Mažieji trakiečiai – „Dainų dainelė 2020“ laureatai

Parašyta: 2020-10-20 | Kategorija: Naujienos, Trakai |

Šie 2020-ieji yra kupini įvykių – sąstingio, nerimo, bruzdėjimo ir, žinoma, naujų potyrių. Gamtine prasme nieko naujo. Ruduo yra auksinis. Saulės glamones keičia rūko skraistės, romantišką dulksną – lietaus kirčiai. Viskas jau buvo, tik galimai kitas detales pastebime… Kad ir vėjo pakylėtas lapas sklando, džiugina savo polėkio trajektorija. Kaip kad muzika, galinti pakylėti tiek vaiko, tiek suaugusiojo sielą. O jei ta muzika sklinda iš mūsų vaikų, mūsų Trakų miesto vaikų, tas žavingas pakylėjimas džiugina dar labiau.

 

Trakų lopšelio-darželio „Ežerėlis“ vaikai su mokytoja Ana Gurska

Simboliška, kad šiemet Trakai paskelbti Lietuvos kultūros sostine, o jaunieji trakiečiai iš Trakų lopšelio-darželio „Ežerėlis“ tapo Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė 2020“ laureatais.

Kasmet vykstantis konkursas suburia geriausius šalies solistus ir vokalinius ansamblius, tačiau visus etapus įveikia ne kiekvienas. Konkurso dalyviai skirstomi į 4 amžiaus grupes. Dalyviai ir būsimi laureatai vertinami pagal šiuos kriterijus: intonavimą, vokalinius duomenis, ansambliškumą, repertuaro pasirinkimą ir interpretaciją, artistiškumą, sceninę kultūrą. Džiaugiamės, kad mūsų mažieji atitiko visus kriterijus.

Lopšelio-darželio „Ežerėlis“ vaikai skleidžia savo dainomis gėrį ir grožį visame Trakų rajone ir už jo ribų. Šį rudenį vainikavo lopšelio-darželio „Ežerėlis“ vokalinio ansamblio pasirodymas Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre laureatų finaliniame koncerte.

Už Trakų garsinimą dėkojame visai komandai, prisidėjusiai prie jaunųjų talentų skatinimo ir ugdymo – mokytojai Anai Gurskai, akompaniatorei Rasai Kanišauskaitei, šokio mokytojai Vidai Bagdonienei, darželio bendruomenei, pedagogams ir tėvams.

Gyvenime viskam savas laikas. Ramybės, tylos, gamtos garsų klausymo, žvaigždžių stebėjimo, saulėlydžių grožio aptarimų, vėjo siautulio, medžių ošimo, paukščių čiulbėjimo, romantiškos dulksnos bei lietaus kirčių irgi turėtų būti vaiko gyvenime. Šis mėnuo (spalis) paženklintas muzika.

Mažųjų trakiečių rankelėse – spalvotos rudens dovanėlės ir… ne tik rudens dovanos.

 

Rasa PAVILIONIENĖ,

Trakų lopšelio-darželio „Ežerėlis“ socialinė pedagogė

 

Linos Markevičiūtės nuotr.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *