl paskola atrodo pigesnė –bet tik iš pirmo žvilgsnio. Imkime pavyzdį: 10000 eurų paskola su 6 proc. metinėmis palūkanomis dviem skirtingiems terminams – 3 ir 5  metams.

  • 3 metams: mėnesinė įmoka 304,22 €, viso palūkanų 951,90 €
  • 5 metams: mėnesinė įmoka 193,33€, viso palūkanų 1599,68 €

Kaip matote, norint mokėti mažiau kiekvieną mėnesį, kainuoja gerokai daugiau.

Ir pabaigai

Kai norite pasiskolinti pinigų, paskolų palyginimas padės jums rasti geriausią paskolą ir kreditorių. Nepasiduokite reklamai ar nuojautai. Skaičiuokite, ieškokite informacijos ir tik įsitikinę, jog jums siūlomas geriausias įmanomas paskolos variantas – pasirašykite sutartį.

 

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *