Nekilnojamojo turto mokesčio mokėtojai pareigingi – paskutinės dienos nelaukia

Parašyta: 2017-02-01 | Kategorija: Aukštadvaris, Dusmenys, Lentvaris, Naujienos, Onuškis, Paluknys, Rūdiškės, Senieji Trakai, Tiltai, Trakai |

2017 02 01 priminimas NTM

Valstybinė mokesčių inspekcija prie LR finansų ministerijos (toliau –VMI) primena, kad mokesčių mokėtojai – fiziniai ir juridiniai asmenys, mokantys nekilnojamojo turto mokestį (toliau – NTM), šio mokesčio deklaraciją (forma KIT711) už 2016 metus VMI turi pateikti ir mokestį sumokėti iki šių metų vasario 15 dienos.

„Pastebime, jog mokesčių mokėtojai vis geriau žino savo mokestines pareigas ir nelaukia paskutinės dienos mokesčiui sumokėti. NTM deklaracijas už 2016 m. jau pateikė beveik 8 tūkst. juridinių asmenų, kurie deklaravo ir sumokėjo apie 15 mln. eurų, o kiek daugiau nei 2 tūkst. gyventojų jau sumokėjo apie 337 tūkst. eurų. Norime padėkoti jiems už pareigingumą ir tikimės, kad kiti šio mokesčio mokėtojai ims iš jų pavyzdį“, –  laiku sumokėti mokestį skatina VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė – Šnirienė.

VMI primena, kad NTM deklaraciją (KIT711) iki vasario 15 d. turi pateikti ir mokestį sumokėti:

  • juridiniai asmenys už nuosavybės teise priklausantį ir / ar įsigyjamą nekilnojamąjį turtą (toliau – NT) (arba jo dalį) bei už neterminuotai ar ilgesniam nei vieno mėnesio laikotarpiui perimtą naudotis NT (arba jo dalį) nuosavybės teise priklausantį fiziniams asmenims.

Jeigu juridiniai asmenys per metus mokėjo avansinius NTM, iki vasario 15 d. turi būti sumokamas tik skirtumas tarp privalomos ir avansu sumokėtos sumos. Avansinius trijų ketvirčių mokėjimus už 2017 m. mokesčių mokėtojai turi deklaruoti deklaracijos KIT711 A priede tik tuo atveju, jeigu metinė juridiniam asmeniui priklausančio mokėti NTM suma už einamųjų  kalendorinių metų sausio 1 d. nuosavybės teise turėtą ir / ar įsigyjamą NT viršija 500 eurų. Avansinis NTM mokamas atskirai už kiekvieną ketvirtį iki kovo 15 d., birželio 15 d. ir iki rugsėjo 15 d.

  • fiziniai asmenys už komercinės paskirties NT, t. y. administracinės, maitinimo, paslaugų, prekybos, viešbučių, gydymo, kultūros ir sporto paskirties statinius, nepriklausomai nuo to ar jie naudojami ar nenaudojami individualioje ar ekonominėje veikloje.

„Gyventojai turėtų nemaišyti už komercinės paskirties statinius mokamo NTM su vadinamuoju prabangaus NTM, kuris mokamas už gyvenamąsias patalpas, sodų, garažų statinius, fermas, šiltnamius, ūkio, pagalbinio ūkio, mokslo, religinius, poilsio arba žuvininkystės ir inžinerinius statinius (nepriklausomai nuo to, naudojami jie individualioje ar ekonominėje veikloje ar ne), kurių bendra vertė viršija 220 tūkst. Nuo viršijančios dalies 0,5 proc. NTM gyventojai už 2016 metus turėjo deklaruoti ir sumokėti iki praėjusių metų gruodžio 15 d.“, – primena S. Aliukonytė – Šnirienė.

Pažymėtina, kad už 2016 m. NTM apskaičiuojamas vadovaujantis naujomis, nuo 2016 m. sausio 1 d. Valstybės įmonės „Registrų centras“ nustatytomis mokestinėmis vertėmis, jeigu turtas buvo vertinamas masiniu būdu. Jeigu mokesčių mokėtojo netenkina VĮ „Registrų centras“ naujai nustatyta mokestinė vertė, jis gali teikti prašymą su NT individualaus vertinimo ataskaita per tris mėnesius nuo mokestinio laikotarpio pradžios, t.y. iki kovo 31 d., kad NT verte būtų laikoma vertė, nustatyta atlikus to turto individualų vertinimą.

NTM tarifas, kurį nustato kiekviena savivaldybė atskirai, gali kisti nuo 0,3 procento iki 3 procento NT mokestinės vertės, be to, savivaldybės savo biudžeto sąskaita gali atleisti mokesčių mokėtojus nuo šio mokesčio arba jį sumažinti.

Už 2015 m. daugiau nei 46 tūkst. mokesčių mokėtojų deklaravo ir sumokėjo  daugiau nei 91 mln. eurų NTM. Didžiąją dalį sumokėjo juridiniai asmenys – virš 89 mln. eurų, dar apie 2 mln. eurų – gyventojai.

VMI primena, kad savarankiškai aktualią informaciją mokesčių klausimais, seminarų dalijamąją medžiagą, paaiškinimus ir komentarus galima rasti adresu www.vmi.lt. Pasikonsultuoti su VMI specialistais mokesčių klausimais galima  paskambinus telefonu 1882 arba +370 5 255 3190. Telefonu suteikta konsultacija yra lygiavertė rašytinei, nes pokalbiai yra įrašomi bei saugomi 5 metus.

Papildoma informacija: atvejai, kai NTM mokėti nereikia:

  • Juridiniai asmenys NTM deklaruoti ir mokėti neprivalo už valstybės ar savivaldybių NT; bankrutavusių įmonių NT; NT (arba jo dalį), naudojamą laidojimo paslaugoms arba esantį kapinių teritorijoje; švietimo įstaigų NT; NT (arba jo dalį), naudojamą teikiant tik sveikatos priežiūros paslaugas ir kt.
  • Gyventojams NTM nereikia mokėti už statinius, jei juos naudoja: kulto apeigų reikmenų gamybai, taip pat socialinei globai ir socialinei priežiūrai; pajamoms iš žemės ūkio veiklos gauti (uždirbti); švietimo darbui; teikiant laidojimo paslaugas arba esantis kapinių teritorijoje; fizinio asmens, turinčio meno kūrėjo statusą, naudojamos kaip kūrybinės dirbtuvės (studijos) individualiai kūrybinei veiklai.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *