Kova prieš COVID-19 tęsiasi

Parašyta: 2021-02-12 | Kategorija: Naujienos, Sveikata, Trakai |

Gyd. Ramutė Malčienė

 Trakų rajone tęsiama vakcinacija nuo koronoviruso.

Sausio 13-ąją gauta kompanijos Comirnaty Pfizer pagaminta vakcina nuo COVID-19 ( iš viso – 300 dozių) paskiepyti Trakų rajono slaugos ir palaikomojo gydymo įstaigų pacientai bei juos aptarnaujantis personalas: gydytojai, slaugytojai, slaugytojų padėjėjai bei kiti darbuotojai, taip pat ir rajone esančių globos ir socialinių įstaigų darbuotojai bei jų globotiniai, medicinos įstaigų personalas. Minėtos grupės žmonių jau gavo ir antrąją vakcinos dozę.

Vasario pirmomis dienomis į Trakus atkeliavo 100 gamintojo Moderna vakcinos dozių, kuriomis paskiepyti likę medicinos įstaigų darbuotojai, Trakų visuomenės sveikatos biuro, rajono vaistinių darbuotojai.

Šiomis dienomis Trakus pasiekė ir farmacinės kompanijos AstraZeneca pagamintos vakcinos (iš viso – 200 dozių). Jomis planuojama pradėti skiepyti rajone dirbančius pedagogus.

Mes, medikai, dažnai sulaukiame klausimų, kokia vakcina yra geriausia, atsisakymų skiepytis viena ar kita vakcina. Noriu labai atsakingai pareikšti, kad visos Lietuvoje esančios vakcinos yra gaminamos pasaulyje garsių farmacinių kompanijų ir prioritetus teikti vienai ar kitai vakcinai nėra jokio pagrindo, nes tai yra naujai sukurtas produktas, pagrįstas moksliniais tyrimais. Be abejo galimas ir šalutinis poveikis, įvairios organizmo reakcijos į skiepą, tačiau tai vienodai nurodoma visų gamintojų.

Vakcinacija rajone vykdoma griežtai laikantis Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytos prioritetų tvarkos. Mūsų tikslas vienas – kuo greičiau ir kuo daugiau paskiepyti rajono gyventojų, tačiau vien tik mūsų gerų norų neužtenka. Pirmiausia tai priklausys nuo gaunamų vakcinų kiekio. Didžiausi darbai laukia ateityje, kuomet pradėsime skiepyti visus gyventojus. Todėl noriu priminti, kad registracija skiepams jau vykdoma mūsų savivaldybės internetiniame puslapyje www.trakai.lt. Visi, kurie neturi
galimybės užsiregistruoti patys, gali kreiptis pagalbos į seniūnijas ar socialinius darbuotojus. Lauksime Jūsų visų atvykstančių pas mus pasiskiepyti.

Gyd. Ramutė MALČIENĖ,

VšĮ Trakų pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė

Gyd. Ramutė Malčienė

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *