Karštos diskusijos dėl VšĮ Trakų ligoninė Akušerijos-ginekologijos skyriaus

Parašyta: 2022-05-27 | Kategorija: Komentarai, Naujienos, Sveikata, Trakai |

Jadvyga Dzencevičienė

Jau beveik du mėnesius Trakų rajone verda karštos diskusijos dėl VšĮ Trakų ligoninė Akušerijos-ginekologijos skyriaus uždarymo. Tarp rajono gyventojų kilo pasipiktinimas: medikai neviltyje, o gyventojai šokiruoti. Jau Trakuose rimtai sklando kalbos, kad bus uždaromas ir vaikų gydymo skyrius, tuomet atsiras didelė tikimybė, kad ši įstaiga taps tik slaugos ligonine.

Mes, Trakų rajono savivaldybės tarybos opozicinių frakcijų nariai, kreipėmės į Trakų rajono savivaldybės merą, reikalaudami sušaukti neeilinį Trakų rajono savivaldybės tarybos posėdį ir į darbotvarkę įtraukti svarstytiną klausimą – savivaldybės tarybos sprendimo projektą „Dėl pavedimo Trakų rajono savivaldybės administracijos Direktorei“. Šio sprendimo projektu reikalavome, kad savivaldybės administracija parengtų ir teiktų savivaldybės tarybai svarstyti sprendimų projektus, susijusius su VšĮ Trakų ligoninė Akušerijos-ginekologijos skyriaus veiklos užtikrinimu.

Pastaruoju metu vis daugiau jaunų šeimų statosi gyvenamuosius namus Trakų rajono vaizdingose vietovėse. Jei veiks modernus gimdymo skyrius, jaunos šeimos, tikiu, gimdys ne po vieną, o po 3–4 vaikus. Toks skubiai priimtas sprendimas uždaryti svarbų gimdymo skyrių sukels realias grėsmes nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams, kuriems gydytojų paslaugos bus sunkiau pasiekiamos.

Priminsiu, kad Trakų rajono savivaldybė buvo paskelbusi, kad nuo gegužės 10 d. VšĮ Trakų ligoninė nebus teikiamos Akušerijos-ginekologijos paslaugos, kadangi ligonių kasos nutraukia šio skyriaus finansavimą. Jau yra atleisti aštuoni šio skyriaus darbuotojai, o skyriaus vedėjai, nesutikus šiose pareigose likti dirbti pusę etato, darbo sutartis baigiasi šių metų liepos 7 d. Motyvas, kad Trakų rajono gyventojai Akušerijos-ginekologijos paslaugas galės gauti Vilniaus ar kitose pasirinktose ligoninėse. Šios paslaugos Trakų ligoninėje nutraukiamos dėl per mažo atstumo iki artimiausios sveikatos priežiūros įstaigos (mažiau nei 50 km), teikiančios stacio­narias akušerijos-ginekologijos paslaugas, dėl kelis metus vis mažėjančio gimdymų skaičiaus, ligonių kasoms nutraukus finansavimą.

 VšĮ Trakų ligoninė Akušerijos-ginekologijos skyrius puikiai renovuotas, atnaujintas ir modernizuotas pagal Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programą. Visa tai kainavo beveik 1 mln. eurų, o daugiau 300 tūkstančių eurų sumokėta už modernią medicinos įrangą. Akušerijos- ginekologijos skyrius reikalingas ne tik Trakų, bet ir aplinkinių rajonų gyventojams. Pastaruoju metu vis daugiau jaunų šeimų statosi gyvenamuosius namus Trakų rajono vaizdingose vietovėse.

Tokie vieši valdančiųjų politikų sprendimai – ligoninės skyrių, kitų savivaldybei priklausančių įstaigų, mokyklų uždarymai vis labiau kelia nepasitikėjimą ir nusivylimą valdančiąja dauguma. Tad, mielieji, darykime viską, kad Trakuose nenutiltų gimstančių kūdikių klyksmas!

Jei veiks modernus gimdymo skyrius, jaunos šeimos, tikiu, gimdys ne po vieną, o po 3–4 vaikus. Toks skubiai priimtas sprendimas uždaryti svarbų gimdymo skyrių sukels realias grėsmes nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams, kuriems gydytojų paslaugos bus sunkiau pasiekiamos. O Trakų ligoninėje išliks tik I-jo lygio konsultacinės paslaugos, kurių metu gydytojas gali tik apčiuopti rankomis ir nuspėti ligos simptomus, neatlikęs išsamesnio tyrimo. Brangiai įgyta speciali įranga, echoskopai skęs dulkėse, kadangi nelieka gydytojų – specialistų, kas galėtų teikti II-jo lygio konsultacijas rajono žmonėms.

 Apmaudu, šiandieną svarstant šį klausimą taryboje, tarybos narių balsai smarkiai išsiskyrė. Iš tarybos posėdyje galėjusių balsuoti 21 tarybos nario (trys tarybos nariai posėdyje nedalyvavo dėl pateisinamų priežasčių, 1 tarybos narys nuo šio klausimo svarstymo privalėjo nusišalinti, kaip susijęs su minėtos įstaigos veikla), už VšĮ Trakų ligoninė Akušerijos-ginekologijos skyriaus išsaugojimą balsavo tik socialdemokratų, Lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų frakcijos nariai bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Trakų skyriaus nariai.

Tokie vieši valdančiųjų politikų sprendimai – ligoninės skyrių, kitų savivaldybei priklausančių įstaigų, mokyklų uždarymai vis labiau kelia nepasitikėjimą ir nusivylimą valdančiąja dauguma. Tad, mielieji, darykime viską, kad Trakuose nenutiltų gimstančių kūdikių klyksmas! Išsaugokime Trakų rajono savivaldybės jaunas šeimas ir neleiskime jiems išvykti iš Trakų rajono!

Jadvyga DZENCEVIČIENĖ

savivaldybės tarybos narė,

socialdemokratų frakcijos seniūnė

Užs. Nr. 360

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *