Mokesčių inspekcija Trakuose konsultavo ir vietos verslininkus, ir poilsiautojus

Parašyta: 2018-07-27 | Kategorija: Naujienos, Trakai |

Praėjusį šeštadienį Trakus išjudino į gatves dviračiais išvažiavusios VMI konsultantės. Mokesčių specialistės lankė kurorto centre paslaugas teikiančius verslininkus, kalbino kurorto lankytojus, atsakė į jų klausimus. Tokios konsultacijos jau tapo įprastos pajūrio kurortuose, o dabar keliasi ir į kitas kurortines vietoves.

Liepos 21 d. Trakuose VMI konsultantės lankė paslaugas teikiančius verslininkus, kalbino kurorto lankytojus, atsakė į jų klausimus

„Vasarą kurortuose išauga verslo koncentracija, atitinkamai padidėja ir poreikis gauti įvairias mūsų specialistų konsultacijas. Todėl ir prasminga būti arčiau žmonių, arčiau verslo, kad prireikus galėtume čia ir dabar patarti, o kartu ir vykdyti kitas užduotis, susijusias su stebėjimu bei kontrole“, – sakė Vilniaus AVMI Trakų poskyrio vedėjas Artūras Zaremba.

Be konsultacijų veiklos registravimo, mokesčių ir kitais klausimais, specialistės Trakuose turėjo ir tikslą paskatinti žmones dalyvauti VMI Kvitų žaidime, patarti, kaip registruoti kavinėje, prekyvietėje ar kitur gautus kvitus. Klausimų sulaukta įvairių, tačiau vienas iš dažniausių – žmonės prašo įvertinti, ar kvitas tikras, ar tinkamas dalyvauti Kvitų žaidime.

 

Kvitų žaidime laimingiausi kavinių kvitai

VMI kvitų žaidime iki liepos 24 d. buvo registruota beveik 1 milijonas 528 tūkst. kvitų. Jau paskelbti 340 laimingų kvitų, kurie laimėtojams atnešė savaitinius prizus po 200 eurų, o 7 žmonės laimėjo mėnesio prizus po 5 000 eurų. Vieni populiariausių žaidime registruotų kvitų – iš viešojo maitinimo įstaigų gauti kvitai.

Vilniaus AVMI Trakų poskyrio vedėjas Artūras Zaremba (kairėje) kalbasi su kavinės „Markizas“ savininku Vytautu Markevičiumi

Vilniaus apskrityje jau turime 106 laimėtojus. Tarp laimėtojų yra ir du Trakų r. gyventojai, kurie savaitinius prizus laimėjo apsilankę kavinėje ir valgykloje: vienas iš jų pirko patiekalą už 1,65 euro, o antrasis – dvi porcijas pietų ir kelias bandeles už bendrą 6,6 euro sumą.

Prisidėti prie „šešėlio“ mažinimo gali kiekvienas

Ne veltui žmonės raginami principingai reikalauti fiskalinio kvito ir nesutikti, kai yra išduodamas negalutinis kvitas arba net neišduodamas visai. Taip kiekvienas prisideda prie „šešėlio“ mažinimo, o kai kuriais atvejais padeda nustatyti ir įmones, kurios slepia pajamas ir mokesčius.

„Pastebime, kad didėja žmonių sąmoningumas – žmonės geba atskirti fiskalinį kvitą nuo nefiskalinio, tai patvirtina ir statistika. Matome, kad pranešimų apie galimą pajamų neapskaitymą iš gyventojų sulaukėme beveik 37 proc. daugiau. Labai vertiname tokį atsakingą žmonių požiūrį, o gautus pranešimus nedelsiant įvertiname bei priimame sprendimą dėl kontrolės priemonių“, – pabrėžia kartu su kolegomis iš Trakų, Klaipėdos AVMI ir Kauno AVMI situaciją kurorte stebėjęs VMI Kontrolės departamento atstovas Rolandas Puncevičius.

Jo teigimu, VMI nustačiusi ir atvejų, kai kavinės, kitos viešojo maitinimo įstaigos savo kasos aparatuose įdiegia įvairias specialias programas, kurios padeda sukčiauti. Pranešę apie neišduotus kasos kvitus žmonės padeda nustatyti tokias įmones – jose apsilankę mokesčių inspektoriai dažnai nustato ir pažeidimų, ir apskaičiuoja papildomas sumas, kurias turi sumokėti nesąžiningas verslas.

Maitinimo ir gėrimų teikimo veiklą Lietuvoje iš viso vykdo per 2 tūkst. įmonių. Trakuose šiuo metu kavinių, restoranų, kitų viešojo maitinimo paslaugų veikla užsiima apie 20 bendrovių.

Tarp rizikingų – ir dvi Trakų rajono įmonės

Mokesčių vengimo rizika yra didesnė ten, kur atsiskaitoma grynais pinigais, o toks atsiskaitymas viešojo maitinimo įstaigose dar labai populiarus. Šiemet viešojo maitinimo paslaugas teikiantis sektorius yra viena iš keturių prioritetinių sričių, kuriai VMI skiria išskirtinį dėmesį bei atitinkamus išteklius. Tikslas – švietimo, ilgalaikio stebėjimo, kontrolės priemonėmis mažinti pajamų neapskaitymo bei mokesčių vengimo mastą šiame sektoriuje. Svarbiausia, turi augti verslo sąmoningumas ir iš esmės keistis jo elgsena.

Po atliktos išsamios viešojo maitinimo ir gėrimų paslaugas teikiančių įmonių veiklos analizės – ne tik Vilniaus krašto, bet ir šalies – į Mokesčių inspekcijos akiratį šiuo metu yra patekusios 194 bendrovės.

 „Išanalizavus visų Trakų rajone registruotų šio sektoriaus įmonių veiklos rezultatus, dviejų įmonių veikla sukėlė abejonių. Įmonių vadovai buvo kviesti į VMI pokalbiui ir turėjo paaiškinti, kodėl palyginti žemas jų įmonės pirkimų – pardavimų santykis ir kodėl joje toks mažas vidutinis darbo užmokestis. Įmonės pripažino, kad turi taisytis, ir įsipareigojo kelti veiklos rodiklius – toks įsipareigojimas įtvirtintas VMI ir šių įmonių pasirašytame memorandume“, – sakė A. Zaremba.

Praėjusį šeštadienį Trakus išjudino į gatves dviračiais išvažiavusios VMI konsultantės

Parengta pagal VMI, „Trakų žemės“ ir Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos studijų studentė, praktikantės Justinos Malaškevičiūtės inf.

 

Justinos Malaškevičiūtės nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite