Karaimų pleneras „Piešiame Trakus“

Parašyta: 2020-07-17 | Kategorija: Karaimai, Naujienos, Trakai |

Liepos 9 d. (ketvirtadienį) 19:00 val. Trakuose vyko Lietuvos karaimų bendruomenės pleneras „Piešiame Trakus“. Tai bendras karaimiškų organizacijų (Lietuvos karaimų kultūros bendrijos ir Lenkijos karaimų paveldo fondo) bei Trakų istorijos muziejaus projektas, skirtas Trakams – Lietuvos kultūros sostinei 2020.

Plenero dalyviai

Kadangi didesnius šių metų vasaros planus sujaukė pandemija, tradicinė Tarptautinė karaimų kalbos ir kultūros stovykla šiemet nerengiama. Dalis jos veiklų perkelta į internetines platformas, vaikų programa vyks rugpjūčio mėnesį.

Šis pleneras „Piešiame Trakus“ bent šiek tiek leido bendruomenei pabūti kartu aktyviai veikiant, o kartu ir pasidžiaugti Trakais, šiemet švenčiančiais tokią išraiškingą savo būtį, Lietuvos kultūros sostinę. Plenero dalyviai savo drobėse ieškojo Trakų ženklų, susišaukiančių su Lietuvos kultūros sostinės titulu, o kartu išraiškingai pristatančių ir karaimų kultūrą.

Sprendžiant iš dalyvių šypsenų, visi liko patenkinti, juolab kad tapymo galimybės buvo gausesnės nei įprasta – Trakų istorijos muziejaus dėka galėjome naudotis profesionaliais molbertais. Manau, kad piešiančiųjų mostai tokiu būdu buvo truputį platesni ir laisvesni. Renginyje dalyvavo ir Lenkijos karaimų paveldo fondo Valdybos pirmininkas Adam Dubinski.

Plenero vedantieji – trys aktyvūs jaunuoliai, broliai Aleksandras, Gari ir Vladimiras Babadžanai. Nors ir ne profesionalai dailininkai, jie labai nagingi, išradingi ir moka gražiai paskatinti kitus atverti savo kūrybingumą. Jie šiemet gražiai dalyvavo ir pristatant karaimus Trakų Salos pilyje liepos 8 d. vykusiame renginyje „Čia mūsų gimtinė, čia mūsų namai“. Broliai prisidėjo prie Tatjanos Maškievič parengtos amatų programos apie tradicinės karaimiškos chalvos gaminimą. Jie taip pat rodė renginio dalyviams, ką ir kaip galima pasigaminti iš sūrios tešlos, kaip nuspalvinti. Sūrią tešlą buvo įveiklinusi ir kita „karaimiškos palapinės“ dalyvė – Margarita Rajeckienė. Jos pagaminti tradiciniai karaimiški Trakų simboliai yra jau pagarsėję inovatyvūs suvenyrai. Karaimų šokio ansamblio „Birlik“ pasirodymas smagiai paspalvino visą programą.

Labai džiaugiamės šiais renginiais, dėkojame jų sumanytojams ir partneriams. Bendromis jėgomis dirbame kryptingiau ir lengviau pasiekiame tikslus. Tegyvuoja Trakai!

Dr. Karina FIRKAVIČIŪTĖ,

Lietuvos karaimų kultūros bendrijos pirmininkė

Adamo Dubinskio nuotr.

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite