Kasmetinis piligriminis žygis Aušros vartai–Lentvaris–Trakai

Parašyta: 2018-09-07 | Kategorija: Bažnyčia, Lentvaris, Naujienos, Trakai |

Kaip Vilniaus arkivyskupijos Jaunimo centras ruošiasi Popiežiaus Pranciškaus sutikimui?

Piligrimai iš Aušros vartų atkeliauja į Trakų Dievo Motinos šventovę

Rugsėjo 1-oji šiais metais moksleiviams ir studentams buvo kiek neįprasta. Šiemet mokslo ištroškusiams jaunuoliams šventė buvo perkeliama į rugsėjo 3-ąją. Na, pramogų Vilniuje ir už jo ribų tikrai netrūko. Vilniuje savaitgalį vyko sostinės dienos, Vilniaus arkivyskupija organizavo kasmetinį jaunimo piligriminį žygį iš Trakus.
Aušros vartai–Lentvaris–Trakai – toks buvo piligriminio žygio maršrutas, kurio ilgis siekė net apie 35 km. Šiemet tai jau dvyliktas žygis, kurį organizavo Vilniaus arkivyskupijos Jaunimo centras. Organizaciją džiugina toks gausus dalyvaujančiųjų skaičius. „Dalyvių susirenka tikrai daug, išgirstame, kad kai kurie žygio dalyviai šioje piligrimystėje dalyvauja ne pirmus metus, kai kurie – net nuo pirmojo žygio“, – apie savo patirtį kalba organizatoriai.
Šiemet pasirinktas šūkis „Viltis neapgauna“ yra ne iš piršto laužtas. Kaip žinia, Popiežius Pranciškus rugsėjo 22–23 d. apsilankys Lietuvoje. „Šventasis Tėvas atvykdamas į Lietuvą neša žinią, kad „Kristus Jėzus – mūsų viltis“, o mes žygio programa ,,apšylame padus“. Klausiame, kokiu būdu ta viltis, turinti Išganytojo vardą, veikia mūsų gyvenimuose, ar ji tvari, ar galime tvirtai ir pasitikėdami tarti šį šūkį, kurį konkrečiai mums nori ištarti Popiežius Pranciškus susitikime Lietuvoje, šiuo laiku ir šioje vietoje, kur gyvenimas labai įvairus žmonėms“, – pasakoja Vilniaus arkivyskupijos Jaunimo centras.
Organizacija skatina jaunimą nesėdėti vietoje ir veikti. „Šiuo tradiciniu piligriminių žygiu ir vykusiais ankstesniais metais mes jau truputį užbėgome už akių Popiežiui Pranciškui, kuris tąkart viešėjo Krokuvoje per pasaulines jaunimo dienas, skatinusį jaunimą kilti nuo sofos, autis žygio batus ir eiti. Atsiliepiame į šį raginimą, nes akivaizdu, kad jaunuoliams reikia aktyvių formų, konkretaus būdo, pareikalaujančio jų jėgų ir iniciatyvos, šios dienos pasaulyje ugdančios ir ištvermę, ir motyvaciją, ir bendrystės patirtį. Mes patys, kurie kviečiame į žygį, esame jauni žmonės, tad renkamės šį būdą puoselėti savo tikėjimą“, – teigia Vilniaus arkivyskupijos Jaunimo centro atstovai.

 

Popiežiui prie dovanos prisideda ir žygio dalyviai

Piligriminio žygio dalyvius pasitinka Trakų kleb. dek. Jonas Varaneckas ir bazilikos patarnautojas Žygimantas Jacevičius

Pasiekus galutinį žygio tikslą – Trakų Dievo Motinos šventovę, žygio dalyvius pasitiko įvairios socialinės iniciatyvos. „Trakų bazilikos prieigose mūsų laukė Vilniaus arkivyskupijos Carito Užsieniečių integracijos programos atstovai ir šiuo metu labai aktualios ir retai švieson iškeliamos gerosios pabėgėlių integracijos patirtys. Šalia smaguriaujantiems buvo pasiūlyti virtualios realybės akiniai bei dar viena labai svarbi iniciatyva, kurią organizuoja Ateitininkų federacija – jie ruošia Popiežiui dovaną nuo Lietuvos jaunimo. Iš mūsų delnų atspaudų bus surinktas gražus Lietuvos atvaizdas ir įteiktas Popiežiui Pranciškui. Kad mūsų delnų atspaudai irgi taptų dovanos Popiežiui dalimi, turime dalyvauti šioje iniciatyvoje“, – planais dalijasi Vilniaus arkivyskupijos Jaunimo centras.

Organizacija tikisi neapsiriboti tik žygiais

Šiuo metu Vilniaus arkivyskupijos Jaunimo centro gyvenimas verda ties susitikimu su Šventuoju Tėvu, tačiau vilisi, kad netolimoje ateityje sukurs dar daugiau gražių iniciatyvų. „Šiemet mūsų dėmesys sutelktas į pasiruošimą sutikti su pas mus atvykstančiu Popiežiumi Pranciškumi. Po šio susitikimo, numanytina, būsime paakinti ir uždegti dar ir naujoms iniciatyvoms, ne tik žygeiviškoms“, –teigia Jaunimo centro atstovai.

Piligriminio žygio dalyviai meldžiasi Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikoje

Justina MALAŠKEVIČIŪTĖ,
Vilniaus universiteto
Komunikacijos fakulteto
Žurnalistikos studijų studentė, praktikantė
Juozo Vercinkevičiaus nuotr.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *