Lentvario kultūros rūmų scenoje suskambo spektaklis „Muzika“

Parašyta: 2022-06-01 | Kategorija: Kultūra, Lentvaris, Renginiai, Trakai |

Gegužės 26 dieną Lentvario kultūros rūmai sutelkė teatro meno gerbėjus bendrai praleisti vakarą kartu su Lentvario Dvaro teatro aktoriais, kurie pristatė susirinkusiems Jono Vaitiekaičio režisuotą spektaklį „Muzika“. Spektaklis pastatytas pagal žinomos prancūzų rašytojos Marguerite Duras pjesę „Muzika 2“. Į lietuvių kalbą pjesę išvertė Vaclovas Šiukšdinis.

Spektaklio siužetas pasakoja apie dviejų mylėjusių, tačiau išsiskyrusių žmonių susitikimą. Jų dialogas tarsi susilieja į vieną bendrą visumą, kurioje tik Jis (Artūras Virganavičius) ir Ji (Lolita Okunevičienė). Abu aktoriai puikiai įsijaučia į savo vaidinamus personažus ir tiksliai perteikia jų psichologinius charakterius. Pjesės personažai atvyko į miestą, kuriame praėjo gražiausi jų bendro gyvenimo metai pasimatyti paskutinį kartą. Emocionalus ir aistringas personažų pokalbis vyksta iš sielos gelmių ir širdies. Prieš akis prabėga visas jų gyvenimas. Žiūrovui atrodo, kad personažai negali vienas kito pakęsti, atleisti už anksčiau padarytas skriaudas, tačiau jie iš naujo atranda ir pamilsta vienas kitą ir tuo pat metu supranta, kad jau niekada negalės būti kartu, nes nesugebėjo išsaugoti savo pirmosios jaunystės meilės. Spektaklyje skleidžiasi tema, kuri paliečia pamatines šeimos santykių vertybes: ištikimybę, pasiaukojimą.

Šio spektaklio premjeros pristatymas Lentvaryje įvyko 2019 metais. Antrą kartą spektaklio „Muzika“ rodymas Lentvaryje buvo pasirinktas teatro režisieriaus neatsitiktinai. Šeimos tarpusavio santykių trapumo tema vis dar išlieka aktuali ir šiandien. Daugelis iš mūsų gali rasti dalelytę savęs personažų vaidmenyse ir naujai permąstyti savo šeimos santykių situaciją. Anot režisieriaus, šeima – tai svarbiausia institucija, kurioje formuojasi kiekvieno žmogaus asmenybė.

Jau šeštus metus gyvuojantis Lentvario Dvaro teatras  šiandien gali pasidžiaugti puikiu mėgėjų aktorių ansambliu. Visi aktoriai įvairių profesijų žmonės, tačiau labai aktyvūs visuomeniški Lentvario bendruomenės nariai. Scena aktorių kolektyvą vienija nuo teatro įsikūrimo pradžios. Pagrindinius vaidmenis spektaklyje atliko Artūras Virganavičius (Mišelis Nolė) ir Lolita Okunevičienė (Ana-Marija Roš). Spektaklyje taip pat vaidino Olga Kreičman, Jonas Baliutavičius, Aldona Meirovič, Jūratė Šiaulienė, Aleksandra Žarikova, Lilija Šusterova, Andrius Kmieliauskas, Milda Laptevaitė. Spektaklio erdvę apipavidalino ir aktorių kostiumus sukūrė Galina Kevličienė.

Smagu, kad spektaklio metu Lentvario kultūros rūmų salė buvo pilna žiūrovų. Nesibaigiantys aplodismentai ilgai nepaleido aktorių. Lentvario kultūros rūmų kolektyvas bei žiūrovai atsidėkojo aktoriams gėlių puokštėmis. Režisierius Jonas Vaitiekaitis pradžiugino teatro gerbėjus, žadėdamas pristatyti dar vieno naujo spektaklio premjerą iki Naujųjų metų.

 Alicija Ramaneckienė

Lentvario kultūros rūmų kultūrinės veiklos vadybininkė

Lentvario kultūros rūmų nuotraukos


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *