Lentvaryje pradėjo veikti Dienos socialinės globos tarnyba

Parašyta: 2019-06-03 | Kategorija: Lentvaris, Naujienos, Savivaldybė |

Gegužės 30 d. Lentvaryje duris atvėrė Trakų globos ir socialinių paslaugų centro Dienos socialinės globos tarnyba.

Trakų globos ir socialinių paslaugų centro Dienos socialinės globos tarnybą atidarė rajono savivaldybės mere E. Rudelienė (kairėje) ir Trakų globos ir socialinių paslaugų centro direktoriaus pavaduotoja I. Markevičienė

Naujoji rajono savivaldybės socialinės globos įstaiga skirta prižiūrėti vaikus ir jaunuolius (nuo 11 iki 29 metų), turinčius negalią. Jie čia ne tik praleis dieną, bet esant poreikiui, galės ir pernakvoti. Tarnybos lankytojai čia bus kruopščiai prižiūrimi,jiems bus suteikiamos kineziterapeuto bei kitų specialistų paslaugos.

Tarnybos atidaryme dalyvavo rajono savivaldybės mere Edita Rudelienė, rajono tarybos nariai, Socialinės paramos skyriaus darbuotojai, svečiai. Merė pasidžiaugė, kad rajone bus teikiamos naujos socialinės paslaugos, kurių labai trūko. Neįgaliųjų tėvai, artimieji galės ne tik ramiai palikti savo vaikus puikiai darbą išmanantiems specialistams, bet ir sugrįžti į savo darbus, turėti atokvėpio minučių.

Tarnybos patalpos įrengtos įgyvendinus projektą „Socialinių paslaugų infrastruktūros plėtra Trakų rajono savivaldybėje“ pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ įgyvendinimo priemonę Nr. 08.1.1-CPVA-R-407 „Socialinių paslaugų infrastruktūros plėtra“ .

Tarnyba įrengta rekonstravus dalį anksčiau Lentvario kompleksinių paslaugų šeimai centrui priklaususių patalpų. Buvo modernizuota ir pertvarkyta apie 176 kv. metrų patalpų : pirmame aukšte sutvarkytas pagrindinis įėjimas, suremontuotos ir įrengtos relaksacijos, užsiėmimų-pietų patalpos, personalo kabinetas, suremontuotas ir pritaikytas tualetas, dušas asmenims su negalia bei trumpalaikei socialinei globai skirtas kambarys, poilsio/terapijos salė, įrengtas mobilus keltuvas ir įsigyta reikalinga įranga bei baldai tikslinės grupės asmenims (stalai, kėdės, kompiuteriai, kompiuterių įranga, skirta asmenims su negalia, mankštinimosi čiužiniai, ortopediniai kamuoliai, masažinis stalas, sėdmaišiai). Be to, projekto metu sutaupytos lėšos buvo panaudotos išasfaltuoti stovėjimo aikštelę prie šios įstaigos.

Bendra projekto vertė siekė 120 256,00 eurų. Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos – 98 688 eurų, Trakų rajono savivaldybės biudžeto lėšos – 21 568,00 eurų.
 

Trakų rajono savivaldybės inf.

 

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *